Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogyan oldhatom meg a szénhidr...

Hogyan oldhatom meg a szénhidrát-bevitelem Paleo-val?

Figyelt kérdés

Testépítő vagyok és az izomnövekedéshez kell nagyobb mennyiségben szénhidrát.

Eleddig barna rizzsel és zabpehellyel oldottam meg 90%-ban, de most olvastam a fitátsav-tartalom miatt ezek a teljes gabonák nem túl jók, nem szívódnak fel a tápanyagok rendesen.

A Paleo nem tartja őket elfogadhatónak.

Most basmati fehér rizsre álltam rá, abban viszonylag kevés a fitát-sav.


Tudnátok tanácsot adni, hogy mi az a szénhidrát-forrás, ami tuti egészséges és nagyobb mennyiségben lehet enni?


2013. jún. 27. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a fehér rizs a megoldás, megfőzve gyakorlatilag ártalmatlan. Esetenként banán. Van aki az édesburgonyára esküszik, de az meg drága, otthon termeszteni meg macerás.
2013. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

fiTINsav.


Szerintem elég elég ha megvan a kalóriaplusz sok zsírral, aztán edzés után gyors ch-nak fehér rizs (vagy szokásos turmix). ez inkább ilyen primal-os. Jelenleg valahogy így csinálom én is.

2013. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 inga77 válasza:
Hádde, leszóltad máshol Harcművész, hogy a rizs nem 'értelmes' szénhidrát, akkor mégis csak az? .)
2013. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az, de testépítésben segít mert fellöki az inzulinszintet.


Sportolóknak mindig más az értelmes. Ha egy szumós 180 kiló tömör zsír és izom akar lenni, akkor egészen más lesz neki értelmes mint nekünk akik szimplán sokáig szeretnénk élni, esetleg még karcsú/szálkás testet is szeretnénk.

2013. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!