Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogyan panírozzam a cukkinit,...

Hogyan panírozzam a cukkinit, ha szeretném kirántani?

Figyelt kérdés

Mondjuk hogy tegnap kezdtem a paleot, vettem lenmaglisztet. Az ebédem még előző napról maradt paradicsomos káposzta volt, vacsira a lisztből készítettem lángost (tejföllel, sajttal, fokhagymával). A maradékot meghagyom kenyérpótlónak.

Ebédre szeretnék rántott cukkinit, de nem tudom, miből legyen a bunda? Ti hogyan csináljátok?



2013. jún. 21. 08:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszi 9-es!

Oldal lementve a Kedvencek közé, zöld-pacsi neked is ment! :))))

2013. jún. 21. 16:12
 12/26 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdező! Tápira ne sértődj meg, ilyen a modora, viszont rengeteget tud segíteni. És aki valóban tanulni szeretne, annak akar is segíteni. (nem védeni akarom, nagyfiú már, meg tudja magát védeni, de tényleg így van). Olvasgasd el a többi válaszát itt a témában, nagyon sok hasznos infót megtanulhatsz tőle. A paleo nem csak a gluténmentességről, hanem a tejmentességről is szól, azért kaptad a rovást a tejföl miatt.
2013. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként nem Tápira akadtam ki, hanem aki azt írta, hogy "divatból" ne akarjak paleozni, vagy valami hasonlót. Egyébként már elég régi GYK-s vagyok, a hagyományos sütés-főzés mondhatom a kisujjamban van (már koromnál fogva is). A tejet már kb. 15-20 éve csak olyankor iszom meg, ha szükségem van arra, hogy "sikeres szükségem" legyen. A tejfölből pedig egy lángosra szerintem nem kentem annyit, hogy ... Mondom én! :)))

2013. jún. 21. 18:09
 14/26 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen is van.

2013. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 poiu ***** válasza:
Én is "látens" gluténérzékeny vagyok, a teszt nem mutatta ki, de egy csomó kellemetlen tünet megszűnt, amióta nem eszem glutént. Én is abbahagytam a dohányzást és fogytam 20 kilót. Ha 20 kilót akarsz fogyni, a legegyszerűbb mód a zöldség + hús + zsír diéta, a gyors szénhidrátot (a gluténmentest is) iktasd ki.
2013. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszi a jelentkezésedet!

Ez azt jelenti, hogy semmiféle gabonából készült lisztes dolgot nem eszel, még rizst sem, krumplit sem (bár ez utóbbi nem gabonaféle, de elég sok a keményítő-tartalma). Szóval kicsit konkrétabban megírnád, hogy miket iktattál ki az étkezésedből?

Nekem is kb. 20 kg-tól kellene megszabadulni, de én már 8-10 kg után is nagyon boldog ember lennék.

És amikor elérted az ideális súlyt, akkor enyhítettél a táplálkozási szigoron, vagy ehhez azóta is tartod magad?

2013. jún. 22. 14:57
 17/26 poiu ***** válasza:
Hagytam az összes keményítőt a francba.
2013. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Szóval ezek szerint elhagytad az összes lisztféléből készített kajákat, akár búza, akár másfajta gabonából készült. Elhagytad ezek szerint a rizst is, és ahogy írod azóta kihagyod a krumplit is.

Gyümölcsöt már eleve nem írtál, gondolom a benne levő ch-tartalom miatt.

Félek, hogy így igen-igen egyhangú lenne az étkezésem, másrészt nem csodálom, ha nagyon gyorsan-frissen sikerült volna attól a 20 kg-tól megszabadulnod.

Nálad ez nem okozott esetleg valami másfajta egészségkárosodási tünetet?

Nem igazán tudom elképzelni, hogy a hús+zöldség+zsír bevitele elegendő lenne egy emberi szervezet egészséges működéséhez.

2013. jún. 23. 10:01
 19/26 Julie S ***** válasza:

Kedves kérdező, bár nem engem kérdeztél, de én is mesélek neked kicsit. Nekem nincs orvosi papírom a gluténérzékenységről, de amint glutént eszem, afták lesznek a számban (meg a gyomrom is kavarog utána mindig), szóval nekem ez elég bizonyíték rá, hogy nem hat jól rám a glutén.


Én a paleóra való átállásom időszakában egy kevés rizsen kívül minden gabonafélét elhagytam, krumplit sem ettem, mert azt azelőtt sem szerettem. És a rizst is csak kényszerből tartottam meg főleg a vendégségek idejére és egyéb nehezen megoldható helyzetekre. Semmiféle kenyérpótlót nem sütöttem, mert úgy voltam vele, hogy ha már egyszer változtatok, akkor legyen tényleg változás, és ne csak az alapanyagok lecserélése. (Pénzügyileg sem álltam úgy akkor, hogy megengedhettem volna magamnak a magliszteket, édesítőket, stb.)


A tejtermékeket is elhagytam egy kevés sajt kivételével, mert azoktól is látványos a bőröm rosszabb állapota, vagyis én úgy érzem, hogy nem éri meg egy kevés tejföl sem, ha utána viselem a nyomát egy-két napig. Amúgy az első időkben sok gyümölcsöt ettem (sok frisset, kevesebb aszaltat) és étcsoki is kellett az édességekről való leszokás megtámogatásához.


Én így fogytam le fél év alatt 20 kilót (173cm/78kg-ról 58-ra). Ezután kezdtem csak lassan szigorítani az étrendemen, de utána már nem fogytam tovább (nem is akartam! mert az egészségem miatt csinálom az egészet). Semmi hiánybetegségem nem lett egyébként (sőt! csak több lett az energiám). És most már ugyan nem vagyok 58 kg, de annak jelenleg a terhesség az oka, viszont az alakom nem sokat változott így sem, csak a hasam meg a mellem lett nagyobb. :)


Jelenleg főként húsból és tojásból, zsírból, zöldségekből és gyümölcsökből állnak az étkezéseim. Mivel nyár van és mindig van friss gyümölcs, így vannak napok, amikor egy-két nap sok gyümölcsöt eszem és kevés egyebet, máskor meg nem és majdnem csak húst-hússal-tojással. Mikor mi esik jól, de hosszabb időszakra levetítve szépen eloszlanak az arányok.

2013. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha közbekérdezhetnék - Miért ne lenne elég a hús, zsír, zöldségek fogyasztása az egészség és erő megőrzéséhez?


A hús-zöldség vegyes étkezés (ami nem egyhangú, ezer recept alapján elkészíthetők különböző alapanyagok) minden esszenciális tápanyagot tartalmaznak, és az a helyzet hogy ehhez a cukorfogyasztás, vagy éppen a lisztfogyasztás semmit nem tesz hozzá érdemben. Minthogy a cukor (vagy keményítő) nem esszenciális, a lisztben található kevés tápanyag pedig eleve nem jól szívódik fel, nem hasznosul a szervezetünkben de szerencsére más táplálékokból bőven hozzájuk jutunk. Tehát mindig is fölöslegben, pluszba ettünk ilyen táplálékokat, ami volt hogy indokolt volt (háborúk idején, éhezés alatt) de általában csak rossz szokásnak tekinthető.

2013. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!