Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diétától reflux?

90 napos diétától reflux?

Figyelt kérdés

elkezdtem a diétát április közepén 3.5 hónap alatt lement 10 kg, amit tartok is.


heti 3-4x sportoltam, a diétába elég sokat csaltam.


viszont refluxom van. összefügghet?


2012. nov. 3. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
igen, ezért nem kell ilyen marhaságokat csinálni...egyél normálisan és sportolj továbbra is
2012. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Számíts cukorbetegségre is!:)
2012. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
második, cukorbeteg nem lesz a diétától, de ha alapvetően cukorproblémái voltak, akkor bizony tényleg súlyosbodhat a probléma
2012. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg nem lesz.. mert mégis mitől lesz cukorbeteg, ha nem a szénhidrát töméstől és a tejivástól?


Kérdező, nagyon sok ember refluxos. Ez jár azzal, ha mindenféleképpen kenyeret akarnak enni. Senki sem kötelezi, önmaguk választják ezt a hagyományos, megbetegítő táplálkozást.

Tudnának húsokat, zöldségeket is enni tej és gabonamentesen!

2012. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó némiképp hülyeséget írt, a kenyér ősidők óta esszük, semmi köze a refluxhoz, amiben mégis köze van, hogy elmegyünk a boltba, megvesszük a friss kenyeret, megeszünk belőle fél kilót.. És abba nem gondolunk bele, hogy a legalja lisztből készül az összes szinte, 60% lisztet ha látott a többi adalékanyag, na itt kezdődik a probléma, és ott folytatódik, hogy megvesszük a tönköly kenyeret amiben ugyanaz a rossz liszt van és 15%a tönkölyliszt, ugyanis az EU ban az már tönkölylisztnek nevezhető ami 15%-ot tartalmaz belőle!


Nekem mindig kenyérevés után jelentkezett, hogy felpörgött a szívem, mellkasi fájdalom, gyomorsav!

Amióta áttértem arra, hogy otthon sütöm a kenyeret 100% teljeskiőrlésű tönkölyből, megszűntek a panaszaim! Véletlen találtam rá egy fórumra, ahol sokan panaszkodtak, hogy felpörög a szívük kenyér evés után, és ott írták, hogy ez egy adalékanyagtól van!


Ami meg a 90 napos diétára válaszolnám, idióta aki kitalálta! De most trendi a lugosítás is! :))

Emberek vagyunk, szükségünk van fehérjére, szénhídrátra, zsírre stb.

A lényeg a garantált fogyáshoz:

Mindent otthon csinálj meg amit csak tudsz a legjobb hozzávalókból, a pizza sem hízlal (persze ha 20at megeszel egy nap akkor már igen) a lényeg, hogy még a paradicsom pürét is otthon paradicsomból készítsük el, a pizza tésztát is és a többi étkezésnél is mindent otthon!


A hízás oka egyrészt a sport hiány, túl sok cukor (az emberek nem rég óta engedhetik meg magunknak, hogy cukrot vegyenek) a sok adalékanyag és a sok méreg, ide tartozik minden édesítőszer is (ideg méreg), illetve ízfokózók ami miatt többet kívánunk! Hiába eszik valaki kevés kalóriát, ha azt olyan élelmiszerekből fedezzük amiben semmi tápérték nincs, ezért is vagyunk éhesek, így az ilyen fogyókúrák károsak, szenvedsz is tőlük! És ha ebben a kevés kalóriában is sok élelmiszernek mondott valamiket esszük és a szervezet nem tudja kiüríteni, akkor mit csinál? Lebontja az izmokat és ebből zsírt probál meg építeni és ebben tárolja el a méreganyagokat, más különben súlyosan károsítanák a létfontosságú szerveket!

De minek is ezek? Mert ha nem raknák bele az élelmiszerbe, akkor nem lenne ízük!

Levesbe vegeta (bolti)? Minek? Helyette a répa zöldség amit beleraksz meg petrezselymet és szépen ami a konyha ablakban van cserében, letépsz róla egy vegeta levelet!


Tehát:

Fogyásnál inkább csirkemell, és néha az összes húsféléből annyi amennyi fehérje kell, mellé burgonya (!!nem sültkrumpli!!, olajban sütést soha ne alkalmazzuk), párolt zöldségek /héjában sütve a sütőben amit lehet vagy víz nélkül párolva lefedett jénaiban, így a répának benne marad az ásványi anyagai és nem utolsó sorban répa íze is marad, vagy a burgonya esetében burgonya íze, akik ettek már fóliába tekert (hámozás nélkül)burgonyát parázson sütve, akkor azok tudják, hogy milyen a burgonya íze :) /

Banánt is lehet enni a napi kalóriaszükségleten belül, illetve a többi gyümölcsből napi 1-1,5kg mehet és + nyersrépa, illetve zöldségek 0,5kg! A grépfruit rengeteg rostot tartalmaz és telítettség érzésed lesz tőle és gyorsítja az anyagcserét!


Így garantálom neked, hogy nem leszel éhes sem és fogyni is fogsz és soha nem is hízol el, valamint narancsbőröd sem lesz, ami mostanában ütötte fel a fejét és ki lehet találni miért, hát az adalékanyagok és mérgek miatt!


Nem olcsó a tönkölyliszt, nem olcsó a nyírfa cukor vagy a stevia cukor hellyettesítők, de ha belegondolunk abba, hogy 1kg tönkölyliszt 800ft, ezt megsütjük kenyérnek és 3-4 napig elég, míg a tescós kenyérből megeszel fél kilót mire jól laksz, ebből egy szelet után tele érzed magad! Továbbá, hogy majd 25év múlva ezt a nem elköltött pénzt és jóval többet majd gyógyszerre költünk, hát elgondolkodtató! Az vagy s leszel amit megeszel! ;)

Ami pedig szomorú, hogy Magyarországon sokak számára ez nem finnanszírozható, mert drága a banán, drága minden! Itt Angliában átszámolva 220Ft kilója, és lehet arányosítani a többi gyümölcsre is ezt az árat! Továbbá leértékelés van minden nap és sokszor 40Ft-ért veszem meg a banánt kilóját és a többit, semmi baja nincs még majdnem hogy zöld, de betartják a lejárati dátumot!


Na de ne térjünk el a témátol, miután csinálod ezt az egészséges étrendet, 1-2hét múlva, nincs szükség kalória számolásokra sem, mert egyszerűen jelezni fog a szervezeted, hogy elég! Teszteltem kalóriaszámításokkal és jól működik a szervezetem jelzőrendszere! :)


És végül:

Le lehet pontozni, de akkor is így van ahogy leírtam, legalább is nagyjából!

Bocsánat a helyesírásért, gyorsan írtam!

Sok sikert minden fogyni kívánónak! :)

2012. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Előtti hozzászólást én írtam:


Hozzá teszem, hogy rajtam is van súlyfelesleg és hülye eszemmel, most jövök rá dolgokra!

3hete eszek így ahogy fentebb írtam és fogytam ez idő alatt 2,5kilót!


28/F

2012. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Némiképp vitatkoznék.

Alig 10 000 éve találták ki azt a hülyeséget, hogy egy rohadt gabonát fognak termelni, és akkor lesz olyan sz.ar amivel be tudják tömni a sok pancser száját. Azóta csak nemesítették a növényeket, a gabonákban lévő mérgező fehérjék mennyisége is csak nőtt, de keményítőt ma ugyan úgy nem kellene zabálni mint ahogy 5000 éve sem kellett. Ma még a fizikai igénybevételünk is más, inkább kisebb mint régen, nem tudom milyen képzettséged van de gabonák, táplálkozás terén nem várok kijavítást :)

2012. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Gluténos, magas glikémiás indexű tönkolyliszt, Barátom ez már 100 éves dietetikus baromság, akkora szakálla van mint 8 Mikulásnak összeszorozva.. Tönköly, akkor tönköljék..
2012. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem, nem baromság, alacsony a glikémiás indexe (ezt tapasztalom is, 4-5óráig kitart 2szelet kenyér, az itthon sütött kennyérre gondolok, 2szelettel a tescósból jól se lakok, de ha megeszek 4-5szeletet, hamar éhes leszek), glutént valóban tartalmaz minimálisan, csak nem mindegy, hogy még hozzáadnak 1kg kenyérhez 20dekát (tippelt adat, dokumentumfilmben láttam) + rossz minőségű lisztet ami miatt kell a glutén mert nem állna össze!


10ezer év elég ahhoz, hogy hozzászokjon a szervezet, úgy gondolom, csak az a baj, hogy ekkora mennyiséghez már nem tud, amennyit pluszba hozzá raknak! Heti 5napon eszek kb kenyeret!


Nem ez a végzettségem, az sem érdekel, hogy ki hisz benne és ki nem, a bolti kenyértől lefáradok, szivritmus zavarom van és refluxom! A panaszom megszünt az életmódváltás után, ehhez hozzájárulhat még az is , hogy fél kiló zöldséget eszem és 1,5kg gyümölcsöt! Tudom a műtrágyák stb miatt ez sem egészséges, de akkor éhen halhatunk egészségesen! :D


Szóval én leírtam a tapasztalataimat, mindenki eldönti, hogy kinek mi a jó! Ha akar lepontoz, ha akar fel! :)

Nekem oly mindegy, én csak megosztottam a véleményem, illetve tapasztalataimat! :)

2012. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyébként 52%-os vagyok! Pedig csak a saját tapasztalataimat írtam le idáig és ez valakinek nem tetszett és nem azt hazudtam amit hallani akart? Hát valószínű! :)

Ha valaki azt kérdezné, hogy napi 5kg csoki evés után fogy e napi 5kg-ot? És ha azt írnám, hogy igen, csak akkor kapnék 100%-ot! :D

Ennyit erről!

2012. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!