Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez elegendő ok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez elegendő ok a válásra?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm jelenleg nagyon fontolgatja, hogy elválik a feleségétől. A történet a következő. Nagyjából egy éve a barátom felvetette az ötletet, hogy mi lenne ha kiköltöznének a város mellé egy kisebb településre egy családi házba. A felesége erre azt mondta, hogy jó, rendben van, de ő biztos nem fogja azt a nagy házat sűrűn takarítani, tehát eleve így állt hozzá az egészhez. Eleve nem volt kedve a költözéshez, pakoláshoz stb... Végül beadta a derekát és nagyjából fél éve már, hogy ott laktak, amikor a barátomnak elege lett. A felesége sosem állt se egy konyhatündér, se jó háziasszony hírében, de amit ott tett az valami egészen elképesztő. Tartotta magát az ígéretéhez és a mai napig nem hajlandó alaposabban takarítani és azt is csak nagy ritkán. Mivel a férje a kenyér kereső, így ő pedig nem ér rá, ezért egy ideig bejàrónőn gondolkodtak. Volt olyan is, hogy a mosatlan edényeket a konyhaszekrénybe rejtette, még arra is lusta volt, hogy azokat elmosogassa, amit ő használt. A barátom teljesen ki van idegileg. Rengeteget veszekednek ilyen dolgok miatt és az utóbbi időben már a válàst fontolgatja. Szerintetek igaza lenne, ha beadná a válókeresetet?

2019. júl. 16. 16:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem elegendő, de ez én vagyok. Én alapból el sem vettem volna egy ilyen nőt, mert nekem nem fér bele, meg mert nő vagyok. :D De ezt a kérdést ilyen oldalról is meg lehet kozeliteni, mert nem csak nőben van ilyen, hanem férfiban is. Nem azért, mert a nő dolga a takarítás, még mielőtt valami agytröszt ezzel jön, hanem mert nekem az alaptermészetembe egyszerűen nem fér bele, hogy valaki igénytelen a környezetére. És ennek is vannak különböző mértékei. Egy háztartás vezetése alapból közös feladat lenne, de azért valljuk be, a nők alapból úgy vannak kódolva, hogy jobban és alaposabban csinálják az ilyesmit. Az írásból azt vettem észre, hogy a feleség nem dolgozik, akkor nyilván a dolgozó fél helyett többet vállal az, aki otthon van. De ha amúgy sem volt sosem egy konyhatündér és a férj ezt tudta, akkor szerintem nincs min pattogni, mivel már így vette el a nőt. Amennyiben neki megfelel egy bejárónő, meg a kaja rendelés, legyen, de ha nem és ez ennyi idő után hirtelen szúrni kezdte a szemét, úgy is el fog válni, előbb, vagy utóbb.
2019. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem menthétő. Főleg ha jól szopik. Csak simán el kell zavarni dolgozni, és abból majd fizetheti magának a bejárónőt.
2019. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom az utolsóhoz.
2019. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%
az én feleségem is rendetlen( azért nem ennyire), viszont valóban jó az ágyban, meg jól is néz ki. úgyhogy elnézem neki hogy kupi van néha + ő dolgozik is.
2019. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy a nő azóta nem dolgozik, mióta kiköltöztek a fenébe és depressziós, mert nem is akart menni?
2019. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nem ennyire durván, de az én exem is ilyen volt. Én elváltam.
2019. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg a férfi is tud ugyanúgy takarítani, az kit érdekel hogy dolgozik? A nőtől akkor is el lenne várva a takarítás ha dolgozna, az már más kérdés hogy egyiket sem csinálja. Amúgy meg én is rühellek takarítani, meg hülyeségekre elb*szni a drága időmet, főleg hogy dolgozom rendesen, nehogy már takarítgassak amikor hazaérek..:D Van bejárőnőm, amit csak én fizetek a saját lakásomban, úgyhogy akinek ez nem tetszik az tudja merre van az ajtó. Mondjuk szerencsére a páromat nem zavarja, hogy nem vagyok házias, ő megérti mert ő is rühell takarítani.
2019. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
#17 Ezt a rühellek takarítani hozzáállást sosem értettem. Mégis mit lehet rühelni egy olyan tevékenységben, ami által rendezettebb körülmények között, tiszta lakásban élheted a mindennapjaid. Inkább kifizetsz egy csomó pénzt valakinek olyan dologért, ami lehetne örömteli is és amit magad is meg tudnál csinálni, plusz azt a pénzt másra is fordíthatnàd. Persze mindenkinek a maga döntése, csak nem tudom elképzelni, hogy valaki hogy tud alapos lenni a munkàjàban, ha a házimunkát ennyire nyűg neki elvégezni.
2019. júl. 17. 10:41
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják, azt hogy "Nem vagyunk egyformák."


Felnőtt embernek ezt nem kellene magyarázni.

2019. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
#18 a munkának semmi köze a takarításhoz. A munkámat imádom, mindigis ezt akartam csinálni, míg a takarításra sose voltam "rászoktatva". Gyerekkén/tiniként nem lettem befogadva takarítani, mégis mindig csillogott-villogott a ház, ergo a rendre van igényem, nagyon is. Kinek mi az örömteli, én nem szeretek takarítani, sose szerettem és nem megterhelő bejárónőt fizetni. Alapos, megbízható, jól dolgozik stb. Nekem megéri a pénzt, azért hogy ne ilyen sz*rságokra pazaroljam az időm meló után. Csak nyűg a hátamon, amihhez nekem nincs kedvem azt nem csinálom
2019. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!