Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Van kalóriaszámlálás a paleoban?

Van kalóriaszámlálás a paleoban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 06:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2013. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szerintem sem.
2013. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kell kalóriát számolgatni a paleoban. Ha betartod, ha nem csalsz, akkor úgyis fogyni fogsz. Szóval nyugodtan egyél annyit amennyi jólesik!
2013. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
#3: Ez azért nem ennyire egyszerű, simán lehet nem fogyni nagyobb súlyfeleslegből sem, ha az ember sok zsírt és sok szénhidrátot eszik egyszerre (lehet, hogy más feltélei is vannak s személyfüggő is) :P Én csak akkor fogyok, ha jelentősen mérsékelem a szénhidrátot, igaz, csak akkor van rendes kalóriadeficit is... Persze igen sokat segíthet pusztán a paleo betartása is, csak éppen nem 100%, hogy elég a fogyáshoz.
2013. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Ezzel csak az a baj, hogy a paleoban szinte egyáltalán nincs szénhidrát.
2013. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

A paleoban csak összetett szénhidrátok vannak, amelyek laktatnak de nem hizlalnak. Például ha bevágsz egy nagy tányér spagettit lehet, hogy már két óra múlva éhes vagy, pedig egy csomó kalóriát bevittél. A répában vagy almában összetett szénhidrátok vannak, ezekből egyszerűen nem bírsz annyit enni, hogy az hizlaljon.

Egyébként meg a paleo leglényegesebb elem a HÚS! Ez laktat a legjobban és nincs benne szénhidrát.

2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek kéne? Nincs benne gyorsan felszívódó CH, ami a lerakódó hájért felelős.
2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Julie S ***** válasza:
Ha akarod számolsz, ha nem akarod, akkor nem. Klasszikusan a paleo nem fogyókúra, ezért nincs miért kalóriát számolgatni benne. Szerintem a számolgatás amúgy is egy érdekes perverzió, de hát kinek mi tetszik. :) És a paleo egyik lényeges eleme az, hogy mindenkinek ki kell benne tapasztalnia, hogy számára mi a megfelelő fehérje-zsír-szénhidrát arány adott aktivitás mellett. De ezt sem számolgatással szokás kitalálni, hanem tapasztalat útján alakul ki. :)
2013. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
#5: A paleóban, mint úgy kb. minden étrendben, természetesen van szénhidrát, nem is minimális :) Lazán be lehet vinni akár többszáz grammot is naponta, különösebb erőfeszítés nélkül. Ami nálam akkor is akadályozó tényezőnek tűnik, ha elsősorban zöldségből viszem be. Ez van, bizonyára nem vagyunk egyformák, én szénhidrátdús kétezer-sokszáz kalóriával nem tudok fogyni, úgy látszik, legalábbis az én mozgásmennyiségem mellett :) Gondolom, nem is hízom tőle, nem szoktam semmitől, max. észrevehetetlenül lassan, de nálam a nem hízás és a fogyás között elég nagy szakadék van.
2013. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igazából nagyon tartom a minimál CH-t, kizárólag alacsony CH-jú és GI-jű, valamint II-jű zöldségekkel viszem be. Csalni nem szoktam. 3-4 kg-tól kellene megszabadulnom. 1 hete csinálom, és sokkal jobb tejtermékek nélkül.
2013. júl. 25. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!