Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Segítetek elkezdeni paleózni?

Segítetek elkezdeni paleózni?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, és gondoltam, kipróbálom a paleolit diétát. Segítenétek pár kezdő jótanàccsal, hogy mire figyeljek és jól tudom-e az alapokat?

Alapvetően húsokon, zöldségeken, tojáson (kiv. hüvelyesek és krumpli) és - módjàval - gyümölcsön élnék. Az első kettőből annyit ehetek, amennyi jól esik? Mert az a fő gondom a diétákkal, hogy az állandó éhséget nem bírom, meg hogy sosem lakhatok jól.

És igaz, hogy sok paleósnak elmúltak a falásrohamai? Ez is gond nálam.

Húsok közé lehez sorolni a kész termékeket is? Pl kolbász, virsli, vagy ezeket teljesen hanyagolni kell?

Van akinek segített a paleo megszabadulni a csoki-màniától?

Ha sportolok, nem okozhat gondot a szénhidrát hiánya? Lesz elég energiám?


2013. máj. 4. 17:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Konkrétan azt kérdeztem, hogy pl. csülökpörkölthöz MIT ESZTEK köritésként?
2013. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
Uborkát. (tököt, céklát, salátát, káposztát, ruccolát, hát mégis mit enne az ember? én abból indulok ki, hogy kis gabona magvakat mégsem fogunk rágcsálni, az abszolút nem reális, hát marad a zöldség a pörihez.)
2013. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Julie S ***** válasza:
51%

#5: Zsíros ételekhez, pörköltekhez savanyúságot, vagy salátákat eszem. A saláta nálam csak az öntet nélküli zöldségek keverékét jelenti. Eleinte nekem is volt olykor hasmenésem, ha magában ettem nagyon zsírosat. De egy ideje már tényleg nagyon zsírosnak kell lennie valaminek ahhoz, hogy magában megártson. Szóval szokni kell a zsírosat is. Persze, nem árt tudni, hogy az ember epéje megfelelően képes-e működni. Mert ha nem, akkor viszont egyszerre nem szabad túl sok zsírt enni.


Nekem mivel sokszor hosszúak a délelőttjeim, így reggelire általában szalonnás tojásrántottát eszem valami zöldség kíséretében, hogy ne éhezzek meg hamar. Ha a szalonnát túl zsírosnak találod, zöldségeket is lehet a rántottába sütni helyette. A kávét meg lehet gyengébbre is elkészíteni és hígabban inni, vagy tehetsz bele pl kókusztejet. Ha meg nem bírod, nem biztos, hogy reggel ezzel kéne indítani a napod. A koffein csak felpörgeti a tested, de egy kiadós alvás bőven feltölt reggelre energiával.

2013. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
TaplalkozasHarcmuves: az nem homogenizálás, hanem emulgeálás
2013. máj. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Igaz is, köszönöm a kiigazítást - bár nekem még mindig ugyan az lesz a kettő. A nagy zsírcseppeket aprókká bontani így vizes közegben el lehet oszlatni a zsír fázist 'emulziót' kapva.
2013. máj. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A karikára vágott párolt zeller is isteni köret.
2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
zöldje vagy gumó?
2013. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Old New LifeStyle ***** válasza:
52%

Lehet kapni már maglisztből készült száraztésztákat is.

Én eddig tökmag, napraforgó és gesztenyeliszteset kóstoltam.

A tökmagos nekem majdnem ehetetlen, a napraforgós egész jó, a gesztenye meg szerintem nagyon finom (bár ez a legdrágább).

Legutóbb sertéspörkölthöz ettem.


Zellerből lehet még készíteni "hasábburgonyát" chipset is. Az is jó a magyaros kajákhoz.


Van, hogy köretnek pörkölthöz savanyú uborkát (házi, cukor mentes)vagy savanyított csípős paprikát eszem csak.

2013. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
ONLS megy fel az oldaladra mindjárt egy kis meglepetés!
2013. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%
úgy kell enni mint az ősemberek, és akkor elvileg nagyon jó lesz neked.(valószínű hogy az ősemberek nem tudták paleolit boltban előrecsomagolva beszerezni a táplálékot.)
2013. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!