Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Honnan tudhatom pulzusmérő...

Honnan tudhatom pulzusmérő óra nélkül, hogy mikor van a szervezetem a zsírégető-tartományban?

Figyelt kérdés
Szobabiciklit és elliptikus trénert használok!
2010. márc. 13. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
ezt úgy tudod a pulzusod ismerete nélkül megtapasztalni hogy próbálgatod. elvileg 40-60 perc az aerob edzés, tehát ha ezt nem bírod, akkor élből már a célszerű pulzustartomány felett jártál nagy valószínűséggel. De az meg a másik véglet ha még csak nem is lihegsz aerob közben, mert akkor tuti h az alatt vagy. Egyébként van számodra egy jó hírem: nem a pulzus a legfontosabb, hanem az intenzitás, ami nem egy számérték, mert relatív.
2010. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:
100%

Előző válaszoló azért ez aranyos volt. Sajnos ez nem ilyen egyszerű, ha ennyire könnyű volna, akkor mindenki maratonokat nyerne pulzusmérő nélkül is.


A pulzustartomány kérdése nagyon fontos.


Az tény, és ezzel nem vitatkozhat senki, hogy a maximális terheléses pulzus 50-80%-a között vagy aerob tartományban.

Ez egyénenként változó, hogy ez mekkora terhelést jelent.

Hogy érthetőbb legyek, ez edzettségfüggő. Legjobb ha beszerzel egy pulzusmérőt, hervisben 6000 ft ért már kapsz, mellkaspántos, mutatja pontosan a szívverésed.

a max pulzusod 50%-a alatti terhelés nem vált ki semmit a szervezetedből, tehát e tartomány felett kellene edzeni. 40 perc a minimum alkalmanként, jobb ha beállsz egy órára, és azt heti 5x akár nyugodtan.

A nyugalmi pulzusod is számít, minél edzettebb vagy annál alacsonyabb fekvő helyzetben mért pulzusod, edzetlennél ez olyan 65-75 között, edzettnél 65-30 jözött, nekem pl. 42.

Mivel terheléses teszten tudnád csak meg, hogy mik a zónáid, ezért a képlettel jobb ha számolsz, vagyis 220-életkor. Tehet pl nekem 220-25, vagyis 195 a maximális pulzusom. Na ez annyire nem igaz nálam, hogy nekem valójában teszten mérve 219 a max pulzusom :D De mindenesetre neked kezdésnek jó lesz, van akinek tényleg pont annyi mint a képlet szerinti érték, namármost ezt az értéket kell venni, én azt mondom, hogy ezt a kiszámolt pulzusértéknek vedd az 60-70%át és azon trénigezz, akkor biztos lehetsz benne, hogy az aerob tartományban vagy. :-)

Ahogy edzetebbé válsz azt fogod észrevenni, hogy adott sebességel amivel mostanában edzel a pulzusod nem megy fel a zónába, ez azt jelenti hogy fejlődsz, edzetebbé válik a szíved és a keringési rendszered is, ilyenkor úgy növeld a terhelést pl a bringán hogy a zónába kerülj ismét. És így tovább, ezáltal fogsz fejlődni és adott pulzussal nagyobb távokat bringázni, vagy nehezebb fogkozaton, több kalóriát felhasználva, ám mégis zsírégető tartományban.

2010. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!