Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hihettek ennek? Mert én is...

Princessa4 kérdése:

Hihettek ennek? Mert én is úgy tudom hogy a banán hízlal

Figyelt kérdés
Http://www.femina.hu/fogyokura/bananos-turmix-vacsorara

2016. febr. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A kalóriatöbblet hizlal.
2016. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis??? Elmagyaráznád kérlek!!
2016. febr. 12. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket is, bár a nőimagazinos agymenésektől mentsen meg mindet a sors... De én elég ellenálló vagyok.

Nos.

Az pozitív, hogy nem cukrozza és tejezi, de nyilván muszáj volt bár butaságot is beleraknia.

Az elhízottak nyilván nem célcsoport számára, azoknak nem elég egy hónap a lapos hasért... Ebbe még bele se kötnék.

De akármi is van a káliummal, ha sokat eszünk, az hajlamos lerakódni (ez persze emberfüggő). Attól még a kálium fontos anyag, de ne higyjük, hogy megóv a hízástól...


Hogy a fehérjeportól miért lenne fogyókúrásabb a turmix, az rejtély. Szerintem simán nincsenek tisztában a dolgokkal. A megfelelő fehérjebevitel legyen meg a napban, ennyi.


Én tuti nem fogom alkalmazni eme ötletet, éheznék tőle és sosem fogynék le. Nem mindenkinek való a sok cukor. Én inkább bevágok pár tojást zöldségekkel :) Attól még a banánturmix sem az ördögtől való, sokaknak jó lehet. De nem a turmixvacsorától fogynak le, hanem attól, hogy az egész napi bevitel megfelelő (vagy túl kevés, mert az is fogyaszt, csak problémás több szempontból).

2016. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a kifejtett válaszodat. A cikk olvasása köyben bennem is felmerült néhány dolog azok közül amelyekről te is beszéltél.
2016. febr. 12. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit kell az első mondatomon magyarázni? A kalóriatöbblet hizlal. Nem a banán, nem a csoki, nem a rántott hús. Nem minden kalória egyforma, de ha kalóriadeficitben eszel egy kiló banánt naponta, mégis mitől híznál? A test nem merít a semmiből energiát, fotoszintetizálni sem tudunk... Ha túl kicsi a bevitel, valamennyit tud spórolni (lassul az anyagcsere, de ennek azért megvannak a feltételei, normális, szolid deficitnél nem szokta megtenni ezt a lépést), de a meglevő hiányt a testből kell meríteni. Jó étrend mellett jobbára zsírból.


Az inzulin megdobása gátolja a zsírbontást, de attól még a kalóriaegyenleg az aduász. Aki szinte cukrokon él kalóriadeficitben, annak sincs mindig fent a vércukra, hogy ne tudjon zsírt bontani olykor (izmot is fog, persze, de elég beteg állapot kell ahhoz, hogy ne a zsír legyen a fő. abból sokkal több van, az izmok pedig fontosabbak. aki nulla bevitellel koplal, annál is lemegy a zsír, nyilván, s hamarabb, mint ahogy belepusztulna az izomsorvadásba, kivéve esetleg, ha nagyon kevés izma volt és nagyon sok hája).

2016. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

5/5 távolabb már nem is lehetnél az igazságtól....


olvass utána a post workout caorie burningnek is, nem csak kalóriadeficitben lehet zsírból fogyni, de kezdésnek nem rossz, ugyanis csak edzés alatti kalóriafelhasználást lehet mérni, de edzés utáni kalóriafelhasználást már nem igazán lehet, és bizonyos edzéstípusok esetén ez nagyobb is lehet mint edzés alatt.

2016. febr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!