Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen étrenddel érhetnék el...

Stefan91 kérdése:

Milyen étrenddel érhetnék el leghamarabb fogyást? (Extra túlsúly)

Figyelt kérdés

Az útóbbi években igencsak elhanyagoltam magam, mint mozgásban, mint megfelelő étkezésben, s bár alapjáraton is sajnos (mások azt mondják gének miatt), de 120-130kg között mozogtam, ez mára 164kg!!! lett sajnos!

Tudom, az Én hibám! Be is látom, s ezen változtatni szeretnék!

Ezért is szeretném kérni a segítségeteket, elsősorban olyanoktól, akik jártak hasonló cipőben esetleg, s tudtak változtatni sikeresen!

Elsősorban az étrend érdekelne, milyen ételek, s mikor, mennyit szabad fogyasztani (igazából egy nap kb 2szer eszek, de sokat), az sem érdekel, ha drasztikus az étel elvonás.

Illetve, hogy ezzel a súllyal mi legyen a kezdő sport mellette, amit végezzek. (Jelenleg kb 2-3km -t tekerek napi szinten illetve átlagban 3-4km-t sétálok, s olykor súlyzós gyakorlatot is végzek, lévén mielőtt nem híztam el ennyire, izom réteg is volt/van rajtam, nem mondom, hogy brutálisan, de azért volt rendesen!)

Tudom a fentebb írt tevékenységek mellett is híztam, kicsit hiteltelen lehet, de ez az igazság, nincs okom másítani!

A másik pedig, hogy ilyen Super Fat Burner vagy Mega Fat Burner a diéta és sport mellett meghálálja magát? Mit ajánlanátok?

Elegem van, s kövezem magam amiért idáig jutottam, de kérlek, nyújtson valaki egy segítő kezet!



2021. júl. 31. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha már annyit teszel,hogy nem eszel kenyeret és nem iszol üdítőt,csak vizet, már az nagyon nagy lépés.És egyben szükséges is.
2021. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kalóriaszámlálás a legtutibb módszer. Ajánlom a kalóriabázis weboldalt/applikációt. És ha most nyilván elkezdenél 1500 kalóriákat enni, akkor nagyon gyorsan nagyon sok kilót leadnál, de NE TEDD. Írtad, hogy nem baj, ha drasztikus az ételelvonás, de azért ne ess át a ló túloldalára. Nem tudom mennyit ehetsz most, de szerintem 3000 kalóriával is tudnál fogyni. Mindenesetre keress rá neten a kalóriaszámlálásra, és értsd meg, hogy mi hogy működik, és akkor menni fog, hajrá!


Illetve szerintem ilyen súllyal ne erőltesd még az edzést, esetleg sétálhatsz, amennyit bírsz, de szerintem most ne a mozgásra fókuszálj, hanem az étrendre. És amit az első válaszoló írt, az igaz, hogy ha már az ilyen kenyér, chips, cukros üdítők, meg ilyeneket kizárod, az már magában nagy lépés. Viszont igen, én a kalóriaszámlálást ajánlom, az a tuti módszer.

2021. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.


Vagyis na, nem kell teljes mértékben kizárnod a kenyeret, chipset, meg az ilyeneket, csak próbálj mértékkel enni belőlük, és több egészséges ételt fogyassz, mint olyan vackokat. Ha teljesen kizárod azokat az ételeket, amiket eddig napi szinten ettél, avval pont az ellenkezőjét éred el, szóval na, a mértéken van a hangsúly. Pláne ha kalóriaszámlálással fogysz, mert ha számolsz kalóriát, akkor bármit szabad enni, ha benne vagy a keretben.

2021. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2-3-assal értek egyet, a kalóriaszámolás a legjobb és legegyszerübb módszer. Emellett nagy elönye, hogy semmiröl, de tényleg semmiröl nem kell lemondani, mindent ehetsz, természetesen nem egyforma mennyiségben, de nincs tilos étel, ezért nem is jönnek rád zabarohamok, mert valamit nem bírsz tovább nélkülözni. Meg ezzel életed végéig tudod minden különösebb nehészség nélkül kontrollálni az evésedet és tartani az elért súlyodat.

A kaloriabazis.hu kifejezetten jó, könnyen tudod használni, neked csak annyit kell tenni, hogy leméred, amit eszel a számolást már a rendszer végzi.

2021. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

3."Vagyis na, nem kell teljes mértékben kizárnod a kenyeret, chipset, meg az ilyeneket"


1-es vagyok. Én azt mondom,hogy ilyen túlsúlynál már igenis ki kell zárni ezeket.

2021. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#5


Igen, tény, hogy minimalizálni kell. Viszont akkor sem magától a chipstől hízott el, hanem azért, mert túl sok kalóriát vitt be. Azt kell megtanulnia az embernek, hogy mértékkel kell enni. De most ha tegyük fel, valaki túlsúllyal rendelkezik, és igen, naponta issza az üdítőket, eszi a chipset, stb. Most ha eldönti, hogy "na, most holnaptól kezdve soha többet nem eszek chipset", akkor egy ideig lehet, hogy menni fog, de aztán lehet, hogy rájön a vágy, úgy érzi, hogy azt az adott dolgot nem tudja nélkülözni, és akkor több kilónyi marhaságot bezabál. Mert na, amit eddig folyton ettél életedben, arról nem tudsz csak egyik pillanatról a másikra leszokni, mert akkor pont, hogy még jobban fogod akarni. Szóval szerintem inkább azt kell megtanulni, hogy igenis mértékkel kell enni a dolgokból. Meg na, ha az ember kalóriát számol, akkor pl. igenis teheti azt, hogy egyik este úgy dönt, hogy megeszik egy kis chipset, mondjuk 30 grammot, mert belefér még a kalóriakeretébe. Fogyni így is fogyni fog. De az tény, hogy egészség szempontjából nem ilyenekre kell elpazarolni a kalóriakeretedet.

2021. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
6. 1-es vagyok.Lehet nélkülözni ezeket a dolgokat,csak fejben el kell dönteni,hogy nem eszek többet pl.chipset és kész.Ennyi.Persze akaraterő kell hozzá.DE ez erről szól.Én is fogyózok és eldöntöttem,hogy nem eszek kenyeret,rizst,üdítőt nem iszok,csak vizet,nem eszek tésztát sem. Hozzá lehet szokni.Én már fél éve nem ettem ezeket a dolgokat.Egy szelet kenyeret sem.És le lehet szokni bizony egyik napról a másikra.Én eldöntöttem egyik nap és azóta nem ettem ezeket.Ránéztem a mérlegre és azt mondtam,hogy akkor ennek itt a vége és kész.Azóta zöldség,gyümölcs,hal,csirke az ami megy.Inni csak vizet iszok.Ez csak így működik.Meg is lett az eredménye,sikerült lefogynom.Persze ez mellé kell mozgás is.
2021. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7-es.


Én eddig 25 kg-t fogytam, kalóriaszámlálással, de semmit sem zártam ki az étrendemből. Így is lehet fogyni, csak kalóriadeficit kell. Persze kilehet teljesen zárni a kenyeret, meg az ilyeneket, de anélkül is le lehet fogyni.


Az, hogy a kérdező mit választ, az az ő döntése. Mindenesetre, a kalória deficit a lényeg. Aztán mindenki maga döntse el, hogy ki mit eszik, amíg kalóriadeficitben van, fogyni fog, ha meg nincs kalóriadeficitben, akkor meg nem.

2021. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Sok-sok-sok Torna. Az étrend csak 30 %-ban fontos.
2021. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%

Kérj orvosi segítséget hogy kiszámolja, mennyi szénhidrátra van szükséged. aztán irány a 160 grammos diéta (bár eleinte biztosan több lesz, nem csak 160 gramm). A rendszeres evés fogyaszt, mert nincs zabálás. Szép egyenletesen viszed be a tápanyagot, amit el is használsz két étkezés között.

Hátrány, hogy csinálni kell.

és persze szánj sok pénz friss zöldségre, gyümölcsre, jóféle kajára.


És mozogj is, bár eleinte nem kell nagyon erőlködni, elég a séta vagy az úszás. ezt is szépen fel kell építeni.

2021. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!