Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » L-karnitin! Van káros mellékha...

L-karnitin! Van káros mellékhatása?

Figyelt kérdés
Nagyon kövér vagyok,még a víztől is hízom(130kg) és L-karnitint szeretnék szedni kemény fizikai munka mellet(kalkulátor szerint kb 3-3500kcl elégetés van naponta ezzel a munkával)1000kcl-es étrend mellett Szerintetek mennyire lesz hatásos?Az L-karnitin nem megterhelő?Nem emeli a vérnyomást?Biztonsággal szedhető?Köszi! 22/F
2010. febr. 28. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Parancsolj:


L-karnitin esetleges mellékhatásai:


A napi 1 grammot (más adatok szerint a 3 g-ot) meghaladó fogyasztás halszagot okozhat, a bélbaktériumok karnitin bontása miatt, ekkor csökkentendő a bevitel. Toxikus hatásai nem ismertek, gyomor-bélrendszeri panaszok, hányás, hasmenés jelentkezhetnek nagy dózisok fogyasztásakor. Terhes és szoptató nők csak orvosi javaslata használják! Máj-, vese-, pajzsmirigy- és cukorbetegek szintén ne vagy csak orvosi javaslatra használják!


Tiltás: Nincs.


És van itt még 1 cikk:


Az L-Carnitinnek nincs mellékhatása! Az L-Carnitin egyik legfontosabb funkciója a hosszúláncú, szabad zsírsavak oxidációja. Olyan működési folyamat, amely a mitochondrium-okon, a sejt "erőművén" belül zajlik le. Az L-Carnitin szállítóanyagként működik, amely a szabad zsírsavakat a mitochondrium-okba szállítja, ahol ezek a bétaoxidáció révén energiává alakulnak át. A vázizomsejtek, mindenekelőtt a szívizom függnek ettől a mechanizmustól, mint metabolikus energianyújtás forrásától. Ezen túlmenően az L-Carnitin további fontos funkciókkal rendelkezik:


* a közvetítő láncú zsírsavak oxidációja,

* a zsírsavak oxidációja a peroxisomen-ekben,

* az egyensúly fenntartása a lekötott és a szabad A-koenzimek között, a zsírsavelégetés optimálása céljából,

* az A-acylkoenzim mérgező koncentrációjának kiküszöbölése,

* energiatermelés ketontestekből és pyrovat-ból, miáltal a teherbírási határ nő,

* a vér ammónium szintjének szabályozása.

2010. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már egy ideje szedem diéta mellé (300 mg-ot/nap), és semmi bajom sincs tőle, fogyogatok, bár rajtam már csak 6 kg felesleg van.
2010. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Szia! A 130kghoz nagyon kevés az 1000kalória bevitel! Ennyi kalóriával nem fogsz zsirt égetni!

[link]

itt kitudod számolni mennyi kalóriára van szükséged és aból vonj le 500at!

2010. márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tehát Káros mellékhatása nincs,nyugodtan szedhetem.Rendben! A kalulátor szerint magas mozgásigény esetén napi 4719kcl szükséges az energiaigényem fedezetére,tehát 4719-500=4219kcl Naponta 4219kcl-t kell bevinnem az optimális zsírégetéshez?Napi 1000-1500kcl bevitellel miért nem égetek zsírt,hisz elvileg a ha 1500kcl-t viszek csak be a maradék 3219kcl-t nem a testzsírból pótolja a szervezetem?Vagy hogy is van ez?KÖSZI A VÁLASZOKAT!
2010. márc. 1. 10:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! a zsir égetéshez is energia kell és ezt az energiát a szervezeted nem a zsirból hanem az izmokból nyeri! Sok olyan eset van hogy a zsirréteg alatt a szervezet teljesen tönkre megy. A hirtelen kalória csökkentésnél a szervezeted egy idő után raktározni. Szélsőséges esetben akár a szívizmot is felemésztheti! Szerintem kb 2500-3000 kalóriát mindenképp fogyassz ha sokat mozgol!
2010. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszönöm a korrekt válaszokat,Tehát napi 2500-3000kcl-as étrend + L-karnitin.Még egyszer köszi!
2010. márc. 1. 19:03
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
mellékhatását nem tapasztaltam, na de hatását sem
2010. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Én itthon biciklizem,régen szívre műtöttek és én is L-Carnitint szedek,edzés előtt 1000mg félórával és 50-60 perc egyenletes közepes tempóval biciklizés ez nekem heti 2kg mínusz jelent. Bátran ajánlom neked és ha többet vennél be belőle akkor sincs semmi nagy bajod tőle mert halszagú lesz a székleted tőle,de ugye miért vennénk be többet 1000-1500mg-nál többet veszel be a szervezet nem tud többet egyszerre hasznosítani. Odafigyelsz az étkezésre,én pl. heti 3-szor biciklizem és elhagytam teljesen a krisztálycukrot és folyamatosan fogyok,majd szépen lassan rátérek az egézségesebb dolgokra.

Kitartást Kívánok Neked és meglátod lesz eredménye!!!!!

2010. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Bocs utolsó válaszoló vagyok,még nagyon tudom ajánlani Norbi Ducitréningjét nem vagyok oda a srácért és a feleségéért de az edzésük borzasztóan jó alakformáló és zsírégető,ha nincs időd mert az mindeninek kevés van főleg erre de ha egyhéten 2-3 szor egy félórát rászánsz tuti jó lesz beszedsz előtte a carnitinből és hajrá.
2010. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Állítólag halszagot okoz...
2010. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!