Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 14 évi házasság után párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 évi házasság után párom bejelentette, hogy ez így nem mehet tovább, elégedetlen velem és az életünkkel. Az egyik fő ok, hogy már nem tetszek neki, meghíztam. Van innen kiút?

Figyelt kérdés

Tudom én is, hogy már nem az vagyok mint régen. De két gyermek után és az évek múlásával egyre nehezebb fogyni.

Júniusig kialkudtam valamiféle haladékot, ne iskolaidőben rontsunk rá ezzel a gyerekekre... néha úgy tűnik, ha sikerülne addig lefogyjak és még pár dolgoban változtatni maradna. Volt már így más is? Most úgy érzem megérné mindent megtenni, ha kicsit kevésbe bántóan fogalmazott volna... vajon lehet-e ebből még normális kapcsolat? Lefogyni ígyis-úgyis megpróbálok de nem tudom ringassam-e magam ábrándokba, hogy ez még működhet-e... nagyon megbántott, azt hittem több volt köztünk ennél.


2018. febr. 6. 15:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%

Pont nem igy kène tenned, hanem legalább eljátszani hogy nem is érdekel ha elhagy.... utólag tutira megbánod, hogy nem előbb léptél. En is igy jartam irtam is ide korabban....most plusz kg-val szeret az új parom es soha nem mondana ilyet, sőt....

Tudom hogy a "biztos rossz" jobb mint a "bizonytalan smi", de hidd el jobb lesz neked mert a párod se szeret ha igy megalaz.

2018. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Inci1976 ***** válasza:
100%

Anno az exem nálam is ezzel támadt nekem. (Hozzá teszem, én akkor 65 kg voltam, ő 120 kg) Utána el is döntötte, hogy elválunk. Kibulizta a gyors válást, gyakorlatilag nem egész 3 hónappal utána már a bíróság is kimondta a vékés. 1 hónap után összefutottam fele, kérdeztem, hogy van-e új párja, mondta, hogy igen. Gondolom nem nehéz összeraknod, hogy mi történt ... (megcsalt már a házasságunk előtt.)


A második kapcsolatomnál szülés után "cseszegetett" a párom, hogy ne egyes sokat. Ennek ellenére a szoptatással fel ment rám 10 kg. Nem volt túl jó a kapcsolatunk, de már "tanulva" az előzőből, dietetikus segítségével leadtam az addigiakat. De a kapcsolatunkban nem történt semmi változás. Ugyanakkor nagyon sok nőtől hallottam, hogy a párja a szülés után felvett kilók ellenére is oda volt értük. Ebből azt látom, hogy ha valóban szeret a párod, akkor plusz kilókkal is szeretni fog, ha meg nem, egy jó kis kifogás ... Ugyanakkor én is azt vallom, hogy egy kapcsolatért tenni kell, és egy nő, már csak maga és a gyereke miatt se hagyja el magát.

2018. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig meg voltam győződve, hogy nincs más a képben, erre ma reggel láttam, hogy valakinek az írja, hogy hiányzol hercegnő. A vicc az, hogy reggel hét előtt írta, miközben fejetlenül rohangáltunk le fel mert suliba el kellett érni, a kisebbikkel meg dokihoz mert hirtelen nagyon megbetegedett. Én azóta mint akit fejbevertek. Egyébként meg van már magamról a véleményem amiért belenéztem az üzeneteibe, ezzel kapcsolatban már nem kérek megjegyzéseket, de annyi ilyen jellegű választ kaptam, hogy muszáj volt leellenőrizzem.
2018. febr. 22. 08:29
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Jol tetted, nem volt korrekt h ezt nem mondta el! Igy lehetsz 45 kg akkor se lesz semmi a regi....
2018. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
És Te mit reagáltál az üzenetre? Rákérdeztél?
2018. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Igen, rákérdeztem. Elmondta, hogy volt köztük valami pár éve de mostmár vége és néha szoktak még beszélgetni, ha stresszes vagy problémái vannak akkor megbeszéli vele, mert vele olyan jól lehet beszélgetni, belem meg nem.

Hogy lehet vajon ellenállni a késztetésnek, hogy ezek után egyfolytában a másik üzeneteit lessük. Mondjuk a telefonját nem sokszor hagyja elől, nagyon sok kísértés nincs... :)

A másik, kérdésem, vajon tartozik-e az ember a másik párjának mondani valamit? Ugyanis ismerősökről vanszó. férjnél van a hölgyemény is... egyébként érdekes adalék, hogy amikor rákérdeztem minth a jobban aggódott volna azon, hogy vajon továbbadom-e az infót mint azon, hogy nekem ez hogy esik.

2018. febr. 24. 04:15
 27/32 anonim ***** válasza:

Azt, hogy tovább adod-e az infót, te döntöd el. Mondjuk én nem tenném, de ez csak az én nézőpontom, azt is megértem ha úgy döntesz, igen. Viszont ez csak egy álprobléma. Azon tűnődsz, másnak a kapcsolatába belszólj-e ha nincs bizonyítékod hogy ténylegesen csalnak, nem csak a te férjed nyomul stb. De a te problémád NEM ez. Hanem az, hogy ezek után még mindig vele vagy és az eddigi szenvedéseid mellé még jött új: a jogos féltékenység. Azt írod, most már a telefonját lesnéd...minek? Nem mindegy, mit találsz? A férjed nem szeret, nem vonzódik hozzád, nem becsül meg és még beszélgetni sem veled akar. Ez nagyon rossz érzés, de ezek a dolgok nem fognak változni. Én a helyedben azt tenném amit saját magam is tettem: megszervezed szépen az egyedülálló életedet a két gyerekkel, elmész ügyvédhez, elmondod mi a szitu, ő elmondja mire számíthatsz, akár egy közös megegyezést is felvázolhattok,aztán leülteted a don juant és elé nyomod a szerződést, hogy fussa át és véleményezze. Megmondod neki hogyha már ekkora gerinctelen féreg, legalább apaként nézze a gyerek érdekeit és cirkuszok nélkül, higgadtan görgessétek le a válást.

És még valami: ez egy illúzió, hogy a biztos rosssz jobb a bizonytalannál.....

Mert a bizonytalanban sok minden lehet, akár boldog happy end is. A biztos rosszban azonban semmi más nincs. Ne félj az ismeretlentől, mert ott rejtőznek a lehetőségek.

2018. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kemény, őszinte választ. Jó ez így ha valaki megmutatja, hogy a kibúvók amiket találunk, hogy ne kelljen lépni csak önámítás. Mindenesetre köszönöm, van gondolkoznivaló tennivaló elég.
2018. febr. 25. 10:38
 29/32 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező? Történt valami azóta?
2018. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy érdeklődsz... azóta fordult valamennyira a kocka, volt sok heves vita, kibeszélés, magyraázat/magyarázkodás.. most ott tartunk, hogy mégiscsak szeret és nem tesz több ilyet... valamennyit én is fogytam már, mondjuk nem az akaraterőn múlott hanem voltak napok amikor nem bírtam enni a feszültségtől... Nem merek még hinni neki, de mindenképpen meg akartam várni a júniust bármilyen lépéssel, addig próbálkozok és figyelek, hogy milyen irányban haladunk. Szerintem meg fogok keresni addig egy ügyvédet is... de nem vagyok mindenképpen eldöntve, ha van esély, hogy őszintén bánja akkor én adnék még magunknak egy esélyt. De csak egyet.
2018. márc. 2. 07:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!