Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem válni akar, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem válni akar, én nem, még mindig szeretem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat. Nem részleteznék semmit, a lényeg, hogy a tapasztalati oldala érdekel a dolognak, mennyire van értelme harcolni (mindenhogy fogok csak érdekel), nem történt semmi eget rengető dolog közöttünk, sokat veszekedtünk, én eléggé túlvállaltam magam (munka, egyeteme, jócskán besegítettem házimunkába, csecsemőgondozásba is) emiatt ideges, rosszul kezelhető ember lettem, sokat kiakadtam, sokat veszekedtünk egy csúnyább veszekedés után nem volt hajlandó békülni, nem hajlandó megbeszélni, neten közölte a válást (én szakításkor elköltöztem) Mit tehetek, szeretem őt, tanácstalan vagyok, nem tudom hol folytassam így az életem, mindent értük tettem az elmúlt 7 évben.
2017. szept. 1. 18:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"sokat kiakadtam, sokat veszekedtünk"


Milyen dolgokon akadtál ki, és miken veszekedtetek?

2017. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
43%

Én voltam ilyen helyzetben, mint a feleséged. Nekem jól esett volna, ha a másik fél kitartóan küzd, nem napokig, hanem hónapokig, hogy bizonyítson.

Szerintem ne add fel, nem teheted meg, mert van egy közös gyereketek, akinek a szerető családra szüksége van. Kuzdj a szerelmedert, a gyermekedert, a családodert. Ha egy év múlva is változatlan a feleséged álláspontja, akkor is kuzdj, mert szeretitek egymást. Ha nem lenne szeretet közottetek, akkor lenne komoly baj.

Drukkolok nektek, családnak és sok erőt kívánok.

2017. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődtem ezen a sok, "válj el, viseld el a válást, törődj bele a válásba". Süt mindenkiből a frusztráltság, ezért tart itt a világ ahol.


Egy igazi házasságra nem megoldás a válás. Azért házasság, mert nem dobjuk el, hanem rendbe hozzuk, megjavítjuk. Bár igaz, a válás a legkönnyebb út.

Sokan azt hiszik, ez a megoldás, aztán majd pislognak hogy az új partnerrel/partnerekkel x év múlva ugyanúgy jönnek elő a problémák. Mert minden kapcsolatban vannak/lesznek problémák. Lehet, sőt biztos nem olyan jellegű mint az előzőben, de mindenhol fog gond jelentkezni. És akkor mi lesz? Majd azt is eldobjátok, és lecserélitek, ugye? És ez így megy majd egy életen át, ki tudja hogy hány partnerrel.


Válás ellenes vagyok. Nagyon bele lehet fáradni az együtt töltött x évbe, de nem adnám fel.

Én először is komolyan beszélgetnék vele a házasságról.

Ne félj érzelmes lenni, mondd el neki hogy együtt értétek el amit elértetek, hogy fontos neked, nélküle nem lennél senki. Szóval, add ki a lelked neki. Ha tényleg szeret, akkor megnyílik és észreveszi hogy fontos neked. Mit számít a sok vita, a sok nézeteltérés ha tényleg szeretitek egymást?! Ha így van, ne engedjétek el egymás kezét. Én ha szükséges bevetnék egy párkapcsolati szakembert is!


Azonban ha azt látod, egyoldalú, és ő nem szeret, nem akar téged, akkor tényleg nincs más út, mint a .........

2017. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kérdezővel és utolsó válaszadóval teljesen egyetértek.Annyi kimaradt még,hogy valószínű,hogy a közös gyermek miatt is ragaszkodna ahhoz a férj,hogy egyben maradjon a család...Nem igazán tudok tanácsot adni,pedig szinte szóról-szóra hasonlít az én jelenlegi esetem a kérdezőjéhez...Kitartást kívánok neked kérdező,csak annyit tudok mondani neked,hogy aki menni akar azt kell hagyni.Majd rá fog jönni,hogy mit veszített!De sajnos leginkább a gyerek fogja meginni a levét a válásnak és az utána következő nevelőapák miatt.A magyar törvények pedig 90%-ban az anyának ítélik a gyereket.A mai feleségek nemigen foglalkoznak azzal,hogy mennyire rossz lesz a gyereknek és a vér szerinti apjának,ha elszakítják őket egymástól!Miért nem lehet megbeszélni a dolgokat?Az én szüleim 40 évig éltek együtt apám hirtelen haláláig,de SOHA nem hallottam,hogy váni akarnának!Kitartottak egymás mellett jóban-rosszban 4 gyermeket felneveltek és rengeteget dolgoztak.És SOHA NEM panaszkodtak!Persze veszekedtek is eleget,de legtöbbször viccesre vették a figurát,nem feküdtek le haraggal...
2017. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Vajon hol tarthat a történet most?


Érdekelne.

2017. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Azoknak, akik támogatásukról biztosítottak, hálásan köszönöm a kedves szavakat. Azoknak, akik az üzeneteimet boncolgatták, egy-egy mondatot kiemeltek, üzenem, hogy igen voltak gondok már évek óta, igen képzeljétek észre is vettem, igen meglepetés tettem is ellenük sokat. Azt hiszem legalább háromszor leírtam, hogy nem részleteznék semmit, akkor egy-egy mondatból, miért következtettek arra, hogy okosabbak vagytok és hogy az mit takarhat, nekiálltok kivesézni.

Nem voltatok ott. Elmondtam a lényeget, sokat hibáztam, ahogy ő is, beismerte. De mutassatok egy házasságot ahol nincs sok hiba, veszekedés, véleménykülönbség! Ahol nincsenek hullámvölgyek, holtpontok! Na tessék, ez a kihívás, nem a másik szétanalizálása kérdés nélkül.

Én csak meg akarom ezt menteni, mert az utolsó vita előtt, ami bevallom nagyon hosszú és lélekölő volt (majd egy hétig elhúzódott, mert minden nap a szőnyeg alá söpörte) minden rendben volt ahogy addig is, voltak viták de harmónia is volt mellette!

2017. okt. 21. 11:35
 27/29 A kérdező kommentje:
A helyzet azóta: Amikor szemembe mondta, hogy nem szeret, bennem is megszűnt a görcsös érzelmi vihar iránta. elfogadtam, amit érez, bár indokot továbbra is annyit kaptam, sok a vita, nem akarja már ezt a kapcsolatot. Hűtlenséget tagadta, bár akire gyanakodtam azóta beköltözött melléjük a másik szobába, takarékossági okokból. Hiszek neki, nem hoztam fel azóta ezt a témát. A kislányom hiányát (kéthetente láthatom, azok után hogy közösen neveltük MINDEN téren, minden este fürdettem, altattam, minden nap etettem, játszottam vele, pelenkáztam énekeltem meséztem vele) egyre nehezebben viselem. Minden nap úgy kelek fel és úgy alszom el, hogy ez nem lehet igaz. A volt feleségem nem reagál semmit amikor erről panaszkodom. Ez is nagyon fáj. Egy hónap múlva lesz az 1. tárgyalás kereken. Nem igazán bizakodok már, kezdek beletörődni. Azért míg élek küzdeni fogok, hogy a kislányomat amikor csak akarom láthassam, ne ez a kétheti rendszer maradjon. Elképzelni sem tudok nagyobb fájdalmat, mint a tudat, hogy majd valaki más ember fia neveli, mást tekint apának mert csak ott van, és ki tudja, mit mondanak az ottani rokonok rólam (sokukkal azóta megromlott a kapcsolat, vagy rám se hederítettek)
2017. okt. 21. 11:42
 28/29 anonim válasza:

Szia,


a 25-ös vagyok.


Végtelenül sajnálom, hogy ez történik Veled, meg úgy kb. mindenütt manapság(köztük Velem is), hogy a feleség egyszer csak úgy dönt, hogy el akar válni, és akkor hirtelen minden összeomlik az ember körül. Elismerem, hogy a férfiak sokszor nem ismerik fel a sok női panasz közt az igazi fenyegetéseket, és ezáltal már csak későn veszik észre a bajt, amikor a nő már döntött, félrelépett, satöbbi, de nem akarom elhinni, hogy a házasság/család olyan, mint egy tárgy, hogy, ha elromlik, kidobjuk.


Nem tudom, hova vezet ez a világ, de nem lesz jó vége.


Kívánom, hogy állj talpra mihamarabb, és találj egy olyan nőt, aki fele ennyi tettért is szeretni/értékelni fog. A sors kárpótolni fog előbb-utóbb, és valószinűleg a feleséged is visszakapja, ami jár neki, csak győzd kivárni.


Sok szerencsét, erőt, kitartást a jövőben!

2017. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Latom regebbi kiiras, en most olvasom csak, netet nezegetve.

Velem ugyanez a tortenet, csak mi forditott helyzetben, ugyanis en vagyok a feleseg.

Egyutt lakunk, de csak en probalom a helyrehozast, o nem.

2018. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!