Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoval zsírból fogyni?

Paleoval zsírból fogyni?

Figyelt kérdés

Már túl vagyok a teljes kiőrlésű "egészséges" gabonafogyasztós, tejes-joghurtos, mellette sportolok (futás) módszeren, de úgy érzem nem jó. Puffadtam, úgy vettem észre, hogy a tejtermékek után tiszta fehér lepedék volt a nyelvem, fúúúj. Tavasszal kipróbáltam a paleót, sokkal jobb volt a közérzetem, de egyre többet engedtem a csábításnak, abbahagytam. Most 2 hete ismét próbálom tartani, egyre nagyobb sikerrel + heti 3x súlyzós edzéssel. Futás kizárva. Étrendem pl. mai így fog kinézni:

reggeli: házi szalámiból, paprikából, 3 tojásból rántotta, paradicsommal

tízórai: 1 banán

ebéd: kockázott padlizsán, darált marha libazsíron összesüt, ráönt passzírozott paradicsomot, + bele friss bazsalikom, só

uzsonna: főtt tojás, retek

vacsora: madársaláta+uborka+paradicsom+olívaolaj+citrom+tonhal


Étrendkiegészítőként omegát, q10-et, B vitamin komplexet, C vitamint (1000mg) szedek.


Kávét, eszpresszót iszom, steviával, abszolút nem hiányolom belőle a tejet. A cukros üdítőket utálom szerencsére.


Hasonló étrend mellett, aki már hosszabb ideje paleózik, ért el sikereket, sikerült zsírból fogyni? Jelenleg 68kg és 168cm vagyok. 32/N


2013. júl. 5. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz összehasonlítani az étrendünket, de azért van hasonlóság, bár a Tied szerintem példásabb :) Igaz, hússal azért könnyebb lehet. Nos, nekem a paleóhoz igen-igen közel álló, mérsékelt szénhidrátbevitelű étrenddel és mozgással (súlyzózás, torna) sikerült fogynom és eléggé biztos vagyok benne, hogy zsírból. Szerintem jól csinálod s ebből a súlyból egy normálisan működő testtel elég esélytelen, hogy ne fogyj.
2013. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Had gratuláljak!


Nem futsz, paleózol: bárcsak minden nő hozzád hasonlóan gondolkodna!


Nagyon szép eredményeket tudnak elérni nők paleóval, igen sikerül fogyniuk.

2013. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*hozzátok hasonlóan.
2013. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Remélem menni fog.


Akkor volt gond régebben, ha nem volt nálam olyan ennivaló, ami paleo és éhes voltam, viszont későn értem haza. Sajnos a boltok kínálata elég gyér ebből a szempontból. Ekkor kúszott vissza a pékárú szép alattomosan. De most már el sem indulok alma, mandula, sárgarépalé kombó nélkül :)

2013. júl. 5. 11:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, Te ha jól értem nem eszel húst. Azt mivel helyettesíted?
2013. júl. 5. 11:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Első voltam. Eszem húst, csak nem számottevő mértékben. Nem igazán mondanám, hogy helyettesítem, gondolom, sokkal kisebb a fehérjebevitelem, mint egy normál paleósnak. A fehérjét jobbára tojásból (kb. napi 4), olajos magból, zöldségből viszem be. Nekem ez jól működik, a vegán paleósokat nem teljesen értem, hogy hogyan léteznek :) Nekem nagyon alap a tojás, szerintem remek étel, főleg a jóféle házi, amit én eszem, az bakonyi fák alatt, nagy placcon kapirgáló tyúkoktól származik és megunhatatlanul finom.
2013. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Imádom azokat a tojásokat, össze sem lehet hasonlítani a boltival. Én is napi 4-5 db-ot eszem, kicsit aggódtam, hogy sok, de úgy látszik Te sem elégedsz meg kevesebbel:)

Mióta folytatod ezt az életmódot?

2013. júl. 5. 12:44
 8/8 showmesthing ***** válasza:
a futás miért van kizárva a kérdezőnél? az rossz lenne, vagymi?
2013. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!