Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mennyi fehérjét kell bevinnem...

Mennyi fehérjét kell bevinnem egy nap?

Figyelt kérdés
Elkezdtem használni edzés mellé tejsavófehérjét viszont nem nagyon értek ezekhez,ismerősöm nincs aki értene hozzá a teremben meg 20 féle dolgot mondtak meg egyébként nem is nagyon értettem.Neten azt olvastam hogy 1,6g/kg ha izomzatot szeretnél növelni vagy a jelenlegit tartani akarod.Na most az én esetemben 152g/nap mivel 95 kiló vagyok,ez az adat valós vagy én nem számolok jól,azt sem tudom hogy a teljes testsulyom kell beszorozni vele vagy sem.Bocsi a hülye kérdésért de hátha valaki tud ebben segíteni.

febr. 20. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A "száraz/zsírmentes" testsúlyt kell beszorozni, de mivel senki nem tudja pontosan megmondani, hogy hány kiló a száraz/zsírmentes testsúlya, ezért az ébredés utáni első reggeli mérés testsúlyát érdemes beszorozni. Ha izomépítés a cél, akkor az ideális fehérjebevitel valahol 1,5-2,0 g/tskg között van. Az ennél magasabb fehérjebevitel naturál hobbista szinten felesleges.
febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
febr. 20. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Jol irta az elso. Meg te is jol gondolod. Az 1.6 telejsen jo. Annal tobb felelseges.
febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1.6 jó lesz, ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor 1.8-2g is mehet, de felesleges ennyi.
febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak 6 kiló zsírtól tól akartam megszabadulni, de izom is alig van rajtam, amiből nagyon nem szerettem volna veszíteni.... Ezért én 2g/kg fehérját viszek be, edzés mellett természetesen. Mostanra lementek a plusz kilók, és úgy érzem eredményes a dolog, mert nem pudingra fogytam, hanem jó kis feszes lett a testem, úgyhogy szerintem bevált a módszer. :) De azért majd elmegyek valamikor egy Inbody mérésre is, hogy biztosan lássam mi történt a testemmel. Persze lehet hogy az 1,6 is elég lett volna, ezt már sosem tudom meg. Minddenesetre most hogy lefogytam szeretnék izmot építeni, inkább maradok a 2-nél még egy darabig. Már úgy beaágyazódott az étkezésembe a magas fehérjefogyasztás, hogy nem igazán okoz problémát.
febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ebbe a napi 1,5-2 g/ttkg fehérjébe minden beleszámít, pl. köretek fehérjetartalma is.
febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az összeset
febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!