Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleot hosszútávon folytatók...

A paleot hosszútávon folytatók között nem alakult ki semmilyen egèszsègügyi probléma ami a táplálkozásra visszavezethető?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 08:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Kalcium hiány a tejtermékek mellőzése miatt. A pénztárcát pedig fogyasztja rendesen.
2021. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

#10 Mit értesz az alatt, hogy "régen"? Az utóbbi 100 évet? Vagy 500 évet? Évmilliókig nem volt mezőgazdaság. Az összes szénhidrát, amit egy ember evett a gyümölcsökből, bogyókból eredt. Húst és zsírt evett, ez volt a legtáplálóbb és mellette növényeket. Illetve fordítva. Növényeket és amikor volt akkor húst és zsírt. Akkor, amikor volt hús, akkor viszont sokat. Ehhez szokott a szervezetünk évmilliók alatt. 150 év mezőgazdasága a túlélésre volt elég, és nem arra, hogy alkalmazkodjunk is hozzá.


Utána néztem. Nem tudom te melyik természeti népre gondolsz, de általában alacsony szénhidrát fogyasztáson van mindegyik. De pl. ott vannak az eszkimók, illetve már csak voltak, mert integrálódtak a nyugati kultúrába. Nem ettek mást csak halat, fókát és zsírt. Nem volt köztük beteg ember.


De nem szeretnék elméleti vitákba bonyolódni veled, még ha most megtettem, akkor sem. A gyakorlatban paleózom 11 éve, és élvezem az áldásos hatását. Ha a köztudottan jó eredmények ellenére sem próbáltad, akkor ne kritizáld. Majd csak azután, amikor szigorúan betartottad legalább egy évig.

2021. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!