Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Cukorfüggő lennék vagy csak...

Cukorfüggő lennék vagy csak szimplán akaratgyenge?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 13 éven át sportoltam keményen, így nem látszódott meg rajtam, hogy RENGETEGET szoktam enni. Mindent megengedtem magamnak ami csak a kezeim közé került. 2 hónapja sérülés miatt abba hagytam a napi szintű sportolást és olyan fajta vagyok, hogy nagyon könnyen hízik, de nagyon gyorsan képes vagyok leadni a plusz kilókat. 1 hónap alatt felszedtem 10kg-ot, így elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább, jobban oda kell figyelnem az egészségemre. Mindent elolvastam amit csak lehetett, szépen összeállítottam az alacsony ch/magas fehérje- és zsírtartalmú étrendem. Ez történt június elején. Igen ám, de hiába kezdek bele a diétámba, ugyanis ha 48 órán át nem fogyasztok valami cukrosat akkor kikészülök.

Megpróbálom körülírni az érzést: hirtelen tör rám, előjelek nélkül, főleg akkor ha leülök pihenni és nem foglalkozok semmivel. Eleinte csak elkezdenek "piszkálni" a gondolataim, hogy enni kéne egy kis csokit, utána szabályosan izzadok, felgyorsul a szívverésem. Egy ideig próbálok harcolni ellene, de egyszerűen nem tudom elterelni a figyelmem. Mivel szinte soha nincs itthon édesség, ezért lecsörtetek a boltba és veszek minimum két tábla csokit. De mintha nem is lennék ura a saját testemnek, hanem csak mennek előre a lábaim, a kezeim veszik le a polcról azokat a cukros sz*rokat és a szám egyedül rágná meg, akaratomon kívül. És nem lassan eszem meg, élvezve az ízeket, hanem egy perc leforgása alatt, szinte fel sem fogom, hogy habzsolok, csak utána jövök rá és akkor már jön vele a bűntudat. Nem is érzem az ízeket, nem is érzem az ételt a számban és addig nem vagyok megelégedve amíg el nem kezd fájni a gyomrom.

Azt hittem az édes íz után epekedek ennyire, ezért vettem eritritet. Csináltam a cukor- és lisztmentes finomságokat, de a szívverés-izzadás-remegés trió megint jelentkezett. Cukorfüggő lennék? Mit tehetnék ellene?


2013. jún. 18. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

ha ennyire csokimániás vagy, akkor 3 dolgot szerezz be:

-kókuszolaj

-kakaópor

-eritrit


ez így csak zsír szinte, amit ebből lehet készíteni csokit (coconut chocolate bark). tehetsz bele magokat, mentát, aszalt gyümit(az már hízlalhat) vagy bármit. De tökéletes csoki lesz belőle :)

2013. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, légy szíves a végét is olvasd el annak amit írtam :)
2013. jún. 18. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Én is tapasztaltam már ilyet és igen mondhatjuk cukorfüggőségnek vagy bárminek teljesen mindegy nem kell felcímkézni magad,mert van megoldás és csak egy icipici akaraterő kell hozzá! Mielőtt belekerülnél az evészavar csapdájába fogadd meg a tanácsom és ne diétázz a szerevezet tudja mit kíván. Nincs lehetőséged újra sportolni?Mit sportoltál egyébként? Mit ettél egy átlagos napon? Hánykg/cm vagy? Ezekere válaszolj és folytatom..

2013. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi, elolvastam. hát sztem csinálj gyümölcssalátát eritrites kókuszolajos csokival:D még mindig jobb a gyümölcs mint a cukor :) a kókuszolaj meg hasonlóan gyorsan energiává alakul mint a szénhidrátok, lehet h tényleg segítene :D szóval készíts előre paleo édességeket és azokból zabálj olyankor :D talán egyre kevésbbé lesznek rohamaid. Ez a szívverés-izzadás-remegés ez nem tudom mi, de sztem ezen kell túl lenned és akkor megszokja a szervezeted, hogy rá tud állni hogy felhasználja a zsírt. Esetleg egy reggeli jó sok baconös zsíros tükörtojás után menj el egyet futni(sprintelhetsz is). Akkor nem lesz nálad a kaja és a végén, amikor haza érsz, lehet, hogy éhes se leszel és tök jól érzed majd magad :) és átállsz a zsírra :D de lehet h több idő.. de akkor is inkább nyers gümölcsöket, zöldségeket ennék többet addig is.
2013. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akaraterő.

Fizikai függőséget okoz a cukor, de el fog múlni.

2013. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Julie S ***** válasza:
Szerintem neked az lenne a nyerő, ha lassan csökkentenéd a napi csoki fogyasztásodat. Nem mindenkinek megy máról-holnapra a leszokás. És belebukni rosszabb, mint lassan és apránként leállni vele.
2013. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne tagadd meg magadtól teljesen, mert akkor csakazértis egyre jobban azt fogod kívánni. Mondogasd magadnak, ha megkívánod, hogy nyugodtan meg fogsz enni pár kockát, lehetőleg étcsokit mert az jobb, és akkor talán nem fogja annyira kívánni a szervezeted :)
2013. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sok orvostól, dietetikustól hallom hogyha délelőtt viszed be az édességet a szervezetedbe akkor később már annyira nem is fogod kívánni.Reggel kell bevinni a legnagyobb mennyiségű szénhidrátot.Persze azért ne vigyük túlzásba a mennyiséget.
2013. jún. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi seg.ghülye orvos és dietetikus van! :D

Inkompetens gyökér gárda, vajon kapálni még jók lennének? Már ebben is kételkedem..

2013. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!