Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Aki járatos a paleo diétában,...

Aki járatos a paleo diétában, az segítene?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém és -húgom itt nyaral nálunk. Holnap mennénk kirándulni. A szülei meghagyták, hogy csak a paleo elvek alapján étkezhetnek. Ok. Csakhogy nem igazán tudom, hogy mit pakoljak nekik holnapra egész napos kirándulásra, mint uzsonna?

Most találtam nyársat: [link]


És nem tudom, ez megfelel paleonak?

Még mit pakoljak mellé? Gyümölcslevet?

Ti ilyenkor mit szoktatok uzsonnának vinni?



2013. jún. 17. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Bátorkodom válaszolni :)


A nyárs jó.

Másféle húsokkal is pont ilyen jó (szigorúan természetes tartású állatot kellene enni, hiszen az állat tartása, de minimum a takarmányuk nagy kihatással van a hús minőségére).


Gyümölcslé helyett célszerűbb 1 gyümölcs és víz. A gyümölcslé jóval több gyümölcsnek felel meg, és még ha kicsit szélsőséges megfogalmazásnak tűnik is, de tömény cukor. Szerintem gyümölcsöt vigyetek.


Lehet csipegetésnek olajos magokat is vinni: bokros (igazi) mogyoró, mandula, kesudió - ezek nem romlandók, de finomak. Persze ez pénztárca kérdése is, valóban nem a legolcsóbbak az olajos magvak.


Lehet sütni egy kókuszreszelékes sütit is, gyümölcsökkel édesítve (ekkor nem kell bevásárolni természetes édesítőből).


Ilyen finomságok mellett más nem kell, kivéve ha konkrét igény felmerül. Víz helyett tea vagy citromos víz is nagyon jó, ki mit szeret :)

2013. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jún. 17. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó, hogy ki lett emelve, gyümölcslé helyett gyümölcs és víz! Erre sok gyakorlott paleo követő nem figyel erre. Én még azt is tovább vittem, hogy túl édes fajtákat is kerülöm. Illetve ez csalóka mert az édes meggy és a cseresznye is annak ellenére jóval kisebb "lökést" produkál, mint amennyit várnánk. Szilva alattomosabb. Illetve sok fajtánál van ősi szál, de már modern változat. Vicces, hogy a meggy szezon elvileg már nagyjából lement, ettük a nagyobb szemű édesebb fajtákat, mégis meglepően az apró savanyúakat pedig most találom a déli kertek alatt.
2014. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!