Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Lehetséges hogy minden nap...

Lehetséges hogy minden nap fogyok 1kgot? O. O

Figyelt kérdés
kiskoromban nagyon sovany voltam es ezzel visszaeltem.....azota felszedtem par kilot mig 63 nem lettem :/ szerencsere magas vagyok ezert nem mondtak ram hogy dagi vagyok mert ez nem igaz csak húsos ..de anyam aki amugy eleg duci mondta hogy kb ilyen korban kezdett el hizni jott a nyari szunet es mivel ő is fogyozott volt par alapanyag a hűtőben.na igen javasolta a 90 napos fogyokurat es en amugy 12 eves vagyok szoval lehet hogy ez nem tenne jot...de elegem volt igyhat elkezdtem a fogsokurat 1.nap 3szor ettem amugy(8 x szoktam xD)es kemenyen hajtottam magam de lefogytam 1kgot...levoltam gyengulve utana ezert rosszul vpltam a kajaktol masnap amikor abba hagytam a fogyokurat es belazasotam ezer bajom volt es ettem palacsintat is...de masnap meg 1kgot fogytam ...aztan utana megegyet..es most 59nel tartok...(a merlegunk tuti nem rossz vannak okaim ra)de hogy lehet hogy minden nap 1kgal sovanyabb vagyok?
2013. jún. 17. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóval beteg vagy, lázas és fogy a testtömeged.

Ez még nem jelenti hogy meg fogsz halni, de orvoshoz hasznos volna elmenned.


Egyél húst és zöldségeket, a 90 napos diétánál okosabb vagy te.

2013. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Adtál egy lökést a szervezetednek és ha jól veszem ki 12 éves vagy. Ilyen korban nagyon könnyű alakítani a testedet, ha nem folytatod amit elkezdtél ez a visszájára sül el és megint elkezdesz hízni és nem állsz meg 63nál.


Neked 12 évesen nem fogyókúra kell, hanem egy okos táplálkozás. Nem kell megtagadnod magadtól a krumplit, tésztát, húsokat sem, ezek mind kellenek, DE figyelj oda a nassolásra, kerüld a felesleges édességet (ebéd után egy kis finomság belefér) és igyekezz a napi, de legalább egy héten 3-4x min. 30-45 perc testmozgásra (itt tényleg szentelj a testedre 30 perc figyelmet)


Ha ezeket betartod, mellette sportolsz akkor egy egészséges tested lesz a jövőre nézve. Megjegyzendő, hogy serdülőkorban sok gyerek meghízik kicsit a hormonális változások miatt, de 16-18 éves korra ezt is "kinövi" az ember.

2013. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok: Azt még el kell mondanom, hogy a napi egy kg nagyon sok! Vegyél vissza a tempóból, én a havi 1-3 közötti értéket mondanám neked elfogadhatónak. Lassan fogyj és ne siesd el, ne akard egyből az eredményt látni. (ha elsieted és lefogysz, aztán eszel rá egyből visszahízol -> jojó effektus).


Ne hajszold magad a halálba, ne merítsd ki teljesen magad, az előbbi 30-45 perc kemény gyaloglás is tökéletes NEM kell egyből erős futással kezdeni a pályán.


A betegséget pihend ki, amíg teljesen ki nem pihented magad addig ne csinálj szervezetet erősen kimerítő cselekvéseket.


ui.: Első válaszolónak is jó a hozzászólása ;)

2013. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy napi 1 kg fogyas. Meg a heti 1 kg is nehez. A testunknek igen magas a viz tartalma, ha az lecsokken, ugy a testsulyunk is valtozik, de ez nem fogyas.

2 kg plusz/minusz testsuly ingadozas lehet a test viztartalmanak es a belek tartalmanak valtozasa miatt. Ha nem eszel egy napig, akkor annyival kevesebb lesz a belek tartalma, de ez nem fogyas.


Nagy valoszinuseggel ahogy elkezdesz enni, vissza fog menni az az 1-2 kilo egy-ket napon belul.


Sovanyabb nem akkor vagy, ha a merleg kevesebbet mutat, hanem amikor a centimeter is.

2013. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 inga77 válasza:

A fogyás a testzsír csökkenését jelenti. A mérleg ezt a változást egyáltalán nem mutatja. Ha megvonod a tápanyagot, akkor az első napokban látványos a súlycsökkenés (ami nem fogyás), mert kimegy a víz, összesnek az izmok, DE a tested még mindig nem használt el igazán semmit a zsírraktárából. A zsír megmozgatásához Kcal hiányt kell produkálni, ez igaz, de az izomszövetek olyan gyorsan össze tudnak esni, hogy azokat megtartani és mellette zsírt csökkenteni nem könnyű. Ezért nem szabad éhezni, csak diétázni- mellett pedig edzeni.


12 évesen felejtsd el a tested ijesztgetését. Lehet, hogy egyik hónapban 3kg-al leszel több, majd a következő hónapban ehhez képest 5kg-al leszel kevesebb, pedig semmin nem változtattál. A hormonjaid tombolnak, és a tested követi a változásokat. Ha most sokkolod a tested, akkor majd mikor tényleg szükséged lenne a súlykontrollra- pl szülés előtt/után, változó korban- akkor egész egyszerűen nem fogsz tudni kontrollálni, mert a szervezet emlékezni fog az éhezésre, és nem engedi, hogy megint nélkülözzön.

2013. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
? cm vagy??
2013. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!