Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A zold tea hatasos? Mi a...

A zold tea hatasos? Mi a titka? Vizhajo? Mennyit lehet inni belole naponta?

Figyelt kérdés
2008. aug. 27. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ mire érted, hogy hatásos. Van fogyasztó hatása, de önmagában még nem fogsz tőle lefogyni. Vízhajtó is, ezt a koffein okozza, ami benne van. Azt nem tudom mennyit lehet inni belőle, gondolom amennyit bírsz.
2008. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én alacsony vérnyomásomra iszok zöldteát az orvos mondta hogy az jó az alacsony vérnyomásra.De arról nemtudok hogy fogyaszt-e.Én még ugyanannyi kiló vagyok pedig mindig iszom :)

Amúgy ettől még tényleg nem fogsz lefogyni.Egy kis mozgással vagy egy kis tornával többre mész.

2008. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Tényleg annyit lehet inni beleőle amennyit akarok? Csak azért kérdezem, mert az én tapasztalatom teljesen más.

Két napig ittam naponta 2 dl-t. A második napon olyan hascsikarásom volt (stb.)!!! Nekem azóta a szekrényben figyel, nem merek még hozzá nyúlni sem :)

Tehát kedves kérdező óvatosan kezeld a zöld teát, keveset igyál belőle és ha nincs semmilyen tünet akkor te szerencsés vagy.

Egyébként a teában lévő koffein fogyaszt és hashajtó hatású is (legalábbis nekem tuti :) Viszont csak ettől nem hiszem, hogy sokat tudnál fogyni. Kombinálni kell diétával és tornával.

Sok sikert hozzá!

2008. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A munkahelyemen ihatatlan a csapvíz, az ásványvizet cipelni utálom: kb. 7-8 éve iszom, naponta 1/2-1 liter teát, túlnyomórészt zöldet.

Ha túl sokáig ázik, akkor nagyon durva a csersav és koffeintartalma: előbbi szájszárazságot, utóbbi szívdobogást, majd utána kimerültséget okozott nálam, de én érzékeny vagyok a koffeinre. Ja és fogakat ez is elsárgítja :(

Más negatív hatását nem tapasztaltam.


Viszont egyszer, egyik télen lefogytam vele szépen - pedig nem is állt szándékomban - délután fogyasztva valahogy elvette az éhségérzetet, nem kívántam vacsorázni. Tehát a kalóriamegvonástól fogytam, nem a teától, mindenesetre segített.

Azóta nem ismétlődött meg ez a jelenség - talán immunis lettem rá + most már főznöm kell esténként is rendszeresen, így nehéz megállni.

Mindez a szálas teára vonatkozik, filtereset nem iszom.

2008. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
vigyazz mert szerintem koffein is van benne
2008. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!