Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért szidják sokan a 90 napost?

Miért szidják sokan a 90 napost?

Figyelt kérdés
Kéne fogyókúráznom.Sokan mondták, hogy egészségtelen a 90 napos, de viszont használ, mert régebben is egyszer megcsináltam, és 55 kilóról 50-re fogytam, és 160 cm magas vagyok.Ez 2 éve volt.Azóta 50 kg vagyok, de még van rajtam felesleg, még 5 kg-ot le szeretnék vele fogyni.Csináljam meg újra ezt, vagy inkább fogyjak le saját módszerrel, egyek kevesebbet, egészségesebb ételeket?
2010. dec. 28. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

90 napos tökéletes, de a "még van rajtam felesleg" dolgot ne várd egy diétától

mozogni kell!

2010. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Személy szerint "csak" azért szidom a 90 napost, mert fogyni nem igen lehet vele (bocs, de három hónap alatt öt kiló se valami sok), másrészt két hónapig csináltam, kitartóan, minden szabályt betartva, tornáztam, stb, és a végén mégis úgy tönkretette a gyomrom és a hormonháztartásom, hogy orvoshoz rohangáltam újabb két hónapig.


Egyébként hagyd ki a vacsorát és tornázz, igyál sok méregtelenítő teát (pl. csalán tea), ha megy a dolog, akkor esténként járhatsz futni torna helyett, és egy hónap alatt lemegy az 5 kiló.

2010. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Miért kéne kihagynia vacsorát hogy még jobban károsítsa a szervezetét.
2010. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
méregtelenítő teának sincs sok értelme, hozzászokik a szervezeted, ahhoz hogy mennyi vizet hajt ki..
2010. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért hülyeség a 90 napos ,,diéta"?


Megmondom én neked... azért, mert a szevezetnek minden tápanyagra szüksége van minden nap... Nem pedig napokra felbontva, hogy: Na akkor ma fehérje... másnap csak szénhidrát.. a harmadnap csak víz...

Tavaly az iskolai védőnő nyomta a kezembe, hogy ez a jó... ez a tuti... majd ez segítt...Ott helyben képen röhögtem, hogy hogy a francba kapott ez bármilyen végzettséget is... Megmondtam neki, hogy vagy tegye el ezt a szar lapját másnak vagy itt tépem szét...


Hahó! Egy normális ember, aki csak egy kicsit is tanult biológiát tisztában van ilyen alapvető dolgokkal... Lehet rá esküdözni, hogy XY ezzel fogyott X kilót... De aki csak kicsit is törődik önmagával nem teszi tönkre a szervezetét mégjobban... Normálisan kiszámolt étrend kell természetes tápanyagokból és testmozgás...

2010. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag teljesen jó a súlyod.Ha van rajtad némi zsír,azt a 90 napossal nem lehet levinni.Súlyban lehet tőle fogyni az izomtérfogat csökkenés miatt,de a testzsír nagyjából ugyanannyi marad.Egyébként meg kórosan elhízott embereknek találták ki,nem 50 kilósoknak.

Neked elég lenne ha simán csökkentenéd a napi ch bevitelt a fehérjékre koncentrálnál,nem mint a 90 naposban 3 napig csak ch-t enni.

2010. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:08


Khm... aki kicsit tanult bioszt, az azzal is tisztában van, hogy a zöldség nem egyenlő a keményítővel, van benne (fajtától függően) szénhidrát, fehérje, vagy ez érvényes a tejtermékekre is, amit fehérje napon lehet enni.


A diétát elsősorban olyanoknak "találták ki", akiknek nagy a túlsúlya, és rengeteget esznek, közben sokat nassolnak, stb. Számukra valóban hatékony, ugyanis:

-reggelire nem zabálnak sokat, csak gyümölcsöt

-a vacsora fele mennyiség az ebédnek, ami önmagában is sok kalóriával kevesebbet jelent

-nem tilos az édesség, de csak négy naponta lehet

-több zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst esznek, mint előtte

Ebből látszik, miért hat, és miért hülyeség is egyben ennyire szétválogatni az ételeket.

2010. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Ki beszélt keményítőről? A szénhidrát nem egyenlő a keményítővel... Csak példákat hoztam fel... tisztában vagyok vele, hogy nem csak ezekből áll, de ha nem haragszol nem sorolom fel az összes hülyeséget a 90 naposból... egyrészt nem is ismerem annyira, hogy minden pontját fejből tudjam másrészt nem is érdekel...


Érdekes, hogy a legtöbb ember az ilyen csodadiétákra esküszik... Én miért voltam képes 5 hónapon keresztül minden nap ugyan azt az étrendet követni? Ki volt benne számolva a fehérje, szénhidrát, volt benne zöldség/gyümölcs is kellő mennyiségben... Nem éheztem, sőt volt, amikor már sok is volt és fogytam vele 20 kilót... a bőröm nem nyúlt meg mivel edzettem és edzek is mellette... Tényleg nincs rejtélye a diétának... Ésszerűen összeállított étrend és edzésterv... innentől kezdve csak csinálni kell... Én valahol még élveztem is mert edzés közben legalább ki tudtam kapcsolni az agyam. Nem járt az eszem semmin... csak az edzésre figyeltem...

2010. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
azért, mert 90 nap sok idő és odafigyeléssel + mozgással sokkal több kilót leadhatsz mint azzal a diétával
2010. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A keményítő is szénhidrát.


Nem értek egyet a 90 napossal, mert a szervezetnek tényleg minden tápanyagra szüksége van, hogy a rendszer ne bomoljon fel odabenn. A belső szerveket is ezek az anyagok mozgatják, szükséges az egészséges élethez, és nem szabad ezt a finom kémiájú mechanizmust felborítani ilyenekkel, ki tudja mit okozol ezzel magadnak?

2010. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!