Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a dohányzás...

Jól gondolom, hogy a dohányzás gátolja a hízni vágyó extra gyors anyagcseréjű személyeket a hízásban?

Figyelt kérdés
Remélem, jól gondolom. Egy barátomat, vagyis pontosabban A barátomat szeretném meggyőzni. Nagyon gyors anyagcseréjű ember, kb 178 cm és mostanság 58-60 kg között szokott mozogni. Amikor megismertem, még csak 56 körül volt, és rendszeresen dohányzott. Egy ideig leszokott, de most újra elkezdett cigizni, nem olyan sokat, mint régen, de azért egy nemdohányzó ember mércéjével nézve igenis nem keveset. Nagyon nehezen szedte fel magára ezt az alig pár kilót is, én pedig mondtam, hogy most a visszaszokással könnyen elvesztheti ezeket a nehezen felszedett kilókat (ami nem zsír, inkább izom). Azonkívül így az életben nem tud majd egy dekát sem hízni tényleg. Ugye igazam van? Kérlek titeket, valaki adjon meggyőző magyarázatot. Persze ha nincs igazam, azt is elismerem:) Köszi előre is.
2013. jan. 21. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs igazad. A dohányzás legfeljebb szűkíti az ereket, és lerakodik a légjáratokon az égéstermék, de semmi köze a hízáshoz.
2013. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod. Az én példám nem tudományos bizonyíték, de talán egynek jó.

Szinte ugyanolyan paraméterekkel rendelkeztem, mint az általad leírt ember. Vékony alkat vagyok, ektomorf alkat. Borzasztó nehezen tudok hízni, ráadásul voltam olyan marha, hogy sokat dohányoztam. Amikor letettem a cigit, egy hónap alatt híztam 3 kg-t (tudom, sokak számára ez nevetségesen hangzik, hisz van, aki egy pl. karácsony alkalmával is többet hízik, no de én évek óta egy dekát sem híztam.

Amikor letettem a cigit, megnőtt az étvágyam (nem hiszem, hogy extra sokat ettem volna, épp csak annyit, amennyi egy felnőtt férfinak kell).

És: ritkában jártam a budira.


Aztán kb. 2 hónapra visszaszoktam a cigire (mer megint marha voltam), s le is ment az a 3 kiló (igaz, kevesebbet is ettem, hisz a cigitől nem volt olyan étvágyam).

Szóval: igen, egy nehezen hízó embernek - ha hízni akar - nem szabadna cigiznie. Semennyit!

2013. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

* És még valami. Az én környezetemben is vannak erős testalkatú vagy duci emberek, akik azzal érvelnek: "- Ugyan már, nézz rám, cigizek, s mégis nagydarab vagyok!"


De -szerintem, és ez megint csak nem tudományos állítás -, valószínűleg ők is felszednének pár kilót, ha letennék a cigit.

A hízni nem tudó embernek jó, ha leteszi a cigit, mert hihetetlenül megnő az étvágya, és nem baj, ha a nikotinhiányt - ésszerű - kajálással pótolja. Egy hízékony embernek nagyon oda kell figyelnie a kajálásra, ha leteszi a cigit.

Még egyszer mondom: mindez csak az én meglátásom.

2013. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta, hogy de hát cigi nélkül és azzal se tud izmokat építeni. Érdekes, hogy ezt a pár kilót abban az időszakban szedte magára, amikor nem dohányzott.... nagyon szeretném meggyőzni, hogy legalább mérsékelje:( És azért néha zavarja, hogy kicsit "gizda" (saját szava, én sohasem mondtam volna rá ilyet). Oké, én értem hogy sosem lesz debella ilyen anyagcserével, de akkor is... :(
2013. jan. 21. 17:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nekem is feltűnt, hogy mióta újra elkezdte újra "héba-hóba" szívni, sokkal kisebb az étvágya. Anyukám is megjegyezte mostanság, hogy nem eszik annyit mint rég. Hát így nehéz lesz hízni akár csak 1 kilót is.
2013. jan. 21. 17:59
 6/12 anonim ***** válasza:

OK! Mi egyetértünk, már csak Őt kellene meggyőzni valahogy. :)

Az egyik érv talán az lehetne, hogy "de hát Te magad is megtapasztalhattad, hogy éppen a leszokáskor híztál, ennél több bizonyíték nem kell".


Nagyon nehéz leszokni, jól tudom. Nemigen lehet valakit rávenni a leszokásra, csakis belülről jöhet az elhatározás. A leírtak alapján egyszer már megszületett a fejében az elhatározás, és ez jó. Ugyanahhoz az elhatározáshoz kellene visszatérnie.

2013. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Haha :)) Én is ezt szeretném elérni, hogy belülről jöjjön meg az elhatározás, hogy legalább ne annyit:( Én régebben próbáltam mindenfélével meggyőzni, még azzal is hogy elhagyom, de hát miért tenném, ha szeretem. Inkább segíteni próbálok neki:) Ha pedig kiderül, hogy igazam van, lehet, hogy megmutatom a kérdést és a válaszokat is neki :)
2013. jan. 21. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Már megint én vagyok.

Nem túl régen lett vége egy párkapcsolatomnak, s a leányzó gyűlölte a dohányzást (akkor még cigiztem).

Tudtam, hogy a békéhez hozzátartozik, hogy egyszer csak le kell tennem a cigit. Nem erőltette, nem fenyegetőzött, hanem ravasz módon próbált meggyőzni. :)

Azt mondta, rossz látnia, hogy pusztítom magam. Ez olyan jó mondat volt, hogy napi 5 szálra redukáltam a mennyiséget. :)

2013. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy asztmás is, de hát ez sem elég indok sajnos neki.:(
2013. jan. 21. 19:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez esetben kérlek, lopd el a volt barátnőm mondatát! :)

"Rossz látni, hogy pusztítod magad."

2013. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!