Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Mi történik a szervezetemben?...

Mi történik a szervezetemben? Extrém dohányzás és Ketogén/Atkins diéta, információ lejjebb

Figyelt kérdés

Belekezdtem életem elsö diétájába, mert egy fotózás erejéig extrémre le kell vinnem a testzsír százalékomat.

A jelenlegi formám nem a legjobb, 16% a testzsírom, de mindenhol lötyög a böröm, szóval úgy nézek ki mint egy telesz-rt zokni. 170 cm vagyok, 52 kiló 23 éves lány.

Az alacsony szénhidrát tartalmú diétára esett a választásom (napi max 20g), mert szimpatikusnak tünik, hogy éhezés és izomvesztés nélkül pucolom le magamról a maradék zsírt. A cél 7-10% os testzsír lenne.


Minden jól megy, a diétát tartom. Napi 1000-1800 kalória között eszem. Ha jól értettem a Ketózis alatt a szervezetem a zsírt alakítja át, hogy szinten tartsa a vércukorszintem. Itt jön a bibi. 3 éve láncdohányos vagyok, napi min 2 doboz piros Marlboro cigit szívok. A Nikotin ugye megemeli a vércukorszintet, de.. na itt nem értem pontosan, mi történik ha nekem alacsonyan kell maradnia a vércukorszintemnek (mert ugye a ketózisban beszabályozza magának a testem, hogy épphogy a normális kategóriában legyen) de én dohányzok, és ezáltal megemelkedik. Ez rossz a diétámra nézve? Vagy egyáltalán mi a csoda történik? Köszönöm a segítségeteket, a biológiai része érdekelne, szóval az OFFosok kíméljenek. Az ékezetekért bocsi, külföldi a gépem.



2014. febr. 13. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1) külföldi gépen/billentyűzeten is elő lehet csalogatni az ékezeteket,

2) a dohányzás nincs hatással a vércukorszintre, a vérnyomásra van.

3) nőknél az esszenciális testzsírszázalék 12 % körüli. Ez alá nőként nem mehetsz, különben meddő lehetsz.

2014. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
napi 2 doboz cigi (az havi 60.000ft) mint mondtál hogyan is keresed a pénzt ?
2014. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi az OFFokért!

2014. febr. 13. 21:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy, egészségtelen, "csak" egy fotózás kedvéért kell, utána feljebb tornászom.
2014. febr. 13. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Jól eltaláltad a táplálkozást, és jól eltaláltad hogy a dohányzás árt, jelen esetben is. :)
2014. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
170 cm-hez az 52 kg egyáltalán nem sok. Azért lötyög a bőröd, mert egy deka izom sincs rajtad.
2014. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
A 2 doboz cigi az egészségedre káros.Nem is értem mit b@.szakodsz a diétával meg a biológiával.Milyen fotózásra kell egy hamuszürke zombi?
2014. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a nikotin nem növeli a vércukorszintet, ha nincs miből, mert nem viszel be szénhidrátot :D

Tehát ha nem pl. napi 40kiló krumplival viszed be a nikotint, hanem a marlborókkal, akkor - legalábbis a diétádnak - nem árt.

Gondold végig, honnan venne glükózt amivel emelné?:)

Elvben egyébként a mellékvesére hat, serkenti a keményítők bontását, de mivel a keményítő egy összetett szénhidrát, az meg nincs, így gond sincs belőle.

Csináltam már ketogén diétát, és én is dohányzom.

Kitartást a ketogén diétához!

2014. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!