Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogy lehet 90 nap alatt lefogyni?

Drescher Georgina kérdése:

Hogy lehet 90 nap alatt lefogyni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 25. 20:18
1 2
 11/15 Gyula89freddy válasza:
90 nap sok idő, sokat lehet fogyni. Este 5-6 után nem enni, és ami nekem bevált az a futás. ha egy héten 2-3szor elmész kocogni az már nagyon jó. A legjobb fogyókúrás sport a futás. mindenképp próbáld ki. még akkor is ha csak pár100 métert tudsz egyszerre futni akkor is. lényeg hogy jól elfáradj, leizzadj. Tudom mert én is épp egy fogyókúra közepén vagyok. 6hét -10kilo. ugy hogy mellette súlyzóval eddzek és tudom növelni az erőmet is(ebből gondolom hogy az izmot is) Szerintem 1-1,5 kilot le lehet dobni hetente simán.
2016. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
62%

Állati eredetű termékek, gluténtartalmú lisztek, káros élelmiszeripari adalékanyagok mellőzésével akár egy hónap alatt is felveszi a test a természetes alakját. Ezalatt nem kell semmiféle kalóriamegszorítást vagy éhségsztrájkot alkalmazni. Ha a szervezet a számára megfelelő üzemanyagot kapja, akkor a betegségeket, kellemetlen tüneteket (beleértve a túlsúlyosságot) elfelejthetjük. Határozottan állíthatom néhány évnyi tapasztalatom alapján, hogy semmiféle hátránnyal nem jár az egészséges táplálkozás, ezen belül a HELYES vegán étrend, mert a vegánság/növényi táplálkozás még nem egyenlő az egészséggel, lehet ezt is rosszul csinálni, ezért mindenképp tájékozódni kell mielőtt valaki kedvet kap a változáshoz. Jómagam is 1 évig olvasgattam mire elhatároztam az életminőségem javítását. A vegánok illetve az egészségesen táplálkozók száma világszerte rohamos mértékben nő a média támogatása nélkül. A hatalom ezt próbálja akadályozni különféle módszerekkel, pl.: magyar hagyományok fellendítésével (mangalicahús, disznóölés, húsvét stb.), áfacsökkentéssel, reklámokkal, mert nincs szükségük egészséges, tudatosan gondolkodó emberekre, csak agymosott, gyógyszerzabáló zombikra, akik éppen annyira életképesek, hogy elvégezzék a rabszolgamunkát és fenntartsák, kiszolgálják a bürokratikus rendszert. A fejlődés megállíthatatlan, mert mindenki jobb életre törekszik. Ki ne szeretne jobb közérzetet, nyitottabb gondolkodást, egészséget? Ezen tényeknek felismerése elkerülhetetlen, mert példamutatással még a legkonzervatívabb, legszkeptikusabb, legjobban ellenkező emberekben is elindítja a változást. Sokan úgy tekintenek a veganizmusra, mint valami vallásra. Pedig nem más, mint egy etikus, tiszta, egészséges értékrend, életmód, felfogás. Mi több a vegánok többsége ateista (az én meglátásom szerint), mivel nem a hiten alapul a felfogásuk, hanem a tudáson.


A táplálkozás az ember életében az egyik legkényesebb téma. Az átállásban a berögzült ízek iránti függőég miatt lehetnek nehézségek, ki ne szeretné a jó magyaros ízeket.. Én is rabja voltam, de szerencsére "kárpótolt" az újés/vagy kis mértékben módosult ízvilág, ami valójában sokkal nagyobb változatosságot nyújt, mint a megszokott. Csak a kreativitás szabhat határt, de ma már hála az internet világának millió recept közül válogathatunk kedvünk szerint. Aki nem tud azonnal elszakadni a megszokott ízektől vagy egyáltalán nem is szeretne, annak ugyan úgy lehetősége van elkészíteni növényekből teljesen vagy megszólalásig hasonlító ízhatást, anélkül, hogy bárkinek szenvedést okozna közvetlenül vagy közvetetten (állattartás). Tehát a berögzült ízek reprodukálhatóak a növényi étrendben, ami átmeneti segítség lehet a változásban. Van aki itt megáll, és van aki tovább megy, felszabadul e függőség alól. Igen függőség, az ízek úgy hatnak az agyra, akár csak a drog. Rengeteg fajta függőség létezik. A hús-, tej- és sajttermékeket sem azért kívánja az új étrendre váltó szervezet, mert szüksége van rá, hanem mert rabja, függője. Sokfajta függőség létezik. Pl.: vásárlás-, drog-, íz-, kaja-, pénz-, játék-, adrenalinfüggőség és még lehetne sorolni.. Aki ismeri Máté Péter videóit az tudja miről van szó. Olyan mint drogosnak a tű, ha nem kapja meg az adagját, azonnal jelentkeznek a hiánytünetek, de a leszokást követően ez megszűnik.


Az étrendváltást követően kellemetlen tüneteket, hangulati változást az átmeneti időszakban lehet tapasztalni a méreganyagok felszabadulása miatt. A regenerálódás (nem a tünetmentesség), tápanyagraktárok teljes feltöltődése, hónapokba vagy akár egy évbe is beletelhet, de a jobb közérzet, testsúlyváltozás heteken belül érzékelhető. Mind belsőleg, mind külsőleg felfrissít.


Tévhit még, hogy növényi táplálkozóknál a hiánytünetek fellépésének az állati eredetű termékek mellőzése az oka. Ennek nagyjából két oka lehet. Az egyik a gyenge minőségű, alacsony tápanyagtartalmú, vegyszeres áruk fogyasztása, a másik az alapjaiban nem egészséges verziójú vegán táplálkozás,ezn belül a túlzásba vitt feldolgozott ételek fogyasztása (pl. sültkrumpli, kenyér). A feldolgozott ételeken belül is lehet különbséget tenni. Példa erre az előbb említett olajban sült krumpli ketchuppal és egy brokkolikrémleves gluténmentesen elkészítve. A kettő között a szervezetre gyakorolt hatása közt óriási különbség van, pedig mindkettő növényi eredetű és hőkezelt. A brokileves elfogyasztása után nem fogunk elnyomottságot, fáradtságot tapasztalni, míg a krumpli után azonnal ránk tör az álmosság, elkap a kajakóma és úgy érezzük majd kidurran a hasunk, majd ledőlünk szusszanni egyet (délutáni alvás). Nem véletlen, hisz a test így tiltakozik a rossz üzemanyag ellen, nehéz megemésztenie. Letörtek energiaszegények, fáradékonyak leszünk.


Lehetne ezt még ragozni, de nem vagyok táplálkozási szakértő, viszont egymás tapasztalataiból sokkal többet okulhatunk és sokkal hitelesebb, mint egy gyógyszeripar által finanszírozott táplálkozástudományi felmérés vagy egy cikk ami úgy kezdődik, hogy "Az amerikai tudósok megállapították.."

Aki pedig huzamosabb ideig nem szerzett tapasztalatot a vegán életfelfogásról, életmódról, táplálkozásról és úgy meri állítani, hogy az egész egy bullshit, annak hatalmas taps jár. Erre csak annyit mondok, hogy beszűkült látókörűek, akik csípőből elutasítják az újdonságokat, ami nem fér bele vagy sérti a komfortzónájukat.


Valószínűleg ez a hozzászólás is le lesz pontozva.. De nem azért született, hogy térítsek, hanem segíteni szeretnék azoknak, akik nyitottak ez irányban és próbálnak megszabadulni különféle testi tünetektől, betegségektől.


Ebben a témában ajánlom a Gary Yourofsky videóit, Dr. Douglas N. Graham - 80/10/10 diet könyvét (legfontosabb), Lénárt Gitta receptkönyveit, Kína tanulmány könyvet (FÜGGETLEN, nemzetközi méretű táplálkozástudományi felmérés), illetve vannak számtalan jobbnál jobb receptblogok, Facebook oldalak, amik segítenek az átállásban. A felsorolt könyvek fellelhetőek elektronikus formában is.


[link]


Kérdező, neked amit javasolni tudok, kezdd minden reggeledet legalább 1 liter frissen elkészített kizárólag növényi alapú gyümölcsturmixxal és figyeld meg miként változik ez emésztésed, közérzeted, majd fokozatosan növeld a növényi ételek arányát az álati eredetű növények rovására. Tégy lépéseket a vegán étrend felé és tapasztalni fogod a pozitív változásokat. Minél több gyümit és zöldséget fogyasztasz, annál inkább nőni fog a vitalitásod és a testsúlyod is normalizálódni fog. A túlsúlyosak lefogynak, a csontosak meg felszednek egy kis tömeget, aki ezek után sincs megelégedve alakjával, az kezdjen el végezni valami testmozgást és/vagy sportot, edzzen. Nekem az azonnali átállás működött, de valakinek a fokozatosság a nyerő.


Nem születik senki sem kövérnek, betegségeknek sincs helye az életünkben, mindezért kizárólag az életmód tehető felelőssé, amiben a táplálkozás döntő szerepet játszik! :)

2016. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
41%

Az előző hozzászólásban, ami egy kicsit hosszúra sikeredett, a közzé tett link valószínűleg nem fog működni, katt a javított verzióra:


[link]

2016. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
90 napos diéta nekem bevált, és nem is tartottam olyan szigorúan mint, ahogy le van írva. 86 kilóra fogytam 101-ről és a további három hónapban gyümölccsel kezdesz ott még lement 5 kg. Tehát a 90+30 harminc napot 81 kg-al zártam.
2016. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#12-nel a pont. Amig vegan voltam abszolut jo formaban voltam. Es GYORSAN mukodik ha jol csinalod. Az elmult honapokban - lenyegeben lustasagbol - visszaalltam vegyes taplalkozasra. Azota minden bajom van, es meg a lecsotol is (amibe nem is raktam allati eredetu dolgot) hosszu orakra agyilag tehetetlenne valok (programozasnal ez gebasz). Szoval igen, megeri vegannak lenni akkor is ha tobb odafigyelest igenyel a dolog. A termeszetes testsuly beallasa csak mellekhatas. :)
2016. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!