Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti mit gondoltok a paleoról?...

Ti mit gondoltok a paleoról? Van itt olyan aki szintén sanyargató "diétaként" éli/élte meg?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 20:15
1 2 3
 1/30 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Egy szempontból sanyargató mindössze. Relatív nehéz megoldani, hogy mindig megfelelő étel kerüljön az ember asztalára. Ezt leszámítva csak jót tudok mondani róla.
2013. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Én akármennyi rostot fogyasztottam, nagyon lelassult az emésztésem, pedig nem húst hússal ettem. Fel is voltam puffadva állandóan :/
2013. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
(És nem, nem vagyok tojásérzékeny és most is tömöm magam káposztával és semmi bajom.)
2013. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

én napi 1x(néha 2x) kakilok, gyors az emésztésem, és rengeteg zsírt eszem ;) nekem a paleo nem önsanyargatás :) mindent lehet helyettesíteni. Pl ilyeneket eszem: www.keto.hu


paleo előtt volt lassabb az emésztésem és még pattanásaim is voltak. :) kenyeret sose szerettem, a pizzán is a teteje volt nekem ami igazán finom volt:) de persze lehet helyettesíteni ezeket finomabbal. A sima kenyér pl olyan száraz...


Mi az ami neked hiányzik? mert biztos meg lehet oldani paleósan :)

2013. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Bár én olykor kilógok belőle, az nem teszi jobbá az étkezésemet, csak hát az ember rebellis, meg ott van az étel, kicsit egyszerűbb, szocializáció (anyós amúgyis jól főz)...

Jobbakat eszem, mint korábban, nem érzek önsanyargatást. A ketogén nekem már kezd az lenni, mert én SOK és mindenféle zöldséget szeretek enni és nem sok, de azért nem minimális gyümölcsöt. Plusz egyes olajos magvakban is jócskán akad szénhidrát... Hússal bizonyára még egyszerűbb (eszem húst, csak nagyon ritkán, nem ám hetente, azt már gyerekkoromban se bírtam, akkor lettem szigorúan vega pár évre s nem igénylem a húst, csak színesítésként eszem néha jófélét).

Egészségileg korábban sem volt különösebb bajom, most pláne nincs.

Zsírra alapozok, de valahogy a szénhidrát is szeret nagyon elszállni, pedig nem az a terv... De ha értelmes ételektől száll el, az nem zavar, csak fogyjak legalább minimálisan. Remekül tudok stagnálni bármilyen étkezéssel, amire képes vagyok.


Azért eleinte voltak nehézségeim a hirtelen majdnem vega majdnem paleóra váltással (főleg, amikor épp nem volt itthon tojás), ma már simán megoldom, s az ételeim is változatosabbak :) Bele kellett jönni, szerencsére remek blogok vannak, igazán jó ötletekkel.

2013. dec. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Mrs. Aczel.


Ez igazán feldobta a reggelt, szép volt!

De nem emlékszem, hogy aláírtunk volna bármit is, először talán illene megvárni a beleegyezésem, Miss Steele.


Legyen szép napja.

2013. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Számomra a paleo menekülés egy sötét barlangba... az én egyéni ízlésem szerint, nem jönnek be azok az ételek, amit a paleo kínál...

Ismerek olyat, aki napi szinten edz és próbál, ismétlem próbál egészségesen táplálkozni, húson és zöldségeken él, de ha jön valami ünnep, vagy bármi ok arra, hogy ettől eltérjen, akkor maximálisan felborítja az étrendét...

Szerintem már a mai világban maga a levegő is mérgező, és ha például valakit otthagy a Kedvese, az sokkal rosszabb dolgokat tud előidézni, mintha megenne egy fehérlisztből készült vajaskenyeret. hát ennyit erről.


Mr. Grey.


Ha beleegyezett, ha nem, így lesz, ebbe mostmár nincs beleszólása, nem lehet mindig Ön az irányító fél!

2013. dec. 20. 10:38
 8/30 anonim ***** válasza:

Nagyon szép megfogalmazás, 'menekülés a sötét barlangba', igen beszélő, de nem igaz. Tudatos táplálkozásmód az egészség megőrzésének megőrzéséért, működik.


Téved abban, hogy nem jönnek be a paleós ételek, előbb próbálja ki, és ne csak egy receptre alapozzon. Ahogyan ne ítéljen meg egy életmódot egyeten, következetlen ember táplálkozása alapján. Nyilván az ismerőse nem autoimmun beteg, és nyilván a saját tudatos döntése, ha 'félreeszik' amihez senkinek egy rossz szava nem lehet. De ez nem von le az egészséges táplálkozás értékéből.


Hogy a levegő, vagy a szerelmi bánat mennyire káros, az megint csak nem látom hol tartozik a táplálkozáshoz. A táplálkozással összefüggő krónikus betegségeink tartoznak ide, a szervezetszintű gyulladás és autoimmun folyamatok, amik viszont csökkenthetők vagy megszüntethetők a paleolit táplálkozással.



"3. Uralkodó fél és Alávetett fél elismerik és tiszteletben tartják, hogy minden ami ezen szerződés hatálya alá esik, az közös megegyezésen alapul, bizalmas és a szerződésben meghatározott korlátok és biztonsági eljárások hatálya alá esik..."


Szerintem mégiscsak szükséges lenne előbb az a bizonyos közös megegyezés, Miss Steele.

2013. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Honnan tudja, hogy az én ismerősömnek milyenféle betegségei vannak, vagy voltak?

Attól, hogy mi még az egészséges táplálkozás témakörben írkálunk, nyugodtan beszélgethetünk, másról is nem?

Biztosan Önnek is volt már szerelmi bánata, lefogyott, igaz? Nem volt étvágya, rosszabb esetben sűrűbben járt a mosdóba is... remegett a gyomra.. az idegeskedés szintén sok betegség kiváltó oka. Na és a levegőőő... Én magam elég szmogos helyen lakom, szerintem ez nagyon káros...

Na és hallott már arról, mikor a híradóban bemondták, hogy a 100% paleos sárga paprika, fertőzött volt?

Ha úgy vesszük akármitől lehetünk betegek... Ebben biztosan egyetért velem.



Nem fél egyébként, hogy felismerik és rájönnek arra, hogy Ön egy erotikus lányregényt olvas?

Szeretnék egyszer énis ilyen munkahelyet.. jó kis pogácsagyúró pasikákkal...


Egyezünk meg, én már kérdeztem, hogy hol van a szerződés, Mr. Grey.

2013. dec. 20. 11:58
 10/30 anonim ***** válasza:

Feltételeztem, hogy ha megenged az ismerőse étrendi kilengéseket, akkor ezek nem járnak akut panaszokkal, tehát nincs súlyos érzékenysége, problémája. Innen gondoltam.


A szerelmi bánat vagy más érzelmi, lelki állapot miatti étvágytalanság nem releváns az 'egészséges táplálkozás' szempontjából, hiszen néhány nap koplalás sem tekinthető károsnak, amennyiben alkalomszerű.


Az idegeskedés, a krónikus stressz de valójában minden állandósuló érzelmi állapot káros. De ezek megint majdnem függetlenek a táplálkozástól. Illetve látok egy összefüggést: ha a a környezetem (szmogos levegő) vagy az állapotom (krónikus stressz) már károsítják a testemet, akkor a táplálkozásom legalább.. legyen gyulladáscsökkentő.



Ha egy kicsit komolyabban tájékozódna Miss Steele, azzal is tisztában lenne, hogy a paleolit táplálkozás ajánlásaiba nem férnek bele a paprikához hasonló burgonyafélék, a fertőzött/szennyezett élelmiszerek szintúgy nem.


Akármitől megbetegedhetünk, szinte, de jobb az 'akármit' konkretizálni, már ha lehetőség is van rá.


Egyébiránt nem jellemző rám, hogy megragadnék a félelem érzés állapotában, vagy hogy elhatalmasodna rajtam. Nincs okom félni másoktól, vagy mások megítélésétől sem. Mit szól ehhez?


Én pedig nem gyúrok... tésztát. A munkahelyen sem.


Miss Steele, a szerződést mint utaltam már rá, kinyomtathatom de nem gondolom, hogy készen állnánk még rá.


Mr. 'Tápi' Grey

2013. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!