Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogyan tartható fent egy...

Hogyan tartható fent egy paleolit étrend életvitelszerűen hosszútávon?

Figyelt kérdés

Addig jó amig leadod a feleslegedet a kis pocakot meg a tokát de ha elérted az ajánlott súlyskálád alját jön a pánik.



Szerintem nagyon kevés a kcal valósulhat meg, ismerek olyanokat aki 800- és 2000 kcal között eszik egy nap keves ch val.


Hova vezet ez a folyamatos kaloria deficit? Mert hogy krüs alultápláltságot gyanítok az biztos.


Tartós kalória deficittel viszont inkább lesz az ember csontváz hadifogoly kinézettel mint izmos. (persze izomhoz mozogni kell de az még plusz kcal-t követel meg.



A paleolit étrendben ti hogyan hozzátok azt átlagban 70kg-s emberre levetített kb a 3-4000 Kcalt?



Nincs az a pénz amiből ennyi szalonnát tojást lehetne befalni meg hőst.


Brokkolival meg nem szalad messzire az ember..



Hüvelyesek tiltólistások mert kinyírják a beled, a gyors felsz. magas Gl indexű ch-k a hasnyálmirigyet nyírják ki a vércukor hullámvasúttal, és inzulin szinttel.


A tejtermékek meg az IG1-2 növekedési faktorral késztet inzulin termelésre. Laktoz intolerancia fokozatai, parkinson kór, alczheimer, sclrosis multiplex kockázati faktor


A zsírevés kapcsán meg a koleszterinszinttel riogatják az embert..


De már az is baj ha az ember banánt eszik mert majdnem a cukros üdítőkhöz van hasonlítgatva a közepesen magagas Gl indexével.



Öntsünk már tiszta vizet a pohárba.


1 Tartható egészségesen és halandó ember pénztárcájával az étrend?


Vagy egy újabb végül bukott szektásodott zsákutca ami ideiglenes fogyáshoz jó de a ráépült termékipar mozgatja?



És ha bukott, akkor hogy étkezzünk?


Faljunk a rizst a burgonyát tésztát kenyeret nyugodtan a húsokhoz? Igyunk tejet együnk tejterméket amennyi belénk fér csak számolgassuk a Kcalt?



De annyira szentül állítják hogy közép hosszútávon cukorbetegséghez vezet hogy már nincs kedvem egyáltalán fogyasztani ezeket.


A magkenyerek is alacsony ch tartalmúak és ha ezzel akarja valaki fedezni a ajánlott testsúlyához a napi ajánlott kcal mennyiséged akkor ehhez egy külföldi fizetés is nullszaldóra jön ki havonta..


2018. máj. 27. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A paleo étrend nem fogyókúra, nem diéta, hanem egy táplálkozási paradigma. Nem fogyaszt, csak nem hízlal ergo a felesleget le fogja tudni adni a szervezet. De ha beállt az ideális súlyod, akkor nem fogysz tovabb, mert mondom, nem fogyó és fogyasztókúra. Tehát a szervezet csak a hízlaló pluszt nem kapja meg, de nem súlycsökkentő maga a paleo.

Pénztárcailag?

Nem veszel kenyeret, tésztát, cukros és finomított ételeket. Ez megtakarítás. Jön a zöldségszezon, tehát paprikával, paradicsommal ki lehet váltani a pékárut.

2018. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kszönöm a választ ezt sejtem én is.


De nekem az rész kérdéses hogy a tartós

(éhezésmentes, zsír fehérje és 20-30%összetett ch összetételű) kalória deficit nem okoz e izomleépülést, illetve a szervezet nem áll e át a raktározós túlélési állapotra?


Azt olvastam valahol hogy a kalóriák sem egyformák.


Akkor miért nem így számolja pl a kalória bázis.hu


Értem ez alatt hogy 1 Kcal zsír 9 kcal nak felel meg állitólag.


Fehérje azt hiszem 4 Kcalnak

2018. máj. 27. 13:03
 3/11 A kérdező kommentje:

Vegyünk pédának egy 70 kg-s némi plusz sullyal pl kis pocak.


Tételezzük fel hogy elkezd paleozni és mondjuk elvan az 1000-1200 Kcalal úgy hogy messzze nem éhes nem kopog a szeme igazábol csak azért eszik sokszor hogy megfeleljen a napi Kcal ajánlásnak és ne épüljön le a kalória deficit által az izomzat..


Úgy érzem nagyon nagy itt a zűzavar Kcal téren és valaki minimum nem nem érti a lényeget vagy hazudik.


Gondolok itt a hivatalos ajánlásokra kalória téren.



A másik, nem tudom de van egy olyan sejtésem hogy a gyors felszívódású magas Gl indexű ételek kalória deficit esetén is hizlalnak és azok lesznek alkalmasak a raktározós zsírtartalékolásra elsősorban.

2018. máj. 27. 13:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Talán a megoldás a proteinpor pl marha vagy csirke lenne?
2018. máj. 27. 13:54
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Tévedésben vagy. A paleo NEM kalóriadeficites étkezés alapból, lazán ehetsz rajta akármennyit, nem látom a nehézséget benne. Én nem fogytam paleóval, nagy felesleg mellett, mert éhes voltam és sokat ettem. Szegény is voltam, szóval sokba sem került :) Igaz, mások ósdi véleménye pont nem érdekelt, boldogan tolom a sok telített zsírt és koleszterint, paleo vagy sem (amúgy erősen egészségtudatos vagyok, de más a véleményem egyes dolgokról, mint egyeseknek. s hasonló, mint másoknak, ez már csak ilyen).


Ráépült termékipar? Az nem kell. A zöldséges rántotta a kert, falusi zöldségesek és nénikék látogatása által is összehozható, simán túlélhető, ha nem mandulalisztes sütiken élsz :D Jó, rég nem paleózom, de olyan messzire nem mentem tőle, mert sok nem paleós dolgot egyéni okokból kerülök.


A magkenyér rém olcsó tud lenni, ez a szép a magvakban, van olcsó is, drága is ;) Zsírral pedig könnyen jön a kalória. 1000 forintból jópárezer kcalt be tudsz vinni, ha akarsz, ami a normál ember ételköltsége alatti szint. Úgyhogy nem értem, miről beszélsz.


A rizs és a krumpli különben sok külföldi paleo stílusban OK... Ez engem nem érdekel, ami a szervezetemnek jólesik, azt akkor is eszem, ha a magyar paleo üldözi, ami nem, azt max. nagyon alkalmilag és óvatosan.


Egy 70 kilós ember 3-4000 kcallal általában gyorsan elhízik. Nem mindenki extrém aktív fizikailag. De mivel magát a kalóriát fillérekből be lehet vinni szinte bármely étrenden (ha már a szükséges tápanyagok megvannak s csak 1-2000 kcal energia kell), a 3-4000 kcal se gond. Kicsit aszkétán bizonyára megoldanám napi 1000 forintból, márpedig ennél kevesebbet akkor is nehéz ételre költenem, ha feleennyivel szálkásítok tiltólista nélkül...

2018. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Folytatom.


A kalóriadeficit természetesen fogyaszt, bomlaszt, a vége a halál. Nyilván egy ponton meg kell szüntetned a deficitet, ha élni akarsz... :D


Nem szoktak az emberek 1000-1200 kcallal jóllakni, ez egy igen extrém eset, amit felvázoltál... Én a duplájával is éheztem már paleóban, igaz, akkor sok volt a szénhidrát (szeretem a zöldséget :)). Rendben, én se vagyok tipikus, de 1200 kcal még a napi egyszer evő ketogén diétázóknál is csak az esetek egy részében elegendő. Pedig az a módszer híres arról, hogy pompásan laktat. A paleo nem annyira, bár a szénhidrátcsökkentés (ami kikerülhető, de általában megtörténik) sokaknak segít valamit, pláne, hogy inkább a rosszabb szénhidrátok esnek ki.


CSAK a kalóriatöbblet hizlal, semmi más.

2018. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem. Viszont ismerek ilyen nap 800-1200 Kcalos embereket akik nem éhesek és elvben ez deficites.


És erre még rá is mozognak pl könny fizikai munka vagy némi kerékpár- vagy futással.


Akkor hogy van ez?


Mindenképp be kell termelni ezt a (nettó, mozgas pluszos) 2000 Kcalt különben elfogynak mint a hold?


És mi a helyzet azzal hogy a Kalóriák "nem egyformák"


Zsír fehérje Ch. itt most a konkrét kalória értékre gondolok nem igazán a hatásmechanizmusra.

2018. máj. 27. 16:40
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem egy paleós ismerősöm azt mondta mióta megemelte a zsír és fehérjefogyasztást valamit alacsony Gl-indexű ételeket eszik egyszerűen nincs étvágya.


Szóval ha ennyire kevés ez a 800-1200 "hivatalos kcal mennyiség" miért nem épülnek le inkább azt látom hogy relatíve fittek nem úgynéznek ki mint a hadifoglyok vagy lesoványodott rákbetegek.. és ők a "szigorú paleon vannak" paleo édességipart is mellőzve, eritrittel kakaóval gyümölcsökkel túlteszik magukat az édesség részen..

2018. máj. 27. 16:48
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval csak arra tudok gondolni hogy a zsírban és a fehérjében több kcal-nyi energia kell hogy legyen más értelmes magyarázatot nem tudok erre. Valamint a stabil esetenként alacsonyabb vércukorszint lehet még a ludas illetve ezek együttes hatása.
2018. máj. 27. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Annak könnyen,aki csak létezik ,de ha sportolsz is és izmot akarsz felszedni az már nem olyan egyszerű. Már ha a szigorú paleot nézzük .

Ember legyen a talpán aki tojásból húsból meg ilyen nulla semmi zöldségekből megeszik 3000 kalóriát . Mellesleg túlzásba vinni a fehérjét eléggé káros .

Szerintem vannak benne helytálló dolgok,de túl sok a felesleges szigorítás ,ha te pl bírod a hüvelyeseket ,nem tudom miért ne ehetnéd . Vagy a krumpli .. embert nem ismerek,akinek bármi baja lenne tőle .

Én pl magokat nem tudok enni abszolút,szörnyű hasfájás kínoz utána , úgyhogy fogalmam nincs honnan jutnék elég kalóriához ha szigorúan paleoznék ,miután én kókuszzsírral nem fogom locsolgatni a kajáimat .

Én többek között ezért is hagytam abba a paleot .

Azon a véleményen vagyok,hogy ismerje meg az ember saját magát és a saját igényeit és ehhez alakítsa az étrendjét ,mert nincs két egyforma szervezet.

2018. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!