Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem sikerül, miért...

Miért nem sikerül, miért vagyok ilyen gyenge?

Figyelt kérdés

4 hónapja próbálkozok átállni a paleo-ra, de sajnos nagyon bonyolult, mivel itthon élek családdal, akiknek hiába magyarázom, hogy ne előttem egyék a kakós csigát, vajkrémes kenyeret parizerrel, egyszerűen le se sza.rják, a saját egészségük érdekében sem képesek belátni, hogy sz*rt sz*rral esznek.


Ekkora "késztetéssel" itthon, egyszerűen nem bírom, hogy szépen fogyasztanám a húst meg a zöldséget, de anya "véletlenül" elfelejti, hogy nem szabad ilyen szemetet ennem, és rászedi a tányéromra a rántott sajtos, sült krumplit. Ezek mellett annyira nehéz megállni és egy idő után már én is feladom, volt olyan nap, amikor semmi késztetés nem is volt, mégse tartottam a paleot, és egyre rosszabbul érzem magam, hogy 1-2 napnál tovább sose birok normális ételt enni, mikor 4 hónap alatt már teljesen átformálhattam volna a testem/rengeteget tehettem volna az egészségemért.


Szerintetek mit lehet tenni? Annyira akaratgyenge vagyok:(



2013. jún. 22. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Az a helyzet, hogy nem teljesen értelek. Leírásod alapján látod, hogy mi a nem megfelelő, nem egészséges étel, akkor miért eszed meg? Mert azt értem, hogy ha valaki fogyózik és magára kényszeríti, hogy ne egyen olyat, amit szeret, s elbukik. De ha valamiről tudod, hogy nem jó a testednek, miért viszed be mégis? Ez olyan önsorsrontó... Csábító még az, amit pedig el akarsz hagyni? Előrébb jár a józan eszed, mint a vágyaid?

Amikor én realizáltam (egy kenyérben különösen gazdag időszak után... sose voltam kenyeres, de rájöttem, hogyan tudok finom pirítóst készíteni. odavagyok a zöldséges, ropogós dolgokért... s az én pirítósom az volt), hogy a glutén nekem nem jó, elég lazán leálltam vele (jó, az első hónapokban volt ilyen havi 1-2 boltlátogatás, amikor még kilengtem, de annyi és most már ez sem), ahogy a cukorral és a tejtermékekkel (kivéve némi sajt) is (na abban aztán nulla nehézség volt). Fene tudja, de az erősen keményítős növényeket is hanyagoltam. Az volt inkább a nehéz, hogy eleinte nem tudtam, mit egyek, éhes voltam, ebből nálam teljesen logikusan következően magas volt a szénhidrátbevitelem. De akkor sem tudtam volna visszatérni ahhoz a táplálkozáshoz, amiről a testem érezte, hogy az nem jó neki.

Talán túl sokat írtam magamról. Fene tudja, volt-e értelme.


Csak mert rászedik a tányérodra, nem kell megenned. Ha valóban érett elhatározásod, akkor nem tudom, miért gond visszarakni. Általában van empátiám és megértem a dolgokat, de ez nekem picit fura.

2013. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen átérzem a helyzetedet, mert ugyanez van/volt velem is. Szüleim kinevettek amikor elmondtam nekik, hogy szeretnék paleo szerint étkezni. Közölték, hogy drága szóval mondjak le róla. Közöltem, hogy a kertünkben termelt zöldségeket, gyümiket enném és édesítőt meg maglisztet veszek a saját pénzemen. Annyit kértem, hogy legalább minden 2. vasárnap legyen sült hús és ne rántott, persze azóta szinte mindig rántott van :( Én kb 2 hónapig csináltam ezt amit te, hogy 1-2 nap bírtam aztán láttam mit esznek és elcsábultam :( Aztán egyik márciusi délután gondoltam felpróbálom a nyári ruháimat (akkor még nem tudtam hogy húsvétkor is hó lesz) ÉS LEDÖBBENTEM, hogy egy sem jön rám, a mérlegre állva is szörnyű volt látni a számokat, de mindig csak legyintettem, hogy jól van nem látszik annyira (pedig látszott), ekkor azonban szembesültem a ténnyel, hogy egy dagadt undorító disznó vagyok akinek óriási pattanások boratják az arcát, 22 évesen gyomorbajai vannak, elfárad 1 lépcsőforduló megtétele után. Ez volt az a pillanat amikor elhatároztam azt amit azóta is tartok: paleo életmód. Nem mondom, hogy azóta nem bűnöztem, de kb havi 1 alkalommal és akkor is annyi, hogy ettem 1 zsemlét vagy elnyaltam 1 gombóc fagyit. Hatások: a bőröm kitisztult, fogytam, egészségesebb vagyok és annak is érzem magam. Tehát a lényeg, szerintem neked is valami nagy sokkot kellene "elszenvedned" és akkor hidd el ehetik melletted a finomságokat te nem fogsz étvágyat érezni.
2013. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Julie S ***** válasza:
48%

Ne tőlünk kérdezd, hogy miért vagy gyenge, hanem magadtól! :)

Tudod, az igazi változás mindig fejben kezdődik, és ha ott megerősödik, akkor már a tettek is tükrözik az új gondolkodásmódot. Természetesen, ha látványos egészségügyi problémáid vannak valamitől, akkor könnyebb változtatni a megszokott étkezésen/egyebeken, ha viszont nincs, akkor nincs akkora "külső" kényszerítő erő, ami könnyedén segíthetne.


Nem tudom hány éves vagy, de feltételezem fiatal, vagy ha nem, akkor sem nőttél még fel igazán gondolkodásmód szempontjából. Először tanuld meg, hogyan legyél határozott és következetes, utána az étkezésed megváltoztatása is könnyebben megy majd (bármilyen hátráltató tényező ellenére is), illetve az élet sok más dolga is. :)


És félre ne értsd, nem bántásból írtam a fentieket, hanem csak azért, hogy esetleg lásd, nem a paleóra való átállás a fő gondod, hanem ez annál nagyobb falat. És amint ezt megoldod, a paleo is menni fog. :)

2013. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!