Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jelentsem valahol hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jelentsem valahol hogy a parom (apa) ugy megdorgalta a gyereket hogy reggel a gyereket remegve ultettem be a kicsiba es a kis szive hevesen vert?

Figyelt kérdés
Ezzel elerhetem azt hogy apa egy darabig semmikepp ne kapja meg a gyereket? Reggel felkeltunk kb egy hete tudom hogy apa valni akar. Nem en akarok valni o akar! Persze fenyeget a gyerekeket maganak akarja. Reggel oviba keszukve a nagyobbik gyermekem a kanapen fekve rugdosta amin apa agya bedurran mert tobbszori raszolasra sem hagyta abba. Akkor apa erosen megfogta mind a ket labat es osszeszoritott es nagyon survan raszolt es felelmetes tekintettel nezett a gyerekre.... aki hatalmas sirasban tort ki apa dirva reakciojatol. Ugy indultunk el oviba nyari reggelen hogy a gyerek remegve ult a kocsiban. Kerdeztem fazol??mondta nem felek Apatol.,mikor oviba ertunk meg pici remegese volt , es mondta anya a szivem is majd kiugrott!!! Tegyek valahol feljelentest ezzel kapsolatban? Segithet abban hogy kevesbe vegye el a gyerekekt??
2017. jún. 15. 02:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Bocs a többiektől, akkor még az 5.volt az utolsó, mikor írtam....
2017. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nincs szükségem pszichológusra köszi. És azoknak a gyerekeknek sem lenne akiket minden xarért hordanak és tömnek gyógyszerrel "magatartászavar" címén. Ezek a szülők csak áttolják a problémát a gyerekre és a szakemberre nagyrészt. Nem úgy kell ezt elképzelni, hogy agyba-főbe kell verni a gyereket, vagy velem ez történt. Egyszerűen elhangzott, hogy átléptem egy határt, ne tegyem, ha tovább csináltam/mondtam a hülyeségeimet, repült egy saller. Érdekes mód a későbbiekben már nem kaptam semmiért. Nem azért, mert anyámat lesittelték, hanem azért, mert nem tettem, vagy mondtam semmi olyat amit ne gondoltam volna át. Van, hogy átlépek egy határt, ha kell, de azt már annak tudatában teszem, hogy az már nem az én térfelem és nem is rezgek, mint a nyárfalevél, mert nem tudom, hogy miért történik ami történik. Lehet fegyelmezés nélkül nevelni persze, ha a gyerek ért a szóból akkor nincs ezzel semmi probléma.

30/f

2017. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A gyamugy nem foglalkozik ilyennel még valas után sem. Most, hogy hazasok vagytok, es közös a felügyelet, kvázi mindenki úgy nevel, ahogy akar.

A bíróságon a per alatt érdemes mondani, ott mindent mondj el. Befolyasolhatja a birot. De ahogy itt írta vki, keress egy jo ügyvédet!

2017. jún. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%

#12

Ezek szerint azt állítod, hogy viselkedészavar, személyiségzavar, a különböző pszichikai betegségek mind mellébeszélés, belemagyarázás, ezek nem léteznek...

Te akkor élj tovább nyugodtan a boldog tudatlanságodban, szíved joga, de ne terjeszd a hülyeséget...

És azt se, hogy fizikai erőszakot alkalmazzon egy szülő, ez bűncselekménynek minősül, ha nem tudtad, akkor is.

A te gyerekkorodban még nem így volt, ezért is szállt el sok "szülő", akik abban a hitben voltak, a gyereken le lehet vezetni minden feszültséget, ha nem tetszik valami, akkor elverte, úgyis kicsi, nem tudja magát megvédeni, bezzeg az ilyenek a saját súlycsoportjukkal már nyilván nem merték eljátszani.

(Persze a falak mögött most is sok ilyen van, csak nem mind derül ki.)

Minden esetre előre sajnálom az esetleges gyereked, meg az összes olyan gyereket, akinek a szülője megtagadja a pszichológiát, mert szerinte NEM LÉTEZNEK ilyen elváltozások, és pofonnal, meg veréssel kezeli a gyerek kitöréseit, vagy fura viselkedését.

2017. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Ha hagyod, hohy a gyerek igy viselkedjen, akkor nem az apjuk a rossz szulo.

26N ket gyerek.

2017. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#14. Át siklasz afelett, hogy mondtam, hogy "nagyrészt". Talán túlságosan ki lett fejtve ahhoz, hogy a lényegre koncentrálj.


Csak azt mondom, hogy nemárt, ha a gyerek tudja, hogy minden akciója egy reakciót vált ki amire érdemes felkészülni, mert lehet számára kellemetlen vagy éppen veszélyes.


Ha azt mondom, ne fogd meg a kályhát, mert forró és megég a kezed, de te megfogod és megégeted magad, akkor most az a kályha hibája, hogy vízhólyagos lett a kezed ? Bűncselekmény ? Vigye el a kályhát a rendőrség ? Vagy engem vigyen el, mert csak szóltam és engedtem, hogy válassz ? Szerintem az volna egy szülő feladata, hogy tanácsot adjon és tanítson. Szerintem jobban jársz, ha engednek választani, megkapod a negatív visszacsatolást és miközben apád vagy anyád ellátja a kezed, közben megtanulod azt is, hogy egy ilyen sebet hogyan kell.


Még egyszer nem ész nélkül gyepálni kell a gyereket, hanem ugyan úgy megadni a negatív, mint a pozitív visszacsatolást is, hogy a gyerek személyiségfejlődése egészséges legyen. Ezt nem én mondom, hanem pszichológus szakemberek. A visszaéléseknek természetesen gátat kell valahogy szabni, de nem hinném, hogy az volna a megoldás, hogy a gyereket jogilag sérthetetlenné tesszük és nem nevelhet sem a szülő, sem a dajka, sem az óvónő, sem a tanár, sem senki más csak a pszichiáter írhat fel neki valamit amit beszed, hogy tompább és könnyen kezelhetőbb legyen. Nem hinném, hogy ez jó megoldás.

30/f

2017. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

A következményekkel, büntetéssel egyet értek, a fizikai erőszak alkalmazásával nem.

(Van gyerekem, és sajnos fordult elő, hogy én is megcsaptam, vagy megrángattam, de igyekszem kerülni.)

De egy problémás gyereknél meg senki ne várja, hogy ugyanaz a fegyelmezés be fog válni, mint egy normál, átlag gyereknél.

(Nagyon közelről vannak tapasztalataim, elég a féltestvéremet nézni. Az apja egy maradi, agresszív őskövület, aki nem vette komolyan a dolgot, nem engedte a kezelést. Anyám tönkrement, az öcsém meg csoda, hogy él.... bár en azt mondom, inkább csak létezik.)

2017. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#16. Persze. Én sem azt mondom, hogy mindenre verés a válasz. Te is megütötted, vagy megrángattad a gyereket, de nem azért mert egy agresszív állat vagy, hanem azért mert ez volt az utolsó dolog amit még megtehettél mint szülő. A verést ugyan úgy elítélem, mint ahogy te. Abban gondolom egyet értünk, hogy a verés nem pofon/kézre/fenékre csapás. Előbbi a feszkó levezetése, amit nem gyerekeken kéne gyakorolni, utóbbi pedig arra való, hogy kizökkentse a lurkót egy hisztiből vagy negatív visszacsatolás, ahogy mondtam. Szerintem a kérdésben felvázoltak és amit említettél az utóbbi kategóriába esnek és ezerszer többet ér, mintha rögtön pszichológushoz/pszichiáterhez mentetek volna. A gyereked a későbbiekben hidd el megköszöni majd neked vagy hálával gondol vissza rá, ha esetleg az önérzete nem engedi, hogy direktbe ezt mondja neked.

Nem tudom hány gyereket kezelnek viselkedészavarral, de szerintem lényegesen többet, mint ez indokolt.

30/f

2017. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#17*

30/f

2017. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A nevelés nem egyenlő a repülő sallerrel, ezt az édesszüleid valószínű, hogy nem tudták. Akik nem ütnek, azoknak a gyereke nem fog elkanászodni feltétlenül. Vannak olyan hatékony nevelési módszerek, amikhez nincs szükség erőszakra. Még egyszer megkérlek, hogy a testi fenyítést ne reklámozd.
2017. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!