Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ajánlanád a paleot kisbabának...

Ajánlanád a paleot kisbabának a hozzátáplálás kezdetétől?

Figyelt kérdés

Ha olyan jó, és ez az ősi, természetes étend, egészségvédő, ehetne így egy baba rögtön, ahogy kap az anyatejen vagy tápszeren kívül mást is?

Paleos anyukák: akik szerint ez a jó, adtok gabonát a gyereknek?


2014. febr. 5. 05:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen a babák a legérzékenyebbek, és így kellene táplálkozniuk. Ők még sokkal könnyebben lesznek betegek a tehén tejtől, gluténtól mint mi. Eleve gyengébb a bélfaluk, az immunrendszerük fejletlen.. nagy sokk az a fiatalkori hozzátáplálás, amikor bekerül a szervezetükbe a tehén tejfehérje, a búza fehérje sajnos.
2014. febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötekedésből, csak a pontosítás miatt: tehéntejfehérje és búzafehérje. 6 szótagig egybe kell írni a több tagú szóösszetételt, a két tagúakat pedig mindig egybe:)

Természetesen jó neki, semmit sem veszít vele a gyerek, ha nem kap cukrot, glutént, laktózt. Eleve nem is kaphat nagyon sokáig egyiket sem, ennek is oka van.

Annyiból is pozitív így táplálni, mert amikor felnő a gyerek, magától fogja ezeket az elveket követni, nem fog neki hiányozni a cukor és nem lesznek súlyproblémái.

2014. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem jó amit az orvos és a védőnő ajánl, mert ők egy olyan rendszert szolgálnak ki, ami nem normális hanem BETEGES.


Ők a betegségipar (amúgy nem feltétlen rossz szándékú) kis ügynökei tudtukon kívül, akik halált és szenvedést terjesztenek. A betegségipar anyagi haszna és a felelős személyek ÉLVEZETE is az emberek szenvedésében, betegségében, nyomorában van.


A téves orvosi táplálkozási ajánlások és gyógyszeres kezelések mind ezt a célt szolgálják, természetesen az orvosok tudtán kívül. Ők csak eszközök.


Ugyan úgy kihasználják az orvosokat is, mint az ártatlannak tekinthető anyukákat, a gyermekeket.


Az orvosok esete sem vidám, mert tudtukon kívül gonosz dolgokat tesznek + szomorú, hogy nem képesek már túllátni a háttérhatalmak összeesküvésén. Pedig az ő kezeik között futnak át a betegek, ők láthatnák leginkább hogy milyen siralmas már a helyzet, többek között miattuk.


De annyira agymosottak, hogy már képtelenek meglátni a valóságot, olyan szűk csövön keresztül néznek egy illúziót, hogy menthetetlenek. Őket 6+x éven át mérgezik egyetemen, mire kikerülnek onnan, a szellemük és emberségük elkorcsosul, nagyon alacsonyra kerül és ő rajtuk bizony nagyon nehéz segíteni. Nagyon kevés orvos van, aki észreveszi ezeket, és képes a nyugati megbetegítő orvosláson túl látni és tanulni. De vannak tiszteletre méltó kivételek, látszik hogy közeleg egy új kor, egy általános 'megvilágosodás' !

És idővel minden jobb lesz :)


TÁpi.

2014. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
55%

Olvasd újra a válaszomat, leírtam hogy az orvosok is meg vannak tévesztve. Ők csak kis szolgák, ők sem tudják mi a jó, ők is beteggé etetik pl. a saját gyerekeiket (főleg, hogy ők hiszik el legjobban, hogy a módszereik jók).


Amúgy.. ki szalad orvoshoz? Nekem még életemben nem segített orvos, a törött orromat én magam is helyre tudtam volna rakni úgy mint fül-orr gégész (mondjuk őket ettől függetlenül hasznosnak tartom, amíg nem kezdenek el gyógyszereket felírni).


Gondolkozom még.. mikor volt jó nekem, hogy léteznek orvosok.. hmm.. van egy orvos ismerősöm, aki paleót ajánl a betegeinek, ő jó hogy van.


Ésőő.. mondjuk igaz, egyszer-kétszer segített nekem is orvos amikor antibiotikum kellett MI? Ja nem, akkor a gyógyszerrel hazavágták a testem egy időre egy semmi kis baktérium fertőzés miatt, ahelyett hogy azt mondták volna hogy pótoljak d-vitamint mert valószínűleg hiányom van és ezért vagyok beteg.


Úgy ítélem meg, hogy eddigi éveim alatt érdemben sohasem segített nekem nyugati orvos születésem óta, pedig bizalommal fordultam hozzájuk.


Mára megtanultam, hogy a képzésükből adódóan nincs igazán jó módszerük hozzá, hogy segíteni tudjanak.


Hiszen nem sokat tudnak az egészségről, s csak bevett rutinjaik vannak különböző betegségek tüneti kezelésére (amit persze oki kezelésnek csúfolnak, bár ez a legnagyobb hazugság amit bemagyaráznak nekik az egyetemen..)


Végül is.. igen, az a baj hogy a véleményemre nem nagyon lehet rácáfolni, és ez gáz.

Nem cáfol rá néhány igazán képzett és hozzáértő, gyógyszerekkel óvatosan bánó orvos.

Nem cáfol rá az evolúciós orvostudományi társaság.

Nem cáfol rá néhány alternatív gyógyászatot IS kitanult nyugati orvos, vagy paleo szemléletű orvos.


Mert ők csak a kivételek akik erősítik a szabályt. És mi a szabály?


- az orvosnak mindig igaza van (beképzeltség, egó, csőlátás: így érzik csak valakinek magukat mert a lexikális tudáson túl belső értékeik többnyire nincsenek)

- dogmatikusan hisznek a tanulmányaikban, és ritkán merik kérdőre vonni, hiszen így viselkedik egy vallási fanatikus


- és a végső probléma: mindez azért rossz, mert az egész rendszert pedig nem segítő szándék vezérli, hanem pusztán a pénz, kapzsiság / vagy a rosszindulat. Ez van az egész hátterében, ilyen képzésbe veszik a 18 éves gyerekeket, és kikerülnek 6 év után agymosott orvosként.

Ugyan ez van a dietetikusokkal.. Nagyon kevés kivételt találni, akik viszont ilyen kiképzés után még megőrzik az emberségüket, NYITOTTSÁGUKAT azokat nagyon tisztelem, hogy képesek voltak ép elmével végig csinálni az egyetemet, a szakosodás éveit, és komolyan gondolkodó emberek maradtak.. nem is értem őket, csak csodálattal tekintek rájuk. De nem sok ilyen orvost ismerek :)

2014. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%

Annyit tegyünk hozzá az orvosokhoz, hogy vannak nagyon jó orvosok is, akik tényleg a betegek érdekeit szolgálják, csak a betegek is olyanok, amilyenek...

A sebészek, infektológusok, immunológusok nagyon komoly munkát végeznek, nagy szükség van rájuk, te most itt az embereke agyongyógyszerező háziorvosokról és egyéb csodabogarakról beszélsz.

A paleolit táplálkozás nagyon megosztó, de az tényleg elgondolkodtató, hogy ha egészséges, teljes életet lehet szénhidrátok nélkül, akkor valóban szükség van rá?

2014. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
63%

Én is elismerem bizonyos orvosok szakértelmét. Illetve a nyugati orvostudomány néhány előnyét. De ez olyan dolog, mintha Hitler tevékenységének előnyeit próbálnánk kiemelni. Tény, hogy gazdaságilag fellendült Németország a világháború előtt... hát fantasztikus.


A ch-szegény táplálkozás nem minden amire a táplálkozás során figyelni kell.


Az update táplálkozási irányzat is ch szegény, mégis nagyon sok esetben betegségokozó.


Egy fokkal még tovább kell bonyolítani, és ezzel kapjuk meg a paleót. Ez sem tökéletes, de legalább bizonyos alapok már benne vannak. Ennyi alapra szükség van viszont, mindenkinek. Ezért egy jól általánosítható irányzat, mert az alapelvei jók, általánosságban :)

2014. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
56%

Megneznem en azt hogy adsz egy gyereknek annyi brokkolit, hogy meglegyen a megfelelo kalcium fogyasztasa az egeszseges novekedeshez. Nem lattam meg olyan gyereket, aki szerette volna a zoldsegeket, en pl. hust sem voltam hajlando enni kb. 5-6 eves koromig.


Sajnos a gyerekeknek teljesen mas az izlese, mint a felnotteknek, igy borzasztoan nehez lenne oket csak huson es zoldsegeken nevelni. Persze ha sikerul, akkor szerencses vagy, de inkabb latom realisnak, hogy csak folyamatos kinszenvedes lesz belole es a gyerek meg jobban megutal teged is meg az eteleket is, amiket esetleg kesobb kedvelne csak meg, ha nem lenne raeroltetve.

2014. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon elmentünk a témától. Rengetegen táplálják a gyermeküket paleolit étrend szerint és a gyerekek makk egészségesek, semmi bajuk sincs tőle. Az, hogy ajánlható e, döntse el mindenki maga, de a gyereknek nincs tőle baja.

Nem vitatkozni akarok, de melyik gyerek eszi meg önmagától a kölest vagy a rozst?:D Hát bűn rossz mind2.

A káposzta Ca tartalma igen magas, az egy másik kérdés, hogy nálunk az emberek kevés zöldséget és gyümölcsöt fogyasztanak, a halról ne is beszéljünk.

2014. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Tehát sokak szerint aki ad mindent a gyereknek, az csak műkajával eteti? Érdekes hozzáállás a 21. században.


Vagy a hozzáállással és elvakultsággal van baj, vagy itt mindenkinek van nagy kertje amiben saját maga termeszti a bio zöldséget, amitől ugye nem lesz műkaja a műkaja, és nem lesz tele annyi méreggel, mint a boltban vásárolható akár bio társai.


A minap láttam, hogy pakolják át a boltba a biopolcra a nem bio uborkát pl. Csak az ára volt más. Ti el tudjátok hinni, hogy azt kapjátok, amit venni akartok? Na mindegy is, nem ez a fontos.


Azért megnézném annak a "boldog" paleo-s gyereknek az arcát, akire rászól az anyja egy szülinapi zsúron, hogy jajj kisfiam mi nem eszünk tortát, te se egyél a Liliéből, mert tele van méreggel. Az a sok tej, cukor stb. Nagyon beteg leszel tőle. Te sokkal egészségesebben élsz. Látod? Hoztam neked brokkolitortát, ami annyira egészséges, hogy csak na.


Nagyon vicces. A suliba se ehet meg a gyerek egy kakaóscsigát? Nem ehet a többiekkel egy menzán, vagy nem ehet a kínált sütiből egy ovi vagy sulibuli alkalmával? Mennyire tartható ez?


Miért gondolja sok szülő,hogy a saját táplálkozási szokásait rá kell erőltetni arra a szerencsétlen gyerekre? Szerintetek életszerű, hogy jajj de jó lesz neki, mert ő ezt szokja meg?

Egyáltalán nem! A gyerek ebből csak annyit fog látni, hogy amíg a társai nyalják a fagyit, eszik a sütit, a péksütit a csokit, meg járnak szülinapokra, addig ő kap egy répát amit rágcsálhat.

Csodás gyerekkor.

2014. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

16 vagyok. Azt még le kell írnom, hogy két makkegészséges fiam van, akik mindig mindent ettek. Minden kényszer nélkül. 13-15 évesek. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltak úgy betegek, hogy antibiotikum kellett. Nyilván két kezem is kellene a lázzal járó fertőzésekhez amit elkaptak, de antibiotikumot nem adtam, csak akkor ha már 3. napon is lázuk volt. Addig csak 38 körül tartottam a hőt.

Nem az étel, hanem a töménytelen mennyiségű gyógyszertől lesz beteg az ember. A fiaim talán 2-3 évente egyszer betegszenek meg, ami azt jelenti, hogy nem a megvonásos táplálkozáson múlik. Persze sok zöldet eszünk a tej meg cukor mellett. Szerintem semmiben sem jó a végletesség.

2014. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!