Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Valaki adna nekem bővebb...

Valaki adna nekem bővebb felvilágosítást a paleo diétáról?

Figyelt kérdés
Nem tudok róla kb semmit, csak azt, hogy egyre népszerűbb és állítólag működik.. sok hús, magvak, meg azthiszem hogy a gabonákat (meg ami abból van) tiltja.. de bővebben? :) Tapasztalatok is érdekelnek. :) Köszi előre is.
2013. máj. 31. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet, annál részletesebb utmutató nem lesz, ha nem akarod megvenni akkor vagy pdf formátum vagy könyvtár.
2013. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nagyon hosszú,ugyhogy a neten is vannak oldalak,tej cukor lisztet ki kell zárni,helyette persze van nyírfacukor,és több fajta liszt.

amit tudni kell hogy elég drága dolog.

de vannak már ételrendelö cégek is ahol már eleve összeállitjak a menüt.

én mondjuk csak 2 hetig birtam!

2013. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj nekem privátot, segítek.
2013. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Húst nem muszáj enni, ha nem akarod :D

Tiltva vannak a gabonák és hasonlók (a glutént tartalmazók különösen), a hüvelyesek, a krumpli, a tejtermékek (az érett sajtok kompromisszumosak, mert azokban mélyreható átalakulások történnek az érés során), a "normál" ipari cukor s amennyire tudom, sok egészségtelen édesítőszer is (xillit és stevia használható, ja s a méz is, persze azzal érdemes szolidan bánni, hisz merő cukor), alkoholból nyilván a gabonából készültek tiltólistásak... Zsírból az állatit, a kókuszzsírt, nyersen az olívát támogatja, azt hiszem, de hát keress rá.


Én akkor találkoztam a paleóval, amikor már eléggé egy ahhoz közel álló útra léptem, mert éreztem, hogy az úgy jó (bizonyos dolgokat eszembe sincs elhagyni, mert utánanéztem és nem tűnik problémásnak, s ha mégis, hát legyen, ilyen a zöldborsó és a zöldbab :)).

Elég tág fogalom az, hogy paleo, sokféleképpen lehet élni szigorú paleo elvek szerint.

Ja, a zab speciel kompromisszumos, no meg a gyümölcsök hőkezelése is.

Tapasztalataim alapján pusztán a paleótól nem fogy az ember túlsúlynál, annak más feltételei is vannak. Az egészség szempontjából jó irány, természetesen csak mert betartja az ember a tiltólistát, még ehet hihetetlenül rosszul, észt nem ad a paleo használata, csak kiküszöböli a modern táplálkozás jónéhány roppant gyakori hibáját.

Ja a bolti kész vackok is kimaradnak a glükóz-fruktóz sziruppal, glutamáttal, tartósító- és édesítőszerekkel, legalábbis szerintem az a cél, nem pl. kétes eredetű és összetételű húskészítményeket enni "egészségesen, paleósan táplálozom" felkiáltással.

Nyilván nem tudunk minden káros anyagot kiküszöbölni, de törekedni lehet rá s ha kevés marad, akkor talán megbirkózik velük a nem szétcseszett testünk...


A földimogyoró pedig hüvelyes, ahogy, gondolom ez egyértelmű, a szója is :) De sose lehet tudni, némely kérdező ennél sokkal egyértelműbb dolgokat sem tud.

2013. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!