Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleolit életmóddal nyerte...

Paleolit életmóddal nyerte valaki vissza az alakját/fogyott le?

Figyelt kérdés
5 hete szültem és szeretnék ledolgozni a 10 kg feleslegemből. 6 hetes kontroll után szeretnék újra vmit mozogni, amennyiben minden rendben lesz, ha mást nem itthon dvd-torna, de az étkezésemen is szeretnék alakítani. Érdekel azok véleménye, akik így fogytak, de legfőképpen olyanoké, akik szülés után tették ezt. Fontos infó, hogy szoptatok, tehát nem szeretném, ha a tejemre ez kihatna, ezért egyenlőre csak infót gyűjtök.

2012. nov. 24. 23:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

En el sem tudom kepzelni, ezt hogy fogod megcsinalni... Sztem barmilyen dieta, megszokott-tol elterö etrend, epp eleg összeallitani ugy, hogy abban minden tapanyag benne legyen, ami kell es ebben az idöszakban fontos is!

Ezenkivül, ha zsirretegek eltünesere gondolsz, sztem az az etrend mellett torna is kell, ami viszont eleg korlatozott, tekintettel, hogy a testmozgas izomegetessel jar, amivel salakanyagok tavoznak az anyatejbe is, ami jarhat ennek elutasitasaval. Kerdes, az a keves torna eleg-e ennyire, ami mellett nem valtozik a tej ize. Ha csak kis sulyfelesleg, akkor persze lehet, torna nelkül is lemegy, ez talan alkati kerdes is. (?)

De ha lehetseges, akkor szoritok Neked! Majd ird meg, hogy csinaltad, figyelem a kerdest!!

2012. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szerintem szoptatás alatt semmilyen diétát nem érdemes elkezdeni. Az ilyen-olyan névvel illetett diéták vagy megvonnak valami fontos tápanyagot a szervezettől (paleo - szénhidrát) vagy nagyon alacsony kalóriabevitelre sarkallanak. Megértem, hogy zavar a 10 kg felesleg, de szerintem ebben az időszakban elsősorban a baba érdekeit kell szem előtt tartanod. Ettől függetlenül a mozgás nem árt, és az étkezéseden is változtathatsz úgy, hogy azzal még a kicsinek sem ártasz. Inkább életmódváltásra gondolok, mint diétára: fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű, barna rizs, durum tészta, sok zöldség és gyümölcs (persze csak a szoptatás alatt ajánlottak), sovány húsok, nasinak olajos magvak vagy aszalt gyümölcs (mértékkel), sovány tejtermékek stb.

Alapvetően ha elhagyod az olajban tocsogó ételeket, a cukorban gazdag édességeket, akkor már azzal nagy eredményeket érhetsz el, sőt általában az a trend, hogy szoptatás alatt normál étkezés mellett is fogynak valamennyit a nők.

Szóval sok sikert, de semmiképpen se kezdj bele drasztikus diétába!

2012. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Pedig a paleo az jó, nem von meg semmit :)

"[2012.11.24. 5:23:47] Tormás: " Minnél egészségesebben érkezel minnél több vitamin, omega3 jut a szervezetedbe annál egészségesebb lesz a kisbaba is. Én a 2. babával csináltam a paleot. Nem híztam csak 8-9 kilót de ez normális mert ebből a baba, a víz, a méhlepény összesen kb.7 kg.illetve a testben lévő víz ami az utolsó hónapban lassabb keringés miatt benned raktározódik."

[2012.11.24. 5:24:02] Tormás: " Szülés után kb. 1-2 volt rajtam ami a szoptatáskor leolvad, azaz ha szoptatsz akkor fogysz nem hízol.A zsírok, tápanyagok, folyadékok mennek a cicin keresztül a babának."

[2012.11.24. 5:24:12] Tormás: "A terhesség során sem hashajtót, sem széntablettát , sem vasat nem kellett szednem , az utolsó hetekben egyáltalán nem dagadt meg a lábam az arcom , nem vizesedtem az első terhességgel szemben. Annyi volt, hogy mivel nem eszem sok cukrot hanem nyírfacukrot a terheléses cukorvizsgálatom nem lett jó, nem bírtam a tömény cukrot rosszul is lettem, erre javasolták hogy diétázzak egyek csak zsömlét amit elötte sem ettem.Jól kirögtem őket és nem foglalkoztam vele."

"Azóta is vígan szoptatok , a kislányom vér és vizelet vizsgálaton is átesett és makkegészséges. Azaz nincs hiánybetegségünk azért mert nem eszünk bizonyos dolgokat...sőt"

2012. nov. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

3 lányom van. Míg szoptattam, nem igazán érdekelt az alakom..Aztán szépem visszakaptam az eredeti súlyom../Bár soha nem voltam túlsúlyos/

Való igaz, hogy a paleotól olvadnak le a kilók, de én ezt akkor még nem csináltam.Így hallgass a paleosokra! Bár semmit nem vonsz el a babától úgy sem..Jó babázázást!!!

2012. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
ilyenkor inkább a kisbabáddal kéne foglalkoznod.... nehezen tudom elképzelni hogy az alakod azonnali visszanyerése fontosabb, mint az, hogy minél több időt tölthess a kicsivel. bocsi a kotnyeleskedésért, nyilván fontos a jó kondi és az egészség anyaként is, de szerintem simán árhat pár hónapot..
2012. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
köszönöm annak, aki a kérdésre válaszolt! akik meg a saját véleményüket mondták el tapasztalat hiányában azoktól azt kérem, ha van saját élményük a témában, akkor osszák meg, ha meg nincs klikkeljenek tovább. mint olvasni lehet fentebb INFÓT gyűjtök. Egy szót sem ejtettem olyanról, hogy zavar a 10kgom vagy a kisbabámnál fontosabb lenne egy diéta...ezt már ti látjátok bele. Rengeteg ilyen ember van itt, aki nem tud értelmezni egy kérdést/leírást és ARRA válaszolni. Helyette a bele látott dolgokról kezdenek el beszélni. Szóval, akik PALEOZNAK vagy próbálták, egyéb tapsztalataik vannak, azok válaszoljanak, akik SZERINT vmi bekövetkezik, nem következik, ilyen vagyok, vagy olyan vagyok, azt hanyagoljuk és szorítkozzunk a kérdésre. Köszönöm előre is!
2012. nov. 25. 14:13
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a babának is jót teszel vele:)
2012. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi tudományos ismeretek és a tapasztalatok alapján a legjobb amit (t)ehetsz a paleó.
2012. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Mint irtam, erdekel a tema, en is gondolkodom, keresgelek hasonlokban, es ennek soran egy "masodkezböl" tapasztalatot talaltam:

Kerdes: Szoptatás mellett nem gond, ha ebédre paleo menüt eszek?

5. valasz:

"2 éve szoptatok és 100%-osan paleózom, ahogyan tettem a terhesség alatt is. Az egész család így étkezik, tej még most is van bőven, mindenki makkegészséges. A "paleo" kétévesem pedig még soha sem volt beteg. Én kb 1 hónap alatt visszanyertem az alakom szülés után, mert a paleo miatt meg sem híztam. A gyerek viszont teljesen normális, 3,5 kilóval született. A férjem a paleo mellett dolgozik, van egy vállalkozása, 2 egyetemet végez egyszerre, sportol és nem utolsósorban a világ legjobb apukája. Én csak ajánlani tudom."


1.

2012. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ezt én írtam :D ha akarod megadom az elérhetőségét :)
2012. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!