Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Van itt aki dietetikus vagy...

Van itt aki dietetikus vagy esetleg ért ahhoz hogyan kell normális étrendet összeállítani?

Figyelt kérdés
Szeretném a segítségeteket kérni a fogyókúrámhoz. 176cm vagyok és 72kg 20éves. Elég sok,és nem vagyok megelégedve az alakommal,egy ideje már tornázok naponta 1-1órát,és próbálok egészségesen is táplálkozni. Szénhidrátot nem eszem,inkább friss gyümölcsből készített turmixot,salátákat és pártolt zöldséget natúr csirkemellel. Ez viszont lassan egy hónap után elég uncsi,így nehéz ellenállnom más ételeknek.Nosz ezért szeretném a segítségeteket kérni egy normális,egészséges étrend kialakításában.
2010. nov. 13. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok dietetikus de ami tuti: szénhidrát is kell. Bár szénhidrát és szénhidrát között is van különbség.

Csak egy pár tippet adok:

Egyél vörös húst, mondjuk sovány marhahúst. Nem csak boldoggá tesz hanem telítettség érzést is kelt. A gyümölcsöket ne turmixold, hanem rendesen edd meg őket. Naponta ne egy egy órát tornázz, eddz keményen szabályozott módon! Ne csak a lábad emelgesd hanem erősíts is, hidd el könnyebb súlyzózással együtt lefogyni.

2010. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szénhidrátot nem eszem,inkább friss gyümölcsből készített turmixot,salátákat és pártolt zöldséget natúr csirkemellel.


A gyümi is ch :) 100 g alma pl. 7 g ch-t tartalmaz, de EGÉSZSÉGES! Délelőtt, reggel, tízinek, uzsinak stb mehet. :) Estére ink. ne, mert a gyümik megerjednek a gyomrodban.

Reggeli:

1. teljes kiőrl. kenyér, RENGETEG zöldséggel, sovány csirkemell/pulykamell sonkával. Ha nem szereted, mehet sovány túróból készített körözöttel.

2. Zabpehely, zabkorpa natúr joghurttal, kefirrel, gyümölcsökkel. (max 1 kanál méz, de jobb nélküle)

3. Tojás, zsíradék nélkül elkészítve (FŐTT, tehát ne olajban sütött rántottát egyél), rengeteg zöldséggel.

4. Gyümiturmix, ha nem vagy éhes reggel, vagy gyümisaláta.

Tízórai: 1-2 db gyümi, korpás keksz, vagy 1 kefir/natúr joghurt.

Ebéd: Mondtad, hogy unod a natúr csmellet zöldségekkel. Hm, próbáld meg a salátákat: a caesar saliban van csmell, tojás, zöldségek, stb (öntet nélkül kérd a salikat!) Vagy pl. a görög sali is jó. Amiket kerülj: majonézes krumplisaláta (rengeteg koleszterin van a majonézben) ill. ehhez hasonlók. Legyél kreatív, keress recepteket neten (én pl. vega kajáknál találtam sok olyan receptet, ami beilleszthető diétába. De a rántott dolgokat, habarással készülteket, sajtokat, tejszínes dolgokat kerüld!)

2. Kerüld a tejszínes krémleveseket. Helyettük zöldségleveseket egyél, ha azokat unod, jöhet a húsleves.

3. barnarizsből keveset ehetsz. (jó ch forrás.) Néha krumpli főzve/sütve, natúrban belefér. A lényeg h ne használj hozzá zsíradékot, vagy zsíros kolbászt (pl. rakott krumplit, krumplipürét - ami vajjal készül ugye - kerüld.) Én még kölest szoktam enni, nagyon egészséges.

4. A főzelékek sajnos kiesnek, mert lisztes habarássla készülnek... ha pl. lencsefőzeléket ennél, helyette simán egyél lencsét, megfőzve. Bár a hüvelyesek átlag magas kcal tartalmúak, de heti 1-szer belefér, mert remek proteinforrások :)

Uzsi: 1 db gyümi, vagy 1 kefir.

Vacsi: ch-t maximum zöldség formájában egyél. Remek vacsora a túró, natúr joghrttal, kefirrel. Vagy tojás, husi. :)

2010. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Huh :) Köszönöm szépen. ezzel rengeteget segítettél.

Reggelire szoktam csinálni 2db teljes kiőrlésű tönkölybúzás kenyeret és pici flóra vajat kenek rá,egy szelet csirkemell és sok paprika/paradicsom. igen laktató,de ez a kenyér jó hozzá? Ja igen,salikat is eszem,viszont öntet nélkül nem nagyon szeretem,kefirből szoktam csinálni egy kis öntetet rá,és vagy fokhagymát vagy friss kaprot teszek bele,az még belefér?

2010. nov. 13. 20:08
 4/7 A kérdező kommentje:
még valami,a fetát ugye hagyjam ki a salikból?
2010. nov. 13. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:

A sajtok remek kalciumforrások, ezért néha kell a diéta alatt! A feta remek, ha lehet a keményebb sajtokat (ementáli) és félkeményeket (gouda, trappista) kerüld.


A tönkölybúzás szendvics pompás;)

Az öntet is jó. Én a vendéglátó helyeken lévő öntetekre gondoltam, ott ugyanis kész koleszterinbombát adnak neked... a majonéz is tele van koleszterinnel. Ha te magad csinálod az öntetet kefirből, az simán belefér. Natúr joghurtos öntet is jó. A fokhagyma remek immunerősítő, a kapor meg asszem az emésztésnek tesz jót (és kb. 4 kcalnyi 1 evőkanálnyi, szal kcalt tekintve semmiség!)

2010. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remek :) Köszönöm a segítséged,nagyon hasznos volt.
2010. nov. 14. 12:28
 7/7 anonim válasza:

szia


-privátban szívesen leírom mail.cím??



-életmód vezetés ,és diéta kézikönyv stb..stb

2010. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!