Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diétát lehet kevesebb...

90 napos diétát lehet kevesebb napig csinálni? Pl.30?

Figyelt kérdés

Sokan dicsérik a környezetemben, és én is utánajártam a dolgoknak, de elgondolkoztam,hogy ha belekezdek végig kell 90 napig csinálni,vagy abba lehet-e hagyni?

Köszi a válaszokat :)


2014. dec. 30. 00:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem valoszinu hogy azt fogja tanacsolni, hogy csokit zabaljak, de mindenesetre tobb ertelme van, mint itt kerni tanacsot a sok "hozzaertotol" :)
2015. jan. 4. 01:32
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy nem csokit.

Sokkal szofisztikáltabban fog baromságot mondani. Tudod, ahogyan az ócska kajákat gyártó élelmiszermultik elvárják akik az egész szervezetüket pénzelik.


Ne haljál meg rögtön, de azért összességében legyél beteg. Szerintem meg logikusan gondold át mi is az a táplálkozás, és olvass utána a különböző táplálékoknak több helyen is. Átolvashatod a dietetikusok szentírásait, nincs azzal gond, ha ismered. Legalább rájössz majd, miért annyira beszűkültek.

2015. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A 90 napos diétát 59 napig kell csinálni. Logikus, nem?
2015. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves "dietetikusbarát", aki utoljára a 12-es voltál...


Szerencsére nem minden dietetikus ilyen. Az én háziorvosom a háziorvostan mellet a dietetikusi szakvizsgát is megcsinálta, és októberben cseppet sem lökött az általad említett irányba, hogy még betegebb legyek. Sőt, kihangsúlyozta, hogy lehetőleg minél természetesebb, vegyszermentes kajákat csináljak, egyek.

De példák: Gyümölcs, zöldség, lehetőleg ne mesterségesen érlelt legyen.

Húsokból inkább a hús üzletben vegyek, ne a nagy áruházaknál.

Használjak minél kevesebb fűszert, ez főként a sóra jellemző. Egyek minél több olyan zöldséget, gyümölcsöt, kaját, amiben sok az antioxidáns, és nem terheli a szervezetet. Ezekre példa:

Fekete tea helyett igyak inkább zöldet

margarin helyett állati (pl. mangalica) zsírt használjak

kevesebb cukrot egyek/igyak ételben, italban, de az édesítőszert is hanyagoljam, a kémiai összetétele miatt, ami több kárt okoz, mint amennyit megelőz

próbáljam meg hanyagolni a fehér lisztből készült ételeket, tehát inkább barna, rozs, vagy hasonló kenyeret vegyek

a fokhagymát, minimum kétnaponta fogyasszam, 1-2 gerezd elég belőle

Hozzáteszem, hogy a gyümölcsös, tea, margarin és kenyér javaslatát már régóta csináltam, mire ő is mondta.


Kedves kérdező!

Menj el nyugodtan dietetikushoz, ha baromságot mond, arra úgyis rá fogsz jönni. A táplálékkiegészítő viszont nem lesz baromság, ha javasol olyat, mert sajnos télen, vagyis tél végére a szervezet nagyon ki tud merülni.

A lényeg, hogy étkezz változatosan, mértékkel, és minél egészségesebben :)

Sok sikert hozzá :)

2015. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jan. 15. 19:57
 16/19 anonim ***** válasza:

"Használjak minél kevesebb fűszert, ez főként a sóra jellemző."


Ez rögtön egy tévhit.


"próbáljam meg hanyagolni a fehér lisztből készült ételeket, tehát inkább barna, rozs, vagy hasonló kenyeret vegyek"


Ez második tévhit, emiatt viszont el lehet felejteni az egészséges táplálkozást.


Szóval ettől az én magánvéleményem (vagy akár a szakmai véleményem) nem változott.


De azzal tisztában vagyok, hogy a dietetikusok újabb generációja már értelmesebb. Kíváncsi vagyok, hogy ez érdemi fejlődést is hoz-e a következő 10-15 évben. Én már rég nem vagyok optimista, de ettől még történhetnek jó dolgok.

2015. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A fűszereknél az a gond, hogy a sóból mindenképpen savas tartalom lesz, és sajnos nekem ez nem jó, mert amúgy is rengeteg a gyomorsavam -> ezért a kevesebb sóbevitel (addig, amíg nem mondta, addig én mindent sóztam, mert imádom a sót). Fűszerekre értem még, hogy ne csípőset csípőssel egyek, mert az sem egészséges. Plusz a túlzott fűszerezés (nem csak erős) sem tesz jót, mert kikészül tőle az epém.


Kenyereknél, stb. a fehér liszt:

Lehet, hogy szerinted így van, de egy kicsit azért ám mégsem.

A rozskenyerekből a szénhidrát lassabban szívódik fel, így folyamatos energiaellátást biztosít, a magvas kenyérben ott vannak a magok, amikben ásványi anyag, fehérje, (vitamin), rost van, persze fajtától függően. A szerencsés eset, amikor magos, nem fehér lisztes kenyeret tudsz venni.

A fehér kenyérrel, ha egy fél kilót megeszel belőle, még akkor is éhes maradsz, míg a barnából/rozsból elég egy, max. 2 szelet, és megtelsz tőle, most mindkét esetben szendvicsről beszélek. Plusz azért az inzulintermelésnek sem tesz jót a fehér kenyér (szénhidrátok gyors felszívódása miatt).

Egyébként kenyeret/pékkaját kb. két naponta eszem, helyette inkább előnyben részesítem pl. a joghurtot (natúr), mellé valami aszalt gyümölcs, vagy zabpelyhet. Ebédre normálisan leves és második, este pedig vagy tojás vagy ismételten joghurt, akár zabpehellyel.

Az egyedüli, hagyományos kaja, amibe pl. cukrot teszek, az a reggeli kávém, de ott is 3 dl tejeskávéhoz 1 csapott kiskanállal, a régen használt 3-4 helyett.

Így pedig, hogy elhagytam azt rohadt sok gyors felsz. szénhidrátot, napi ötször eszem ugyanúgy, de jóval kevesebbet, és mégsem vagyok éhes.


Amúgy az orvosom felülről súrolja az 50-t, szóval nem mai dietetikus ;)


Egyébként ez neked is szól kérdező, hogy miért hasznosabb a "barna" pékáru, tehát ami nem fehér lisztes, hanem teljes kiőrlésű/rozs, stb. lisztes.

Próbáld ki 1-2 hétig, és meglátod az eredményét. Azért ennyi ideig, mert kell egy pár nap, míg ráállsz a nem fehér kenyerekre, és nem fogod dugig tömni magad (nekem ez 3-4 napba telt).

2015. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a hibás iskolai tananyag leírva.. Felőlem..


Nem hallottam még, hogy a sófogyasztás összefüggésben lenne a gyomorsavszinttel, de a gyomorsavszint inkább alacsony szokott lenni, ez okozza azokat a panaszokat amiket 'túlzott gyomorsavtermelésként' értelmeznek, tévesen. Mondjuk nekem tényleg mindegy.


Ha a csípős fűszerezés epegondokat okoz, én már a valódi háttérben húzódó problémán gondolkodnék igazából. Lehet mégsem jó az a kenyérevés?


"A rozskenyerekből a szénhidrát lassabban szívódik fel, így folyamatos energiaellátást biztosít"


Ez a vallás, amit még sosem bizonyítottak, pedig kenyérevő emberekből van bőven. Inkább nagy inzulinszint elválasztást okoz, és leterheli a szénhidrátanyagcserénket, pont ugyan úgy okoz elhízást és cukorbetegséget mint a fehér liszt. A teljes kiőrlésű lisztek csak szennyezettebbek a gabona héj miatt, semmivel sem jobbak, csak marketingfogásból az ócskább terméket el lehet adni drágábban, ez sokat elárul a gabonaiparról és a dietetikáról. Gluténról, lektinekről, nemesített gabonákról még nem is beszéltünk.. igazából nem is kell, tök mindegy.. nekem, hogy ki mit eszik. Orvosoknak is mindegy igazából.


"magvas kenyérben ott vannak a magok,"

10g mag szinte már helyettesíti a teljes értékű gabonamentes étkezést, a sok zöldséget és a húsfogyasztást gabonák helyett. Ki tudja, lehet.


"A fehér kenyérrel, ha egy fél kilót megeszel belőle, még akkor is éhes maradsz, míg a barnából/rozsból elég egy, max. 2 szelet"


Már akinek, ugye. De 2 szelet barna kenyér és fél kiló fehér kenyér egyaránt minőségi éhezést jelent még, így nem sok értelmük van. Legalábbis szerintem, mások szerint biztos van..


"Plusz azért az inzulintermelésnek sem tesz jót a fehér kenyér (szénhidrátok gyors felszívódása miatt)"

Ahogy a barna sem, a pontosan ugyan olyan keményítő hasonló felszívódása miatt, esetleg nagyobb inzulinszekréció miatt még rosszabb is lehet.


"Egyébként kenyeret/pékkaját kb. két naponta eszem, helyette inkább előnyben részesítem pl. a joghurtot (natúr), mellé valami aszalt gyümölcs, vagy zabpelyhet."


A joghurt az kevésbé inzulinogén, vagy a zab? Mert legutóbb a tej még eleve azért volt, hogy növekedést segítsen, fokozza az inzulintermelést sőt eleve inzulinszerű növekedési faktorokat tartalmazzon. Gondolom múlt hét óta ez nem változott meg :)


Na mindegy, csinálok valamit ennyi írogatás elég volt most. Mindenkinek szép napot és jó hétvégét kívánok!

2015. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az epémnek semmi köze a kenyérhez...


Hmm. Elgondolkodva azon amit írtál, akkor biztos az én szervezetem működik szarul, de a fehér kenyér elhagyása óta kevesebbet vagyok rosszul a hirtelen leeső cukorszint miatt, azonos számú, azonos minőségű, de kevesebb adagos, rozs és teljes kiőrlésű kenyeres étkezések mellett.

Vagy az is csak tök véletlen, hogy közeli jó ismerős a fehér kenyér elhagyása után (áttért rozskenyérre), de minden más változatlansága mellett immáron normális cukorszinttel rendelkezik, és bár még abban a kategóriában van, hogy esélyes az inzulinbetegség kialakulása, már a háziorvosa is nyugodtabb vele kapcsolatban, pont a normális cukor miatt.


Ettől eltekintve félre ne érts:


Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem okoz elhízást, mert ha valaki mértéktelenül eszi, akkor ez is okozhat. Ha sok kalóriát vinnél be pl. a paradicsomból vagy tojásból (amik egyébként egészségesek, és nagyon sok kéne belőle, mert viszonylag alacsony a kalóriatartalma is), akkor is elhízol.

Persze, hogy a héja is benne van a teljes kiőrlésűben, viszont a héjában vannak olyan anyagok, amik segítik a lassabb felszívódását a belsejének, amiből a finomított fehér kenyér van.

És pont ezért kell odafigyelni rá, amit te is írtál, hogy lehetőleg minél természetesebbet vegyél belőle, tehát lehetőleg bio-t, mert azt nem szórják tele permetszerrel meg vegyszerekkel. Drágább, de egészségesebb.


Azt sem mondtam, hogy a magvak mindent helyettesítenek. Csak azt, hogy azok plusz hasznos ásványi anyagot, stb.-t jelentenek a szervezetnek, természetesen a kiegyensúlyozott táplálkozás MELLETT.


Azt sem írtam, hogy csak két szelet barna kenyeret kell megenni egy nap alatt. Ez egy étkezésre vonatkozik, pl. reggelire, vagy tízóraira. És itt is írtam, hogy nem magában eszed meg a kenyeret, hanem dúsítva, tehát mellé zöldséget, mangalicazsírt vagy esetleg még felvágottat is, vagy ezek kombinációját, plusz egy bögre zöld tea cukor nélkül vagy víz.


Továbbá az sem mindegy, hogy milyen lisztből csinálsz kaját. Rozsliszt, búzaliszt, kukoricaliszt, rizsliszt. Ezekben kb. annyi a hasonlóság, hogy lisztnek hívod őket. Az összetételének aránya, a benne lévő anyagok sem ugyanazok. Igen, vannak átfedések az összetételben, de azért nem akkora, hogy mindet egy kalap alá lehessen venni.


Igen, a joghurtban és a kefírben is van tej. Ez oké is, de a tej GI-je mégiscsak alacsonyabb, mint pl. a fehér kenyéré. Hozzá képest kifejezetten alacsonynak mondható.

Hát nem tudom, de szerintem az inzulintermelés és az inzulinszerű növekedési hormon nem ugyanaz. Hasonló a produkált biológiai hatás, de az inzulin tudtommal nem felel a növekedésért. Ez is egy hormon, ez oké, hogy a fejlődéshez köze lenne (növekedésileg), erről még nem hallottam. Ellenben a "raktározó" szerepéről. Az inzulintermelést pedig minden élelmiszer fokozza, de nem mindegy, hogy mennyire.


Nem tudom, hogy mennyire lehet hinni bármelyik oldalnak, de szúrópróbaszerűen találtam hármat, a statisztika szerint ebből egy legalább viszonylag (pár% eltérés lehet, de nem kiugró a valóstól) pontos.

Még az is igaz, hogy ezek nem hitelesített adatok, mármint nem úgy, hogy ott lenne a pecsét rajtuk, ettől függetlenül a tartalma még lehet helyes.

Még azt is elismerem, hogy ez egy viszonylag új terület az egészségügyben, ettől eltekintve viszont abszolút nem biztos (sőt!), hogy ezek az információk rosszak lennének.


[link]

[link]

[link]


Egyébként meg nem azt mondom, hogy ami alacsony GI-s, azt bármennyit együnk, vagy hogy mindenképpen együnk, mert nem, csak azt mondom, hogy a most éppen szóban forgó ételeknél (kenyértípusok) lehet mérvadó, hogy melyik hogy hat a szervezetre.


Ezen kívül azt sem mondtam, hogy mindenkinek kötelező kenyeret enni, vagy bármi mást. Nem kötelező, nem is szólok bele, ha valaki elhatározta magát, de szerintem a kérdező nem azt várja, hogy pontosan meg legyen neki mondva, hogy ebből ehetsz, abból meg nem. Mert a fogyókúránál a legfontosabb a mennyiség és a sport. Az pedig extra ráadás, ha megpróbál valaki arra figyelni, hogy pl. ahogy fentebb is írtam, nem fehér hanem rozskenyeret eszik pl. Igen, a kalóriatartalma lehet, hogy ugyanott van 100 gr-onként, mint a fehéré, de ebből elég kevesebb, és (ebből kifolyólag is) nem terhel annyira, mint fehér társa. És ezt tapasztaltam is, nem csak a dietetikus és az a fránya internet mondta.

Többé kevésbé a kenyeres váltásnak köszönhetem, hogy megszabadultam 10 kg-tól, mert kezdetben csak ezen változtattam (oké, a kajaadagok mellet), nem akartam túl gyorsan leadni a felesleget, hirtelen váltani mindenben, mert abból bajok is lehetnek. Ezért merem javasolni a kérdezőnek is, mert a tapasztalat nagyon sokszor nagy úr.

Nekem így sikerült, van más, akinek meg máshogy. De szerintem egy módszer létezik és nincs olyan, hogy ez jó, az meg nem, maximum egészséges, meg jóval kevésbé egészséges, alkalomadtán egészségtelen. Kinek mi válik be...

2015. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!