Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hogyan győzzem meg anyámat,...

Hogyan győzzem meg anyámat, hogy nem létezik fogyasztókapszula?

Figyelt kérdés

Vett egy csomópénzért mindenféle “csodaszert”. Különböző “ hírességek” javasolják, reklámozzák. Mielőtt bevágja a táblacsokit, megeszik egy marékkal. Az ajánlott adag elvileg 2 szem naponta. Aztán azt mondja, hogy nem baj mert a bogyó állítólag fogyasztó hatású. Hiába próbálom elmagyarázni neki, hogy ilyen nincs, nem hisz nekem. Ha van is, akkor az már drog és azt nyilván nem tudna beszerezni. Aztán valamelyiknap elkezdett sírni, hogy nem tud lefogyni. Szerinte mindent megpróbált, és ez genetika nála. Nagyjából 3000-3500 kalóriát eszik/iszik. Szereti az alkoholos italokat, desszerteket, kenyereket, tésztákat. Minden cukrosan, zsírosan, lisztesen eszik. A sok szénhidrát miatt ahogy elnéztem 2 óránként eszik. Nem mozog. Volt egy sérülése és gipszelve van a lába. Szerintem komoly bajok lesznek vele…. Hogy magyarázzam el neki, hogy magát betegíti?


17/L


2022. júl. 15. 13:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Az okè hogy a kérdező ne oktassa ki az anyját.

De azt mondhatod neki hogy nagyon szereted és azt szeretnéd ha még sokáig élne és ahhoz ez a 120 kg nagyon sok, hogy félted nehogy baja legyen, hogy ha fogyna csinálhatnátok közös programokat.

Szerintem a legtöbb anyát ezzel meglehet venni.

2022. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted az anya nem tudja, hogy hány kiló és hogy az nem egészséges, 12-es? Aki túlsúlyos, az nem fog mozogni, mert nem is bír és nem is kellemes neki. Mindenkinek magának kell akarnia a változást. Az elhízásának lelki okai vannak vagy mélyen ülő családi hagyományok. Hogy még a lánya se fogadja el, az csak ront a helyzetén.
2022. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
39%

Pedig létezik ilyen. A 70-80-as években volt divat.

Úgy hívják amfetamin.

Egyik ismerősöm már kipróbálta. Azt mondta egész nem kb. semmi sem evett.

2022. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Metionin ***** válasza:
88%
Te sehogy. Anyám ugyanezt csinálta, minden szart megrendelt amit reklámoztak, hogy le lehet tőle fogyni, csak a diéta meg a mozgás volt kizárva, hiszen azért tenni kell, az fárasztó. ilyen ciklusokban élt sokáig, hogy megvette, elkezdte szedni, várta a nagy eredményt, ami persze nem jött, sőt gyakran még több kiló lett, mert bátrabban zabált, hiszen a csodaszer majd úgyis hat. Aztán jött a sírás fázis, hogy nem hat, pedig milyen drága volt (nem éltünk jól anyagilag, szóval ezek a szarok eléggé megterhelték a kasszát) és végül a düh, amikor sutba vágta hogy nem baj akkor rohadjon meg az egész világ, kövér maradok! Ilyenkor mindig felvetettem neki hogy talán egy életmódváltás, egészségesebb kaják és némi mozgás jobban segítene de csak le lettem oltva hogy ne szóljak bele, meg én amúgy se tudom milyen ez, mert gebe vagyok. Ezután egy pár hetes vagy hónapos duzzogó fázis után megrendelte a következő szart, amitől majd biztosan lefogy, hiszen azt mondta a tévé. És ez így vagy 10 évig mire feladta. Tanulság? Bármit mondasz, nem fog leállni amíg jelentős tanulópénzt nem veszít vagy amíg beteg nem lesz.
2022. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%

Miért akarod meggyőzni? Miért szólsz bele más életébe?

Meg már bocs, hogy ezt írom de te 17 évesen akarok kioktatni a saját anyukádat?

Ha az én lányom lennél úgy felpofoznalak, hogy 2 napig éreznéd.


Amúgy meg elmondom neked, hogy ha majd le akar fogyni, akkor le fog fogyni!

2022. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

#14 Végül belátta anyukád, mit kell tennie? Mi lett vele?

#15 Megvédeném a kérdezőt... Mikor akarta kioktatni az anyját? Segíteni szeretne neki, mert aggódik miatta... nem lennék a gyereked.

2022. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Metionin ***** válasza:
78%
16. Sajnos már későn, amikor egészségügyi gondjai is lettek. Most kb. 1 éve diétáznia kell köszvény miatt és nemrég meglepődve mondta, hogy nem is olyan vészes, pedig sok mindent nem ehet már, amit régen tömött magába. De az is tény, hogy ő valahogy sosem viselkedett felnőttesen, 30-as és 40-es éveiben is olyan volt, mint egy hisztis gyerek és az 50-es éveiben változott meg annyira, hogy belássa ha tévedett. Most már azt mondja, hogy kár hogy nem hamarabb állt át egészségesebb étkezésre, mert akkor valószínűleg még most is ehetné a kedvenc kajáit, még ha ritkábban is, most meg van, amit teljesen ki kellett iktatni. De összességében jól van, fogyott is valamennyit és a betegségei is szinten vannak tartva a diétával és gyógyszerrel. Elég sajnálatos, hogy most jutott el idáig, amikor már az egészsége volt a tét.
2022. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg kár, 16-os, hogy csak most jutott el idáig, pedig hamarabb is megtehette volna :/. De legalább akkor, amikor már muszáj volt, hajlandó volt változtatni... közhely, jobb későn, mint soha!
2022. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
71%

Ha én 160 kilóról le tudtam fogyni 70re akkor nehogy már sajnáljuk a dagadt anyádat.

Fogyjon le ha akar vagy zabáljon ha az esik neki jól.


Az a válaszoló aki meg megmondta hogy ne oktasd ki anyád annak igaza volt.

Ne szóljál bele más életébe te szaros kis 17 éves.

2022. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarom én az anyámat kioktatni. Segíteni akarok neki, mert az anyám. Szeretem, és fontos az egészsége nekem. Szerintem ez eddig tisztasor. Egyszer sem mondta volna, hogy ne szóljak bele. Én véleményeket kértem, hogyan lehetne felvilágosítani őt ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Azért mert idősebb nálam, attól én még tudhatok dolgokat jobban. :D Bármennyire is elfogadhatatlan ez itt néhány frusztrált embernek. Sajnálom de nekem ez a véleményem. Azóta anyámnak felajánlottam, hogy főzök neki egészséges ételeket, 1500 kcal-t állítok neki össze, és meggyőztem, hogy próbálja meg azokat enni, meg esténként tornázzunk ( amennyire tud) , használja a kézisúlyzómat is, aztán később ha jobban lesz a lába menjünk sétálni. Benne van, és szerintem lesz eredmény is. Egyelőre letette a tablettákat. Köszönöm szépen a válaszokat! Érdekes volt a különböző emberek véleményét olvasni. Nem gondoltam volna, hogy egy ártatlan sztoriba is csupa rossz dolgot tudnak képzelni az emberek! Azt meg főleg nem gondoltam, hogy valakiből olyan dühöt vált ki a kérdés, hogy meg is pofozna. Hihetetlenek néhányan. Az ilyen embereknek remélem csak akkor lesz majd gyerekük, ha megértek a feladatra. Nem hiszek az erőszakkal nevelésben. Papám azt mondta mindig, aki a szép szóból nem ért az a verésből sem fog. De persze egy 17 éves gyerek vagyok, nem tudhatom mi a helyes és helytelen. Meg különben is majd ha lesz gyerekem, stb… :) Tudoooom…
2022. júl. 19. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!