Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok ti mennyit koltotok...

Paleosok ti mennyit koltotok egy heten az etelre?

Figyelt kérdés

Es abbol a penzbol mit vesztek? Milyen zoldsegeket, husokat?

Csak erdekelne hogy tudjam kb mire szamitsak, ha elkezdem.


2013. júl. 2. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok teljesen paleós... Azt hiszem, 7-8 ezret, mint a paleo előtt is. Nagyon sokféleképpen lehet paleózni, ennél jelentősen olcsóbban és drágábban is, nem beszélve arról, hogy más ételcsoportok dominálnak nálam, mint másoknál :D

Átlagosan 200ft lehet ebből a hús, talán 300 a kókuszzsír, 1000 körül a tojás, de hogy a többi mennyi, fogalmam sincs, nem írjuk fel külön. Zöldségre és olajos magra megy el a legtöbb, bár nem annyi, mintha a drágább fajtákra koncentrálnék, amit nem teszek :) A gyümölcs most kevés, mert terem a kertben, de a téli napi 5-10 deka se vészes...

2013. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én igen-igen kezdő paleos vagyok, (bár már inkább kezdem azt gondolni, hogy ezt az egészet helyesebb glutén-mentes táplálkozásnak nevezni, de ez most kérdésed szempontjából mindegy!)


Ha azt vesszük, hogy itt kerüljük:

- a búza-alapú ételeket. Ha utána-olvasol, van helyette más, amivel pótolni lehet!

- tejet és tejtermékeket. De a tojás mehet, és esetenként egy-egy picike tejföl habaráshoz, hasonlókhoz engedett!

- teljes mértékben hagyd el a cukrot

- kerüld a száraz-hüvelyeseket (száraz bab, lencse, borsó)

- a magas cukortartalmú gyümölcsöket pl. szőlő, banán és hasonlók

- krumpliból napi 2 db. közepes méretű megengedett.


Ne aggódj: eheted a rizst, mint köretet, és a párolt zöldségeket kell megtanulni, úgy elkészíteni, hogy az mint krumpli-köret-pótló számításba jöhessen sültek mellé.


Ha ezeket kizárod, még rengeteg kaja van, amit a korábbi étrended alapján ehetsz, vagyis ha így nézzük, akkor semmivel sem drágább az étkezésed, mint eddig.

Igen, a búzaliszthez viszonyítva a zabpehely-liszt, a lenmag-liszt, vagy éppen a rizsliszt lényegesen drágább. Keresd meg, hogy milyen kenyér-pótlót tudsz magadnak valamelyik lisztből készíteni, amelyet amikor már "minden kötél szakad", előveszel, hogy egy jó darab szalonnát zöldpaprikával, vagy paradicsommal tudj vacsizni,akkor már helyben is vagy.


Mondjuk személy szerint úgy gondolom szerencsés vagyok, mert így nyáron eddig is elég sokszor eszek zöldségféléből készített kajákat, húst hetente 1-2 nap.

Nagyon jól el vagyok a karfiol-pörköltön, a rántott kelkáposztán, vagy éppen a rizs-, vagy köles-fasírton, és ezekkel is tökéletesen lehet jólakni!

2013. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Leginkább 1,5-2,0 kg húst veszek előre egy egész hónapra, 1 főre. Ezt kiadagolva rakom a fagyóba, akár csirke, akár sertés, kb. 2000 Ft. Ez cca 4 főzésre = 8 napi ebédet ad ki = heti 2 nap hús = cca 500 Ft/hét.

Ha ennél többet akarok, akkor esetleg közben még veszek májat, vagy valami panírozott cuccot.

Ezen kívül a tojás, rizs, zöldségek, gyümölcsök, felvágottak, te tudod, hogy hol, mit, mennyiért tudsz vásárolni. Saját részre általában hati 2500-3000 Ft elegendő, persze ez is erősen személy-függő kinek miből, mennyi kell.

2013. júl. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát elég kezdő lehetsz paleó terén. A rizs és burgonya fogyasztása is tiltott a keményítő tartalma miatt.
2013. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valamint a paleó nem tilt semmilyen gyümölcsöt sem.
2013. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Pár nappal ezelőtt, ezen az oldalon Tápi "meggyőzött", hogy a krumpli és a rizs közül ő miért javasolja inkább a rizs fogyasztását, és mellőzné a krumplit. Egy szóval sem írta, hogy egyiket sem lehet!!!

2. Aki fogyózik, az azért figyeli az ételek ch-tartalmát is, tehát a gyümölcsök között is különbséget tesz, a paleo akár tiltja, akár engedi!!!!


Egy kicsit ti is használhatnátok az eszeteket, az agyatokat, és néha-néha egy kicsit elgondolkodhatnátok azon, hogy a másik mit és miért mond, és ír!

Nehogy azt hidd, hogy Kedves Uutolsó, olyan spéci vagy!

2013. júl. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem magam spécinek ,de nem kezdek hülyeségeket állítani ahogy te teszed, hanem utánanézek ,hogy mit lehet a paleóban és mit nem. Mivel paleó étkezésre kíváncsi a kérdező és nem a te hülyeségedre kikellett javítanom.
2013. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából arra lettem volna kiváncsi hogy mennyi megy el paleo étkezésre egy héten egy főre :D
2013. júl. 5. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!