Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogy lehet “gyorsabban” lefogyni?

Hogy lehet “gyorsabban” lefogyni?

Figyelt kérdés
Most így karantén alatt nagyon fel híztam és 0 lett az önbizalmam ez álltal. Tudnátok segíteni vagy tippeket/tanácsokat adni kinek mi vállt be vagy hogy tudtatok x kilót le adni?

2020. nov. 30. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szakitas karanten alatt. - 11 kilo alig 3-4 het alatt.

De azota tartom a diétát es mozgok, mivel tovabb akarok fogyni ha mar igy sikerult.

2020. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenkitől megkapom hogy nagyon elhíztam és zavar meg tényleg a közérzetem se jó így😐 de olyan nehéz bele vágni és tartani. Azt se tudom mit egyek vagy mit ne
2020. nov. 30. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Nektek mióta van karantén?

Mert nekünk még egy hónapja sincs szóval nem hiszem hogy annyira sokat lehetett volna hízni

2020. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat en is azt tudom mondani amit masok egyebkent. Zoldseg mehet minden mennyisegben mellette fehérje, hus. Ami abszolut kis kalorias az a fott tojas, joghurt nemi muzlivel, természetesen a gyümölcsök is jok, aszalt dolgok (de nem a bolti az tele van hozzaadott cukorral) esetleg ha nem akarsz siman almat enni felturbozhatod addig is lefoglalod magadat: mondjuk csinálsz almachipset. Ezeket persze nem ebédre, vagy vacsira vagy reggelire, uzsira, nassolni valonak mondom. Ebédre feltétlenül egyel levest!! Meleg folyadék kell a szervezetnek. Igyal nagyon sok vizet: sok jo hatasa van es el is telit egyébként, beinditja a beleket is.

Tejtermekek nagyon nagy előnyben vannak mert jo fehetje forrasok. Probald kerulni a kenyeret, tesztafeleket (persze ha spagetti van ebedre nyugodtan egyel) vagy ha nem kerulod akkor probald lecserelni tk-s cuccokra.

Visszaterve a spagettire, szerintem a legjobb dietazo modszer az, ha úgy érzed ehes vagy, csak annyit egyel ami utan eltunik az érzés. Persze ez nehéz főleg ha finom az étel, de ha nem arra mesz hogy telezabald magad mert annyira finom akkor minden oke, de ha az ellentete akkor sajnos mindegy hogy mit eszel (itt arra gondolok hogy mindegy hogy csirkemellet eszel e, ha bevagsz belole 3 egesz db-ot) . Ezert is jo ha sok vizet iszol, mert az elterit:)

2020. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Másoltam neked egy másik kérdező válaszára adott válaszomat.


"Először is járj utána kicsit a témának ha van időd, táplálkozás, életmód, pajzsmirigy működés, energia háztartás, glikogén szerepe stb..


Ha tisztában vagy az alapokkal, megérted naggyából mi miért történik a testben, pl mikor nyúl hozzá a szervezet a zsír tartalékokhoz, mikor építi be azokat. Mielőtt bármit elkezdenél, fontos hogy tisztában legyél ha van bármilyen betegséged, esetleg ha tudod, vizsgáltasd ki, pl. pajzsmirigy alulműködés, cukorbetegség, stb.


Ha tudomásod szerint nincs betegséged, és egyéb tényező se zárja ki, érdemes lehet megfontolnod az alábbiakat:


Hogy el kerüld a szervezeted sokkolását, szépen lassan változtass, ne hirtelen és ne drasztikusan. Folyamatosan vezesd be az egészséges és tápláló táplálékokat az étrendedbe, és iktasd ki a károsakat/junk food-ot.



Általános tippek: növeld a zöldségfogyasztást, egyél mértékkel gyümölcsöt, csökkentsd a csipszet-kólát-fánkot-kekszeket-olajban kisütött dolgokat-hamburgert-nagymértékű alkohol fogyasztást-cukros és édesítős üdítőket, szója tartalmű dolgokat stb, vigyázz a pajzsmirigyed egészségére (pl óvatosan a goitrogén tartalmú zöldségekkel!, kevés vagy semmi serkentőszer:kávé-kóla-kakaó-energiaital, többnyire alacsony glikémiás ch-forrású ételeket egyél: lencse, t.k.kenyér, bab, barna rizs, mérsékeld a fehérje és húsok fogyasztását, alacsonyan tartsd a zsír fogyasztást!!!, ne stresszelj sokat, stb.), iktasd be a mozgást ha eddig nem volt (kezdd lassú gyaloglással, érdemes egy jó talpbetét, ami elnyel az erőből, kímélve az ízületeid), sok tiszta vizet fogyassz, ajánlom a D3 és K2 vitaminokat étrend kiegészítőként, (béres csepp nekem bevált), ne koplalj és ne éhezz, heti 1-2x alacsonyabb higany kockázatú halakat lehet enni pl hering, részesítsd előnyben a következőket:


gabonák: barna rizs, zabpehely, quinoa, t.k.gabonák


hüvelyesek: lencse, sárgaborsó, zöldborsó, bab, csicseriborsó


zsírok: hidegen préselt extra szűz olívaolaj, esetleg kókuszzsír


olajos magvak: tökmag, dió



Lehet kicsit sok az infó, de az én véleményem szerint ez közelíthet egy egészséges életmódhoz. Ui: nem vagyok orvos, sokat olvastam egészséges életmódról stb, de amiket írtam, csak a saját véleményem. Lehet hogy 1 vagy több dologban tévedek."

2020. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!