Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hogyan fogyjak le?

Horaxel10 kérdése:

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés
Menjek el futni?vagy esetleg biciklizzek?milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren? egyébként 18éves fiú vagyok és van 20kg felesleg.

2017. szept. 25. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Mint mindenki: kalóriadeficittel. Csak mert futsz napi akár 1-2 órát, még nem fogysz le, csak ha többet égetsz, mint amit beviszel. Azért az esélyeidet komolyan növeli, hisz a kalóriakereted szépen kitolódik :)

A biciklizés is jó.

De érdemes egy jó étrendet fogni, sokat tud segíteni s az egészség eleve fontos.

2017. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Futás, bicó jó ötlet, de elmehetsz kondizni is a rossz idő úgyis a nyakunkon van. Aztán ott fogyiöv, beöltözve mackóba edzés (többet tudsz izzadni). Én ezeket ajánlanám, és mellette valami ésszerű étrend.
2017. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem 20 kg felesleggel ne futással kezdj. Szobakerékpár, az nem teszi tönkre az izületed.Közepes fokozaton 50-70 perc.
2017. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs nagyom idom elmenni konditerembe mert videken lakom es igy a tanulas nem nagyon menne.Szobabiciklim meg sajnos nincsen:(
2017. szept. 27. 18:24
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Én most fogytam 15 kg-t, remélem az én személyes tapasztalataim tudnak neked segíteni.

Szerintem mindenekelőtt gondold át, hogy az a 20 kg felesleg hogyan lett. Mozgáshiány? Egészségtelen ételek? Esetleg a kettő kombinációja?

Én személy szerint nem vagyok egy konkrét fogyókúrának sem híve, jobban hiszek az életmódváltásban. Szép fokozatosan vezesd be a napi rutinodba a rendszeres mozgást. Én javaslom Youtube-t, rengeteg gyakorlatot találsz amit otthon is elvégezhetsz. Kezdd napi 15-20 perccel, aztán később növelheted. Én tudom ajánlani a Fitness Blender csatornát, ott azt is írják, hogy kb mennyi kalóriát égettél el az adott gyakorlattal. Később már sokkal többet is bírni fogsz, én már másfél órát simán végigtornázok, pedig soha nem voltam egy sportember.

Fontos, hogy figyelj oda, hogy mennyit és mit eszel. Én nem javaslom, hogy bármelyik ételkategóriát is kizárd, mert mindenre szükség van, de nem egyenlő mennyiségben. Nekem jó kompromisszum volt, hogy mindent ettem, de lecsökkentettem az adagokat. Így nem éreztem azt, hogy kínszenvedés az egész, mert nem vontam meg magamtól semmit, egyszerűen ésszel ettem. Rengeteg receptet átböngésztem, és próbáltam egészséges alternatívákat találni, amik persze finomak is.

Nekem sokat segített, hogy vezettem azt, hogy miket ettem, számoltam a kalóriát, és ha megkívántam egy szelet csokit, akkor kiszámoltam, hogy mennyit kell ahhoz sportolni, hogy nyugodt szívvel megehessem.

A kaloriabazis.hu oldalon akár regisztrálhatsz is, beállíthatod, hogy mennyit szeretnél fogyni, mennyi idő alatt, tudod vezetni, hogy miket ettél ..stb nekem sokat segített ez is.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, sok kitartást kívánok és legyen türelmed végigcsinálni, mert megéri!

2017. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat,nagyon sokat segitettel vele!(:
2017. szept. 28. 20:39
 7/7 anonim válasza:
nekem meg 20 kiló kellene hogy normális legyen a testtömeg indexem :D
2017. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!