Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo. Ki miért kezdte el, és...

Paleo. Ki miért kezdte el, és milyen eredményeket ért el (súlycsökkentés, betegségek, általános állapot, teherbírás, életszemléletbeli változás)?

Figyelt kérdés

Nekem a végső lökést az átállásra az adta, hogy az ujjizületeim is elkezdtek sorban fájni, ez volt az utolsó csepp. "Derékfájós" család vagyunk, hízásra hajlamos, én + oszloplábú, lassú emésztéssel (talán pajzsmirigy probléma miatt), utóbbi időben állandó puffadással, időnként megmagyarázhatatlan "szamárköhögéssel", egy kis keresztallergiával megspékelve (nyírfa-gümölcs szindróma, [link] stb. Orvoshoz csak a vérnyomáscsökkentő feliratása miatt járok, meg a jogosítvány miatt:)


Az eddigi tapasztalataim, bár egyelőre csak a lisztes dolgokról álltam le: puffadás jelentős mérséklődése, illetve valamilyen féle lelki felszabadultság érzése, ami pozitívabb életszemlélet felé fejlődik (legalábbis remélem).



2013. márc. 11. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Inzulinrezisztencia és pajzsmirigy alulműködés miatt kezdtem el.

Megszűntek a pattanásaim, az aftáim, a menstruációs problémáim, az állandó fáradtság, a vérszegénység, a folyamatos orrfolyás (gondolom valami allergia lehetett).


25 kilót fogytam, így már ideális a súlyom.


Életszemlélet: "Te jó ég! Ki akarnak minket nyírni!" - ugyanis az életmódváltással döbbentem rá arra, hogy a betegségek milyen egyszerűen gyógyíthatók csupán a táplálkozással. Ha a kormánynak érdeke lenne, hogy egészséges legyen a nép, be is tiltanák a sok szemetet. De itt senkinek sem érdeke, hogy egészségesek legyünk, sőt, tudatosan mérgeznek minket. Ez a felismerés nem hozott pozitív változást az életszemléletembe, ez elég elkeserítő, de örülök, hogy legalább eddig eljutottam, legalább tudom, hogy kell kicsit jobban csinálni. (persze ettől a méreg még ott van mindenben sajnos, max. kevesebbet viszünk be belőle)

2013. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

"Te jó ég! Ki akarnak minket nyírni!"


:D Igen, valami ilyesmi. De lassú halál kell legyen, krónikus betegségekkel, és nem feltétlen idő előtt! Igényt kell teremteni a gyógyszerekre is!


Közben jó sok porszívót, hűtőt, elektronikai cuccot, autót kell venni, gondoskodnak róla hogy ezek se tartsanak örökké. Szép új világ? Meddig is lehet fenntartani ezt nem megújuló erőforrásokra alapozva?


- Több energia, jobban megy az edzés, bizonytalan hasi panaszok elmúlása, lelki nyugalom és némi biztonságérzet elkerülhető krónikus állapotok megelőzése végett, szebb bőr, a valódi táplálkozástudomány megismerése (ezt is ide sorolom).

2013. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt semmi bajom, vagy legalábbis ezt hittem, amikor elkezdtem, csak a megelőzés volt a célom vele. De pozitív hatásait nagyon hamar tapasztaltam: nincsenek már pattanásaim, reggelente nem tüsszögéssel kezdem a napot (nem tudom, miféle allergia tünete volt), és csak pár hete jöttem rá, hogy a térdem is teljesen rendben van (régebben fájogatott néha, enyhe kopástól). Plusz elmúltak az éhség-rohamaim is.
2013. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jah és igen, bennem is csodálatos nyugalmat szült a tudat, hogy a különféle iszonyatos betegségek elkerülhetőek...

És nagyon nagy boldogság, hogy a szeretteim gyógyulását is nyomon követhetem...

2013. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem még mások is beszámolnak a tapasztalataikról!
2013. márc. 13. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem el ezt az étrendet mivel túlsúlyos voltam, és hát hatásos is volt mivel csak 1 éve étkezem a Paleo szerint étkezni de máris 10 kilótól szabadultam meg,úgy hogy közbe rendesen ettem.Ja meg még a vérnyomásom is jelentősen csökkent!
2013. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én azért kezdtem el, hogy elegendő fehérjét vigyek be és kiiktassam a lisztet (cukros dolgot keveset ettem), de mégis tápláló legyen. szoptatom a kisbabámat, ezért nem akartam fogyózni vagy ilyesmi, inkább életmódot váltani. szerencsére nem volt nehéz, mert paleohoz hasonlóan étkeztem valami véletlen folytán természetesen is a babavárás előtt, de babavárás alatt nem korlátoztam szigorúan a dolgokat, ha megkivántam egy fagyit megettem, és ugyanúgy a szendvicset is reggel este.

a kórházból hazatérve rajtam volt 15 kiló. amikor belekezdtem a paleoba (először csak ebédeket) akkor 13 kiló plusszom volt, ekkor volt 5 hetes a babám. most 4,5 hónapos és 6 kg van már csak rajtam. kb. 2 hónapos kora óta reggel-este is paleo szerint eszem. viszont nem eszem szigorúan betartva mindent, ha támad kedvem egy szendvicsre, akkor megeszem. egészségileg nekem nem volt bajom, tehát ebben különbséget nem észleltem. a súlyom inkább a legszembetűnőbb eredmény. de ebbe nyilván beleszámít az is hogy szoptatok, hiszen annak is lehet fogyasztó hatása a kcal miatt (kb.500 naponta)

2013. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És akinek nincs pénze paleo tápálálkozásra az meg dög@öljön meg, régen az emberek szalonnán meg hagymán éltek és mégse voltak betegek, meg elhízottak. Ezek a hü@Ä diétákra csak azok csinálják akik lusták és gazdagok szerintem.

20/f

2013. máj. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

20f, lehet álmos voltál már picit amikor írtál.


A hagyma és a szalonna tudtad hogy paleo? És van olyan ember akinek van pénze hagymára?? Hát itt szegénység van azt hittem.


Ennyi, pont kiakadni és vitatkozni akarsz, erre mondasz egy egészséges, jó kaját megfizethető áron. Ezek után akkor még egyszer fussunk neki, kinek mire is van vagy nincs pénze?

2013. máj. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lusta emberek ritkán gazdagodnak meg.
2016. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!