Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Egy gyógyszertől 93kg ra...

Egy gyógyszertől 93kg ra híztam az veszélyes?

Figyelt kérdés
Egy antipszichotikumtól 70kg ról 93kg ra híztam anyám és az orvosok erőltetik hogy szedjem letenni is nehéz az elvonási tünettől. Állítólag ha abbahagynám se lennék újra 70kg. Parnassan volt a neve hízás után váltottak Ripedonra de ennyi a súlyom. Nagyon durva? Mozogni nehezebb jóval.

2023. máj. 20. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen,mozogni nehezebb, mint hízni. Egyél kevesebbet, mozogj többet.
2023. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem a gyógyszer miatt híztál el, hanem mert tartós kalóriatöbbletben voltál.


Az lehet, hogy a gyógyszer miatt nagyobb lehetett az étvágyad, de nem a gyógyszer volt az első számú ok, ami miatt meghíztál.

2023. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Kénytelen vagy, akár dietetikus segítségével is, valahogy visszafogyni. Az abbahagyástól még nem fogysz, kalóriamegvonás és sok mozgás kell. Hamarabb is felébredhettél volna, mint 23 kiló. Mire kapod?
2023. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy utána kerestem a neten elsősorban skizofréniára írják fel ezt a 2 gyógyszert. Ha ez így van, akkor nyilvánvalóan, nem javasolt az abbahagyása. Viszont a hízást kezelni kell. Kérj ehhez segítséget, ajánlást az orvosodtól, ha ő nem nyitott erre, akkor kérj másodvéleményt, vagy keress kifejezetten ehhez másik orvoat.
2023. máj. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hosszúhajú ***** válasza:
37%
hát drága kérdező, ebben a témában szekértőnek merem magam nevezni. 30 év gyógyszerszedés antipszich, antidep, kórház - szóval mesélek. igen, én 48 kilóról és modellalkatról híztam 35 kilót egy év leforgása alatt. az orvosok eleinte engem okoltak hogy biztos eszem sokat. persze. depresszióval. alig ettem. annyira el voltam keseredve hogy 22 napig csak tejet ittam, és másfél kiló ment le. ennyit arról hogy a kaja hizlal nem a gyógyszer...akkor úgy éreztem én felakasztom magam. 18 éves voltam. végül a kérésemre áttértünk egy másik gyógyszerre. fél év alatt anélkül hogy a kisujjamat megmozdítottam volna lement a 35 kiló. megint modell alkat. remekül hatott az új gyógyszer de pár év elteltével megint múlt a hatása új beállítás kellett a tüneteim én is változtam. és megint kezdődött elölről. az új gyógyszer jól bevált, de megint felment 25 kiló. és aztán újabb csere, le a 25 kil, nem folytatom, mert unalmas lenne, lényeg hogy a 30 év alatt ez 6 szor történt meg velem. amit saját tapasztalatból fixre tudok mondani, hogy vannak olyan gyógyszerek amik akkor is hizlalnak ha minimálisan eszel, és van olyan is ami nem. ami a legnagyobb probléma az két dolog. az egyik, hogy megtalálni és kikísérletezni a megfelelőt, a másik hogy ha megint váltani kell, pl a tünetek változása, erősödése, csökkenése... miatt, akkor találni egy újabbat. én szó szerint kísérleti nyúl vagyok, most állok le a napokban paroxetin tartalmú gyógyszerrel. mert tippek, amivel más lazán fogy, annak az ötszörösét kell megtennem, ami hosszú távon egyszerűen nem mehet. ld 22 nap kajavonás. ebben a késdérben érdemes lenne rám hallgatnod, mert nem hinném hogy kapsz még egy 30 év és 6 szoros hízás-fogyás és kb 50 gyógyszerváltás tapasztalatával hiteles választ. a javaslatom: kísérlet továbbra is, rohadt nehéz, és elképesztően elegem van belőle, szó szerint, megértelek! de van olyan bogyó ami nem hizlal, kevés de van és a szörnyű, hogy én tudok neked mondani tapasztalatot, de hogy konkrétan neked melyik, az teljesen egyénfüggő.
2023. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.
2023. jún. 25. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Én több mint 100 kilóra híztam tőle

Létezik legalább 20 fajta antipszichotikum... Mondeg a dokinak hogy másikat akarsz és felír valami kevésbé hizlalót

márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak olyan antipszichotikumok amik a negatív tünetekre hatnak. Ezeket általában reggel adják mert élénkítenek. Nekem az a tapasztalatom (7 év antipszichotikum szedés után)hogyha reggel egy ilyet szedsz , és kevesebb olyat ami pozitív tünetekre hat, rögtön abbamarad egy kicsit az étvágyad.
ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a kettesnek (lehet hogy szakértő) de nincs igaza. Antipszichotikummal ha ugyanannyit eszel,.ahogy az ötös is leírta, akkor is hízol,.pláne az elején. Minden alkalommal amikor csökkentik az adagomat lemegy 2-3 kiló, pedig ugyanannyit eszem. A tankönyveteikben ezt lehet nem írják, de a pszichiáterek hatalmas denialben vannak, az antipszichotikum mellékhatásaival kapcsolatban.
ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
9! 5. vagyok. így van! és nézd meg mégis hogy lepontozzák azt, ami mögött 30 év tapasztalatom áll, ( nyilván olyan akinek 0 tapasztalata van ) hogy a válasz nem hasznos. hát akinek 30 év tapasztalat nem hasznos, az keressen valakit akinek 90 van... - már nem is dühít, hanem röhögök...
ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!