Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleolit diétánál nem...

A paleolit diétánál nem okozhat gondot a túl alacsony szénhidrát bevitel?

Figyelt kérdés
Vegyünk egy genetikailag sovány, vagy egy aktívan sportoló embert. A sovány valószínűleg nem akar tovább fogyni, a sportolónak megy komoly gondot fog okozni, hogy miből nyerhet energiát. Laikusként sokat gondolkodtam azon, hogy lehet-e csak gyümölcsből vagy zöldségből elég energiát nyerni. Egyáltalán mi a gond mondjuk a burgonyával vagy a barna rizzsel? akkor az energiaigényüket mind egyszerű szénhidrátokból akarják fedezni? Valaki elmagyarázhatná érthetően.

2014. febr. 20. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Van, aki az energiaigényét jobbára zsírból fedezi, a sportolók között is.

Zöldségből és gyümölcsből pedig elég sok szénhidrát bevihető s van, akinek ez az irány tetszik. Van, aki sportosabb napjain jópárezer kalóriát éget el s nyersvegán. Nem teljesen értem, miért gondolják az emberek, hogy a zöldségből és a gyümölcsből alig lehet szénhidrátot szerezni, hiszen nincs így.

Nekem szinte sosem igazán alacsony a szénhidrátbevitelem, pedig valamelyest igyekszem. Nagyon nehéz alacsonyan tartani, ha az ember szereti a zöldségeket és néha még gyümölcsöt is eszik...

2014. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Azt még kihagytam, hogy amikor életmódot változtattam és szinte teljesen paleósan kezdtem étkezni, a 25 kiló súlyfölöslegemnek eszébe sem volt csökkenni, pedig még kevesebbet is ettem. Addig nem kezdtem el fogyni, amíg nem mérsékeltem a szénhidrátbevitelemet, de ez még paleósan sem volt annyira könnyű nekem.
2014. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Akárhányszor próbálkoztam szénhidrátszegény diétával (pl. paleo) majdnem elájultam egy idő után, annyira nem volt energiám. Pedig ha valaki, akkor én sok zöldséget és gyümölcsöt eszem.

Konkrétan én sem értem mi ez a pár éve tartó mánia, miszerint a szénhidrát egy bűnös dolog.

A finomított szénhidrátok (fehér lisztes, cukros kaják tényleg egészségtelenek, bár néha-néha szerintem az is belefér mértékkel), de a komplex szénhidrátokkal szerintem semmi gond.

Mellesleg az idősebb generációkban mindenki evett kenyeret, krumplit és semmi bajuk nem volt.

Arra pedig szintén nincs garancia, hogy aki a paleo szerint él, 100 évig fog élni tökéletes egészségben.

2014. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Milyen túl alacsony szénhidrát bevitel?


Zöldségek tele vannak szénhidráttal.


Aki meg cukorfüggő, az pont így tud meggyógyulni.

2014. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem okoz gondot!! A kenyérben sok a keményítő.

A lányom, pl. régóta paleos, iszonyú energiája van, /2 gyereke/napi 20 órákat melózik..suliba jár.. üzletet vezet...

2014. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot. Másfél éve paleozom, annyi szénhidráto eszem, amennyi a zöldségben, gyümölcsben, magokban, húsban van. Semmi gondom nincs ezzel...nem vagyok fáradtabb, nem vagyok kóma és sportolok is.


És a vélaszt az egyik HSZ-hol, ahol valaki nem érti mi a gond a szénhidtáokkal...

A szénhidrátokkal semmi gond, a paleoban is van szénhidrát...azzal van gond ha túl sokat fogyaszt belőle az ember.

2014. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz a szénhidrátbevitellel kapcsolatban akkor használj zabot.
2014. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!