Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Bulimiás lányok mióta csináljá...

Bulimiás lányok mióta csináljátok ezt magatokkal ?

Figyelt kérdés
Hogy érzitek magatokat?
2021. jan. 21. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Középiskola alatt 3 évig voltam bulimias
2021. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az hosszú idő
2021. jan. 21. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

9 éves koromtól 17 éves koromig szenvedtem súlyos anorexiában és bulémiában.

Most a 20as éveimben járok és sajnos nem múlt el nyomtalanul a dolog. A szervezetem teljesen tropára ment az éhezéstől, emberi fogyasztásra alkalmatlan dolgok fogyasztásától(pl. Uborkalébe mártott várta pamacs), az éhezés melletti extrém mértékű sportolástól, szándékos öklendezéstől stb. Ezeknek "hála" még most évekkel később is:

-rosszul vagyok az étkezések után

-rengeteg dolgot nem képes megemészteni a szervezetem

- gyakran vannak hasmenéseim és egyéb emésztőrendszeri panaszaim

- a folytonos hányás miatt ellazultak/részben elhaltak izmok, sérült a gégecsövem stb. a nyakam/torkom/garat és a tápcsatornám egyéb részein környékén. E miatt még cipőt kötni sem tudok csak úgy, mert ha túl mélyre hajolok, azonnal jön fel amit korábban ettem.

-a csontjaimat kb egy 60 éves is lesajnálná, olyan ízületi kopásaim és ritkult caontjaim vannak a gyermekkori éhezés miatt.

-a szívem is vacakol a sokéves extrém terhelés miatt


Ezzel még mindig nem értem a fizikai problémák végére, de szerintem arra bőven elég, hogy értsd mennyire el lett cseszve a szervezetem.


Lelkileg pedig bár sokkal, sokkal jobb állapotban vagyok, mint akkoriban, de utólag gyásholom az elpazarolt gyerekkoromat. Meg az anorexia és a bulémia is sok szempontból olyan, mint egy függőség, sohasem múlik el teljesen, mindig ott motoszkál az elméd rejtett zugaiban, teljesen sosem szabadulsz tőle, csak megtanulod kontrollálni/elnyomni.

2021. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez elképesztő
2021. jan. 21. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogaimat viselte meg a legjobban. Es kb 7 éve csinálom, volt amikor hónapokig nem, van amikor naponta. Mostanában csak nagyon stresszes napokon.
2021. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig csináltam...


Megérte, tényleg, de akkoriban nem láttam más megoldást, sajnos :(


- evés után rosszul vagyok

- sok mindent már nem is tudok megemészteni (pl színhús, "töményebb" dolgok, mert egyszerűen megeszem és ki is jön)

- sokszor fáj a nyelőcsövem

- a fogaimat inkább ne részletezzük

- evések után puffadok mindentől is

- gyakorlatilag bármikor képes vagyok hányni


Jóideje már nem csinálom, ám amikor stresszesebb az életem, akkor bizony máig hányok - ez már nem "akarok", hanem megeszem a kaját és jön vissza a feszültség miatt.

Ez van, ezzel már együtt kell élnem, sajnos.


Gyereket soha nem szülök, mert az tuti, hogy visszaesnék a sok feszkó miatt.

2021. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez durva
2021. jan. 23. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 elnézést a személyes kérdésért, nem is kell rá válaszolnod, ha nem szeretnél, de olvasva a soraidat csak az járt a fejemben, hogy ha ilyen kicsi gyerekként történt veled mindez es ennyi éven át, hogyhogy a szüleid ezt eltűrték? 9 éves pici gyerekem elkezdené éheztetni magát, szerintem legkésőbb néhány hét után feltűnne...
2021. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

4 éve csinálom, most vagyok 19 éves.

//Eleinte anorexiás voltam, de rosszul kezelték, nem kerültem vele orvoshoz, hanem hirtelen teletömtek (szó szerint). Mivel elképesztő fizikai fájdalmat okozott, kipróbáltam a hánytatást. Életem legrosszabb döntése volt, folyton eszek, mert ott van a fejemben, mint “megoldás”. Pedig tudom, hogy nem segít és ugyanúgy hízok. Tönkretett.

2021. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!