Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Rossz ötlet a fehérjepor?

Rossz ötlet a fehérjepor?

Figyelt kérdés

65kg-os lány vagyok, 25 éves, január óta próbálok leadni 5 kilót, de nem sikerül. Szerintem egészségesen eszek, naponta 5-ször, csökkentettem a szénhidrát bevitelt, és a kalóriákat is számolom, 300-400 kcal-lal kevesebbet eszek a számított kalória szükségletemnél, és emellett hetente 2-szer járok futni, egyszer-kétszer pedig súlyzózom, (2 db 5 kilóssal). De nem megy le az az 5 kg, ami eléggé zavar. Arra gyanakszom, hogy túl kevés fehérjét fogyasztok, és talán ez a probléma, mivel a testtömegemre nézve kg-onként kb. 1 gramm fehérjét tudok naponta megenni. Ennek az oka, hogy nem eszek meg felvágottat és egyéb silány minőségű húsokat, a tiszta színhúst pedig nem tudom megfizetni, hogy minden nap egyek, csak kb. hetente egyszer. Így nagyrészt tojást, tejet, szójatejet, és zabpelyhet eszek, amiben van fehérje. De az ajánlott napi 80-100 gramm fehérjét lehetetlen így elérni, pedig azt olvastam, ez lenne az ideális a fogyáshoz. Egyszerűen nem tudok ennyit megenni...


Ilyen esetben, tehát pusztán arra a célra, hogy naponta mondjuk 30-60 grammal több fehérjét vihessek be, van értelme fehérjeport venni? Lehet valami bajom tőle? Segítheti a fogyásomat?


Természetesen a kalóriákat továbbra is számolnám, és folytatnám a sportolást, csak jobb szénhidrát-fehérje arányt szeretnék elérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 30. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Jó látni, hogy valaki ilyen komolyan veszi a fogyókúrázást. Engedj meg pár gondolatot ezzel kapcsolatban.


Azt irod, "jobb szénhidrát-fehérje arányt" szeretnél elérni. Gyanitom, hogy forditva gondolod, fehérje / szénhidrát, hiszen a fehérje növelésével csökkenne a szénhidrát-fehérje arány. Na, de az igazi gondolatom: a fehérje-szénhidrát arány jó dolog. De nem az a megoldás, hogy a fehérjét eltúlzod, és a sok szénhidráthoz még több fehérjét juttatsz be, hanem, pont, hogy beviszed amennyi fehérje még kényelmes, és ahhoz igazitod a szénhidrátot, abból juttatsz be kevesebbet.


A fehérjékről. A tojás, szója, jó ötlet, a boltban kapható tejben viszont szinte semmi nincs, étkezési szempontból az fehér viz. Ellenben kiváló fehérje forrás a sajt, tejföl, stb. + Tofu. Nem csodaszer, a tofu is csak egyfajta sajt, de kb 30-40%-a fehérje.


A fehérjepor sem csodaszer, sok fehérje, viszonylag kevés kalória... Viszont ettől jó eséllyel izmosodsz, ami nem tudom, mennyire célod. A zsirpárnák alatt izomszövetek vannak, amik reagálnak a megnövekedett fehérje bevitelre. Pláne ha, mint irod, súlyzózol. Tehát a zsirpárnák ugyan nem lesznek nagyobbak, de kintebbre szorulnak, effektive nagyobb leszel.


A súlyzózás amúgy is nagy hiba, bár legalább nem nagy súlyokkal edzel. Ha fogyni akarsz, a szervezetedet rá kell birni, hogy kalóriát égessen. Kardio mozgásra van szükség, folyamatos, közepes intenzitású mozgásra, amihez energia kell. Ha nincs elég energia/kalória a hasadban, elő kell vennie a zsirraktárakat, a tartalékokat. Elégeti, lesz hőd, energiád, és tudod tovább csinálni. Ez a fogyás. Dobd el a súlyzót, és kocogj (ne rohanj!), ússz, biciklizz, elipszisezz - de mindent lazán, sokáig.

2010. ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Mint írtam, futni is szoktam, és a súlyzót azért kezdtem el, mert azt olvastam, hogy fontos az izomépítés is, vagy legalábbis hogy megakadályozzuk az izomleépülést a diéta mellett. Hiszen a karjaimat nem edzi a futás.

Sajnos a sajtot és a tejfölt kicsi korom óta nem szeretem, nem tudom megenni. A tofu gondolom nem túl olcsó, de legközelebb megnézem a boltban, mennyibe kerül.

Nem akarom eltúlozni a fehérjét, csak a jelenlegi 60 gramm helyett szerintem kellene legalább 80-90. Most szénhidrátból a max. 150 grammot próbálom tartani, és emellett kb 1600 kalóriát eszek, a kalória szükségletem 2000 körül lenne alapból. Ez a 150g szénhidrát valószínűleg túl sok, és ez lehet a baj, amiért nem fogyok. Dehát a tojásban a zsír túl sok, a szójatejben és zabpehelyben meg a szénhidrát, ezért ha ezekből többet eszek, akkor vagy zsírból, vagy szénhidrátból fogok még többet bevinni, ami meg nem jó.

Szóval a bevitt szénhidrát és zsír nagy része sajnos épp a fehérje bevitelemhez kötődik, ez a problémám... és sokszor még a 60 grammot sem tudom elérni fehérjéből egy nap, újabban rettenetesen kívánom pl. a tejet, lehet pont ezért. Nem tudom, mit tegyek... Még kevesebb kalóriával valószínűleg nem lenne energiám a futáshoz sem, mint írtam, nem vagyok hájas, csak kb 5 plusz kiló. Szóval nem akarok éhezni.

2010. ápr. 30. 08:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs napi 500 Ft-od csirkemellre? Azért az még nem a világvége. 65kg-os nő ha fogyni akar, akkor rengeteg a napi 150g szénhidrát, tejet inni feleslges, 3%-os a fehérjetartalma, viszont a cukor ennél több. Heti 2 alkalom aerob (futás, séta, bringa) meg nagyon kevés... Én 90kg vagyok szálkásan, és én eszem 1600kcal-t szénhidrátot meg kb. 80 grammot. Persze a párolt zöldségben lévő szénhidrátot nem kell számolni. A tojássárgája színtiszta zsír. A fehérjepor jó megoldás lehet, bár abból a jóminőségű 10.000Ft/3kg Ami majdnem ugyanaz a fehérjemennyiség, mintha ugyanennyiért csirkemellet vennél. A szilárd táplálék meg kell. Az, hogy hagyd abba a súlyzós edzést az baromság, bár eddig se nagyon vitted túlzásba, abba ne hagyd. Az izmok égetik a kalóriákat, és a súlyzós edzéssel izmot lehet magadra szedni. Minél több valakin az izom, annál több kalóriát ehet anélkül, hogy zsírt raktározna.
2010. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a 2000 kalóriát nem tudom, hogy számoltad ki, az rengeteg egy nőnek. De, ha neked tényleg szükséges a minimum 1600, megoldható, csak ára van: nem heti 2x kell futni, hanem minimum heti 5x KOCOGNI.


Irtad, hogy nincs erőd futni, ha keveset eszel. Ennek igy semmi értelme. Lehet, hogy az időeredményed tényleg rosszabb lesz, de nem is erről van szó. Fogyáshoz ne akarjál adott távot minél rövidebb idő alatt lefutni. A hangsúly a kocogáson van, szép lassan, max. közepes intenzitással kell joggingolni, amilyen sokat csak tudsz. Lehet, hogy nem állitasz országos csúcsot ha 1600 kcal körül eszel, de hogy napi napi 1 órát tudsz sétálni, az fix.

Sok sikert :)

2010. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát szerintem akkor vagy ti, vagy a kalkulátorok el vannak tévedve, nekem minden kalkulátor 2000-et ad ki, pl ez is:

[link]


165cm, 65kg, 25 év, nő, mérsékelt mozgás (heti 1-2 óra sport és szellemi foglalkozás) mellett...

2010. ápr. 30. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A súlyzós edzést ne hagyd abba,mert sokan nem tudják,de az izom végzi a zsír lebontását.Ezért ugye szükség van IZMOKRA,amiket súlyzós edzéssel erősíthetsz.Egyébként meg ne félj,nem leszel ettől tiszta izom,csak formás karjaid lesznek.


Izomnövelésről:

ez ugye kell a fogyáshoz.az izmok úgy növekednek,hogy amikor olyan nehéz súlty emelsz fel,amihez még nem vagy hozzászokva,akkor a nagy erőfeszítés miatt az izmaid kicsi részecskéi elszakadnak.innentől jön az 1-2 nap súlyzós edzés kihagyás,most az izmaid további réteg izmot épít az elszakadt izmokra,hogy máskor ne szakadjon el.és máskor még nagyobb súllyal kell,hogy ismét elszakadjon :)

Ettől az elszakadástól nem kell félni,nem fáj :DD


nos,az izoméptés megvan,akkor jöhet még emellé heti 5x kocogás(1 óra),én amúgy reggelenként,suli előtt szoktam :)

jöhet még olyan edzés,ami nem hosszú,de nagyon intenzív.fogyás céljánál ilyen edzéseket kell végezned.


a fehérjeporról pedig:szerintem nem rossz ötlet,nyugodtan szedjed,de figyelj,hogy ne lépd át a napi ajánlott bevitelt.


A LEGFONTOSABB PEDIG AKÁRHOGY IS LEGYEN,MINDIG IS AZ ELHATÁROZÁS!

2010. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hosszú,de sztem olvasd el :)

www.edzesmester.hu nekem ez segített

www.body.builder.hu és ez is :)

Szia!

A súlyzós edzést ne hagyd abba,mert sokan nem tudják,de az izom végzi a zsír lebontását.Ezért ugye szükség van IZMOKRA,amiket súlyzós edzéssel erősíthetsz.Egyébként meg ne félj,nem leszel ettől tiszta izom,csak formás karjaid lesznek.


Izomnövelésről:

ez ugye kell a fogyáshoz.az izmok úgy növekednek,hogy amikor olyan nehéz súlty emelsz fel,amihez még nem vagy hozzászokva,akkor a nagy erőfeszítés miatt az izmaid kicsi részecskéi elszakadnak.innentől jön az 1-2 nap súlyzós edzés kihagyás,most az izmaid további réteg izmot épít az elszakadt izmokra,hogy máskor ne szakadjon el.és máskor még nagyobb súllyal kell,hogy ismét elszakadjon :)

Ettől az elszakadástól nem kell félni,nem fáj :DD


nos,az izoméptés megvan,akkor jöhet még emellé heti 5x kocogás(1 óra),én amúgy reggelenként,suli előtt szoktam :)

jöhet még olyan edzés,ami nem hosszú,de nagyon intenzív.fogyás céljánál ilyen edzéseket kell végezned.


a fehérjeporról pedig:szerintem nem rossz ötlet,nyugodtan szedjed,de figyelj,hogy ne lépd át a napi ajánlott bevitelt.


A LEGFONTOSABB PEDIG AKÁRHOGY IS LEGYEN,MINDIG IS AZ ELHATÁROZÁS!


még 1 jó tanács:nézz utána a 90 napos diétának.ez abból áll,hogy egy nap nem eszünk össze-vissza fehérjét,szénhidrátot,keményítős kaját.

minden nap egy félét eszünk,de ennek már te nézz utána.

remélem,segítettem!

hellóó!


13/L

2010. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsánat,2 x küldtem el :S
2010. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VálaszVálaszoló válasza:
0%

Én 17 éves fiu vok 15 évesen kezdtem fogyozni minden nap 2000 kcal-t ettem es 1200 at egettem. így heti 2.5 kilot fogytam 83 kilorol 59 re jutottam el 2 honap alatt.

Csak kitartás kell ehhez meg nem kell enni szinte semmit.

Diákcswemegét egyél meg müzliszeletet azt kész :D

2012. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!