Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Az itteni fórumozók többsége...

Az itteni fórumozók többsége szerint a 90 napos diéta káros, de akkor (. )?

Figyelt kérdés

de akkor mégis hogyan fogynak tőle az emberek látványosan több 10 kilót és ruhaméretet?

Mi ebben a káros? Nem hiszem el, hogy csak az izom megy le, mikor szemmel láthatóan csinos a 90 napos fogyizó nők többsége és fittek is..


2011. okt. 18. 14:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy minden nap CSAK húst kell enni? Húst IS.

A fehérjemegvonás semmi jóra nem vezet, hacsak nincs valami extraspeciális ételérzékenységed vagy betegséged, és nem orvosi javaslatra történik, kúraszerűen.


A szénhidrát csökkentése (nem megvonása!) viszont első körben nem rossz ötlet, ha valaki fogyni óhajt. Mellesleg a 90 napos "fehérjenapja" sem szénhidrátmentes, egyrészt a délelőtti gyümölcs miatt nem is lehetne az, másrészt pl. a tejtermékek is tartalmaznak szénhidrátot (laktóz ugye).


De elég csak belegondolni, mitől híztál el, miből ettél túl sokat, azaz miből vitted be a többletkalóriákat? Túl sok sovány húst és halat ettél, tőlük hájasodtál el? Nehezen hiszem. Nem lehet, hogy pont a szénhidrátbevitelből estél túlzásba?


A köszvénytől és vesebajtól meg nem kéne ennyire parázni, rendszeres (évenként, félévenként) laborral ellenőrizhető, hogy áll a húgysavszinted, milyenek a vesefunkcióid, nem derült égből villámként csap le egyik sem, na meg genetikai hajlam is kell hozzá. (Nálam a családomban mindenki húsevő, napi szinten, sosem volt senkinél se köszvény, se vesebaj, nekem a húgysavam még konkrétan alacsony is, pedig tényleg rengeteg húst kajálok - a szénhidrátokra viszont pl. érzékenyebb a szervezetem).


Ami a paradicsomos makaróni vs. alma dolgot illeti: a 100 grammjukra jutó kalóriatartalmukban hatalmas a különbség, és élettanilag előnyösebb a gyümölcs, mivel vitaminokat és rostokat is tartalmaz, a tésztával ellentétben. Ergo paradicsomos tésztából sokkal könnyebb túlenni a napi igényedet, mint almából. De ettől függetlenül mindkettő szénhidrát, közel nulla fehérjetartalommal. A szervezeted nem hajszálpontosan ugyanúgy és ugyanolyan gyorsan hasznosítja, ha nagyon kekeckedni akarsz, de a végeredmény ugyanaz, ha 300 gramm CH-t viszel be, az lehet tésztából is, gyümölcsből is, a választás csak annyiban változtat, hogy utóbbi esetben legalább valami hasznos is került a szervezetedbe, ellenben megvontál még egy rakat hasznosat (fehérje, esszenciális zsírok).



Ami a sikeres 90-naposakat illeti: minden fogyókúránál és hülye praktikánál vannak egyének, akiknél működik valami agyamentség, minden látszólagos logika ellenére. Valószínűleg ők amúgy az alaposabb odafigyelés és a sok macerásabb, kajával való pepecselés miatt kevesebb kalóriát vittek be, mint korábban, talán többet is mozogtak, és közülük azok a kevesek, akik nem hízták vissza, megszokták ennyi idő alatt, és a "szénhidrátnapon" is visszafogottabban ették a csokikát és sütikét, ennyi a rejtély kulcsa.

Ezt életmódváltással sokkal praktikusabban, könnyebben és egészségesebben, tápanyagmenvonás nélkül el lehet érni.


Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, lelked rajta, próbáld ki, csináld végig. Szerintem ezerszer problémásabb és nehezebben tartható, mint a kalóriaszámlálás és a tápanyagbevitelre odafigyelés, én kb. próba nélkül is tudom, hogy kutyamód szenvednék, rosszul lennék, és sanszosan híznék is tőle, de kinek mi.

2011. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
nem a legegészségesebb az tény,mivel( minden napra kéne normális szénhidrát, fehérje, rost, és zsír, nem minden nap csak egy fajta) de azt nem tagadom hogy le lehet vele fogyni normálisan. én nem alkalmaztam még a 90 napost, mindig a saját magam által használt fogyókúrát követtem, még régebben a fél5 után nem ettem stratégiát, persze egy vagy másfél év múlva 10 kg tuti feljött. aztán még kétszer megpróbálkoztam az egészséges életmóddal, azzalis fogytam mind2szer 15-15 kg-ot, de mindkétszer visszajött több mint egy év alatt. És miért? nem azért mer ezt vagy azt a fogyit csináltam mer tök miondeggy melyioket csinálod..ha nem vigyázol utánna egész életedben ba..hatod úgyis visszajön mind.
2011. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

"4-ből 3 nap szénhidrát?

Én azért nem veszek egy kalap alá egy paradicsomos makarónit, meg egy almát...szerintem a szervezet sem veszi egy kalap alá a kettőt.. "


új táplálkozástudományi szakértőink vannak, megkérdezhetem Te hol végeztél?

az a vicc, hogy az élet nem megérzések alapján működik. ha valaki karatés filmeket néz, az erősebb ember a valóságban ettől még szét fogja verni, és ha kitaláljuk hogy össze-vissza eszünk, mert ez valahogy jónak tűnik, szintén meg lesz az eredménye, mert nem tudod megváltoztatni a kémiát és a fizikát, az emberi szervezet biokémiáját sem, de senki sem tart vissza attól hogy próbálkozz.

és minden fórumozó nevében elnézést kérek, aki ki merte használni a manipulálhatóságod, és lebeszéltek valami fas.ságról. szemét alakok írnak itt, jobb hogy engem sem ismersz személyesen, mert a szobádból nem mernél kimenni ha egyszer látnál, olyan gonosz és megátalkodott vagyok.


kalóriaszámlálás - tápanyagszámlálás meg nem gyereknek való, akire NEM lehet rábízni egy ember táplálását, mert semmilyen ehhez szükséges kompetenciával nem rendelkezik, ezért van szülője, gyámja, vagy valaki aki megmondja neki hogy mit csináljon, mit egyen..

2011. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem is fogyott le ismerősöm Norbi diétával, kb 20 kilót.


Csak egy apró bibi van: diéta előtt volt 90 kilónyi fos. Utána meg lett 70 kilónyi fos.


Bevallom férfiasan, én is csináltam Norbi diétát, lefogytam 70 kilóra kb. 84-85ről, de csak annyit értem el vele, hogy lötyögött rajtam minden ruha, és már nem voltam zsíros, de legalább beesett volt az arcom, és olyan fejem volt mint egy csirkének. Aztán konditerem, kemény edzés heti 3x, plusz otthon még amennyit bírtam, mellé fehérje vitaminok + különböző tápkiegek, egy év alatt visszamentem 87-88ra (persze izom jött fel) és soha nem éreztem magam olyan jól mint akkor. k.urvára nem az számít, hogy hány kiló vagy számszerűsítve, hanem, hogy érzed, hogy képes vagy valamit csinálnia a testeddel, hogy képes vagy munkára bírni, parancsolni neki és ez mellé még jól is nézel ki; nem csak ruhában hanem anélkül is. Ezt pedig egy olyan dolog amit egy dagadék valamint egy fogyizó soha nem fog megtapasztalni.


Ezért káros a 90 napos diéta.

2011. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

azt NEM írtam sehol, hogy mozgok vagy nem...tehát nem értem efelől az oldala felől miért közelítettük meg..

az egy más kérdéskör, itt nem arról van szó...

(amúgy mozgok, eleget...nem fontos kifejteni mit...ezért nem gondolom, hogy elszivacsosodhatnék)

2011. okt. 19. 10:01
 16/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a mérleget figyelem...az nemjelent semmit sem.

Az számít, hogy a x ideje kihízott ruha hogy áll most/majd/ később rajtam. A szememnek hiszek csak.

2011. okt. 19. 10:02
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha mozognál, nem lennél rászorulva 90 napos diétára. Hazudsz.
2011. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem ismersz, ne vádaskodj!!!Hogy mersz hazugsággal vádaskodni???!!!

Heti 2x kangoo jumps, de ha kedvem van zumbázok, plusz a negyediken lakom és csak gyalog megyek le/fel...

Szerintem mozgok eleget...


ööö miért kell kötekedni? Mindenkiben csak rossz indulat van??

2011. okt. 19. 10:08
 19/23 anonim ***** válasza:

mozgás=futás


amiket te írsz az teljesen hétköznapi helyváltoztatás, mindenki csinálja, és a testedet nem fogja meghatni, ennyivel nem fogod kibillenteni az egyensúlyából. Peace!

2011. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Voltál már kangoo jumps-on? láttad már hogy zajlik egy óra? háát nem pusztán helyváltoztatás..

Hidegben nem fogok futni, többe kerül az arcüreggyulladásos gyógyszer. Futópadon próbáltam, de leesek XD meg nem költök konditeremre...régen jártam, aztán 1 hónapban már nem futotta rá, szépen 1 hónap alatt oda lett fél év munkája. többet nem megyek. olyat csinálok, ami nem drága, vagy ingyenes.

2011. okt. 19. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!