Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha leszokom a dohányzásról...

Ha leszokom a dohányzásról visszahízhatok?

Figyelt kérdés

170 cm magas vagyok és 63 kg-ról fogytam le 55 kg-ra. Csak az étkezésemen változtattam,nem mozogtam semmit. Most le szeretném tenni a cigit- az étkezésem maradna viszont elkezdenék sportolni melette. A kérdésem az lenne,hogy így tarthatom a súlyom vagy számíthatok hízásra?

A mozgás Péntek Enikő féle edzésterv alapján lenne.



2014. jan. 31. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogyan eszel. Mindig ezen múlik a hízás, mert a levegőtől (egyelőre úgy tudjuk) nem lehet hízni.


Szénhidrátoktól, gyógyszerektől, autoimmun betegségeket okozó fehérjéktől meg igen. Tehát ezeket megenni szoktuk, és ezen múlik az egész :)

2014. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

kenyeret,tésztát,rizst nem eszek,viszont a rántásos főzelék nálam még belefér.

Tejterméket viszont igen: natúr joghurt,túró, néha egy kis sajt

Szóval nem paleozok és éppen ezért elsősorban olyanok válaszát várom akik nem "paleo aktivisták"

A jelenlegi étrendemmel meg vagyok elégedve,hatásosnak is bizonyult

A kérdés arra írányul,hogy vajon elgendő lesz e a sport a súlytartáshoz.

Elvileg napi 300 kcal "éget" többet a dohányzás, matematikailag a sport ezt kiegyenlíteni, azt viszont nyilván tudom,hogy ez nem egészen működik ilyen egyszerűen

2014. jan. 31. 11:00
 3/9 A kérdező kommentje:
van is itthon egy bontatlan kudzum,még régebben kaptam
2014. jan. 31. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam táplálkozás, és pillanatnyi hormonális állapotok függvénye..

Nem paleóé, nem fiktív dolgoké. Majd leteszed a cigit, meglátod hogy hízol-e.. ha igen, akkor jussanak eszedbe pl. a tejtermékek, ennyi. Ez nem paleo hirdetés, ez csak tanács.

2014. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen tudatosan oda figyelsz az étkezésedre, nem lesz probléma!

Nem feltétlen kell elhízni a cigi letétel után, bár a pótcselekvés miatt többet eszik az ember, és kicsit lassul az anyagcsere is a nikotin elvétel miatt.

Amit leírtál az jó az alakod megtartása érdekében. Sok sikert!

2014. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Sportolás mindenek a titka...És Gratulálok, hogy leszoktál!
2014. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy még csak le akarsz, a főnököm 5 éve ígérgeti mindenkinek....
2014. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Ha már kialakult egy tüdőrák, akkor annyi.
2014. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki dohányos volt és miután abbahagyja és elkezd hízni az nem azért van mert csak a cigit rakja le, hanem azért mert jobban érzi az ízeket, megnő az étvágya és ugye ha már eltelik elég hosszú idő úgy 2-3 hét vagy 1 hónap akkor az ember folyton nyúlna a szájához mintha szívná a cigi és ugye az érzés miatt valamit tenne a szájába ami általában kaja. Ettől lehet igazán meghízni amúgy. De ha elkezdesz mozogni akkor ez a veszély nem állhat fenn. De ha a mozdulat ott van akkor sárgarépát tegyél a szádba vagy valami egészségeset.

Lényeg hogy továbbra is mellőzd a nassolást és legyen nagyon erős az akarat erőd hogy ne szokj vissza a cigire és az étrended is maradjon azon amin most van.

Ilyen életmódváltást elég nehezen lehet becsületesen betartani ahol mozgás a cél plusz a dohányzás elhagyása, sokan még az erős akaraterővel rendelkezők sem tudják lerakni a cigit, az italt egyszerre és teljes életmódot változtatni, ezt még a szakemberek is úgy ajánlják hogy előtte csak 1 dolgot változtasson aztán ha sikerül pár hónappal később jöhet a másik.

Szerintem először tedd le a cigit és mozogj valamit de ne olyan intenzíven. de ha erős dohányos voltál akkor első 1-2 hónapba inkább csökkentsd a szálakat, mondjuk napi 1 doboz helyett legyen napi 10 szál, aztán 1-2 hét múlva csökkentsd azt is napi 5 re mondjuk.

2014. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!