Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo diétával lehetséges...

Paleo diétával lehetséges testépítő külsőt elérni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy valaki 100 kiló izom, hanem arra, hogy jelentős izomtömeget szed fel, max 10-15%-os testzsírszázalék mellett. Nekem elvileg nem tűnik lehetetlennek!


Illetve a fehérjebevitel fokozására lehetséges valamilyen fehérje-turmixot vagy aminosav készítményt fogyasztani? Nyilván nem szója vagy tejkészítményekre gondolok, hanem pl tojás vagy marhahús izolátumra (aszpartam-mentes készítményekre).


A hozzáértő válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 4. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

létezik egy ilyen dolog,hogy naturál határ.

szóval ha a szálkás 100 kiló lenne a cél,akkor az naturálban egy kb 195 centis emberhez menne és elérhető.

a paleóval sem lehetetlen ha a tömegnövelés alatt megoldod a kalória pluszt.

és igen.

az említett tápkiegek jók,főleg a marhahúsost dicsérik sokan,csak drága.

a crossfitesek között népszerű a paleo és az-az a sport,ami talán a legesztétikusabb külsőt adja és még hasznos is.

2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia Korbács, köszönöm a választ! A marhahúsosról én is hallottam, hogy jó, akkor kipróbálom!


Az igazság az, hogy én egy nagyon sportos, vékony 30 éves nő vagyok és heti kétszer TRX-ezem, 3-szor edzővel súlyzós edzést végzek, kb 2 kardió is belefér, mikor mi. Sajnos nem sok rendszer van benne.


De a nagyobb baj, hogy nem tudok annyi húst megenni (főleg nem csirkemellet), amennyit az edzőm előír... és ő persze el sem tudja képzelni a diétát rizs nélkül. Szóval tőle nem tudok segítséget kérni, szerinte a paleo hülyeség...


Szóval sportosság ide vagy oda, jó lenne még egy kis izom és még egy kicsit kevesebb zsír...


Esetleg aminosav készítményt is tudsz konkrétan ajánlani? Azok nem tejből készülnek? Ezekről semmit sem tudok, nem rég tudtam meg, hogy létezik ilyesmi.

2013. márc. 5. 07:02
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

A tojás fehérje olcsóbb mint a marha, és gyakorlatilag paleo kaja, elvileg.


Hogy az aminosav termékeket hogyan állítják elő.. ennek utána kell nézni.

2013. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 °:Amigo:° ***** válasza:

Teljesen mindegy, miből van az aminosav mivel az csak egy felszívodott állapotban lévő fehérje -alkotóelem. A szervezet nem tudja, hogy pl. egy glükóz molekula az emésztés előtt rízs volt, vagy Snickers csoki vagy bármi más. Az aminosavnál ugyan ez van, szabad formában kerül a vérkeringésbe.

Rízs nélkül lehet bármilyen edzéscélt elérni, a paleo nem hülyeség, mint az edződ mondja (én is az vagyok) viszont szerintem meg a crossfit a hülyeség :-))))

Szóját nem értem hogy keverted ide, remélem csak elírtad..... :-/

Tojás valóban az egyik legjobb fehérjeforrás. De próbálj inkább a szilárd ételek fogyasztásával elegendő tápanyagot bevinni. Az un. "testépítő külső" nem a táplálékkiegészítők szedésével érhető el, hanem a precíz és gramm pontosan kiszámolt táplálékbevitel segítségével, valamint a célorientált edzésmódszerekkel.

2013. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 °:Amigo:° ***** válasza:

Ja bocs, benéztem hogy aszóját kizártad a lehetőségek közül. :-)

Ez érthető is ;-)

Az L-glutamin aminosavat pl. főleg búzából vonják ki, de mégis fogyasztható, hiszen semmi más búza-összetevőt nem tartalmaz. De egyél sok Quinoa -t, annak a legmagasabb a glutamin- tartalma.

2013. márc. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a bajom az egésszel, hogy nem mindig megy, hogy bevigyem a 150g fehérjét, őszintén szólva nagyon unom a sok csirkemellet... szóval vettem Carnivort és Egg aminosav kapszulát.
2013. márc. 6. 11:27
 7/7 °:Amigo:° ***** válasza:

"egg aminosav"

Na, dumálhatok én..... :-( látom fogtad.

2013. márc. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!