Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ketogénnal hízom?! :O

Ketogénnal hízom?! :O

Figyelt kérdés

Ketogén paleózom két hete, paleot mar régebb óta csinalom, es évek óta nem eszem lisztet, gabonából is csak rizst ettem, es nem eszem

Tejtermékeket! A paleotol elkezdtem hízni, ezert is fogtam bele a ketogénbe! Amitől fogytam 3 kilót, ami aztán a következő heten vissza jott! Zsírosan érkezem, a gyümölcsre édességekre ra sem néztem, 5 del salátát es 2,5 dl mas zöldséget eszem. Megis ott állok ahol elkezdtem, vettem keto phan-t ami azt mutatja napok óta hogy a halvány rózsaszín árnyalatban vagyok! Mi lehet a gond? Mar nagyon el vagyok keseredve!


2014. márc. 6. 11:24
1 2
 1/16 Julie S ***** válasza:

Első kérdés az, hogy kell-e fogynod, vagy csak te gondolod úgy?

Második pedig az (ha tényleg kéne fogynod), hogy egészségileg rendben vagy-e? Kivizsgáltattad-e már magad emiatt?

2014. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A hormonokat még nem nézettem meg! Sajnos kell fogynom, 168cm es jelenleg 71kg vagyok. Paleo előtt 68 voltam. Mindig voltak

Súly problémáim. De nagy nehezen mindig be indult!

Mindenre oda figyelek, az hogy vetkezem soha szoba sem

Jott! Mozogni sajnos nem

Tudok rendszeresen, munkám sem engedi, sérvem is van.

2014. márc. 6. 11:49
 3/16 anonim ***** válasza:

Attól is hízhatsz, ha túl kevés kalóriát eszel.


Ezt stresszt jelent a szervezetnek, hiszen úgy veszi a tested hogy szűkös idők elé néz és elkezdt tartalékolni.


Nem eszel túl keveset?


Ha nem elég a zsír, és túl sok a hús, akkor az is tudja akadályozni a ketózist. Nehéz megtalálni az egyensúlyt. Én is tesztelgettem, bár nem volt kifejezett célom a ketózis, inkább kíváncsiságból. Korábban azt hittem paleo mellett is simán ketózisban lehetek, de nem olyan egyszerű az :-/.

2014. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Eleinte folyamatosan ragcsaltam, es nagyon örültem neki, mert mindig napi 1szer ettem, ezáltal helyre jött az emesztesem. Viszont ez meg a sima paleo közben volt, elkezdtem meg így is hízni, fel szedtem 5 kilót!

Aztán amikor elkezdtem a ketogént, mindenhol azt olvastam, hogy naponta egyszer egyek! Igazából 2szer ettem egy nap, reggel eszem tükör tojást, egy fehérjét két sárgáját, két bacon szalonnát! A második étkezés pedig mindig saláta zöldségek majonéz sült kolbász karikák, vag baconbe tekert szűzérme, marhahús leves! Néha ettem tepertőt uborkaval! Mellesleg minden nap minimum 4 liter vizet iszom!

Ciklikus ketogen volt a terv így hétvégén ettem

Egy nap geszteye lisztes palacsinatat xilites lekvárral!

Es nem ertem ha a ketophan azt mutatja zsírt égetek, miért hízom?

Az első heten le ment 3 kg ebből 2 vissza jött mostanra!

Szedek mellé D vitamint, omega3, c vitamint es zöld kávés málna ketont!

Nem tudom, hogy mit kellene csinálnom, hogy fogyjak'?!

2014. márc. 6. 15:17
 5/16 anonim ***** válasza:
10%

Édes istenem....



Nem ismerem ezt a ketogénes micsodát, a paleoba se mentem bele igazán sohasem, de nem tűnik fel, hogy szinte semmi tápanyag nincs abban, amit beviszel??


Ha jól értem sok zsírt kell enned. Akkor egyél magokat. Ne értelmetlen baconts tömd magadba meg a jó kis marha husit.


Olajos gyümölcsök, zöldségek és magok. (Mandula és avokádó a legjobbak).


És ez a napi egyszer eszek is hülyeség. Ha nem eszel sokáig, akkor az inzulin szinted nagyon cikázik, amikor végre eszel és ez zsír megtartáshoz vezet.


Egyél sokszor picit. Magokból max 15 szemet naponta. Nassolj napközben egy-két almát, narancsot vagy társait, plusz reggeli, ebéd és vacsora. Ez egy igazi diéta.

Ha nagyon akarsz fogyni, akkor az egy étkezést váltsd fel zöldséglére. 2 nagy répa, 1-2 zöld alma, zeller zöldje vagy cékla, ilyenekből csinálj valami lét.

2014. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, hallgatni fogok rád, ki próbálom amit mondtál! Tudom, hogy ez nem is egészséges amit csinálok! Viszont a ketogén paleo nem engedi a magokat, magliszteket es a gyumlocsolet sem! Ezert ettem csak zsírt es zöldséget meg minimális fehérjét.
2014. márc. 6. 17:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést inkább tedd fel a testépítés rovatban, ott többen értenek a ketogén diétához! Nincs ezzel semmi baj, ugye a lényege hogy a szervezet hozzászokjon ahozz hogy szénhidrát helyett a zsírt használja mint energia. Ott hamarabb találsz szerintem kielégítő választ.
2014. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok belekotnyeleskedni, de en paleo es kaloriaszamlalas kombojaval mar 10 kilot ledobtam. Sok helyen olvastam, hogy hiaba paleo, de akkor sem lehet mertektelenul dorbezolni. Vannak olyanok, akiknek paleo mellett sem indul meg a fogyas, mig masok vigan lefogynak nehany honap alatt. Szerintem en is az elobbi csoportba tartozom, ezert nem bantam meg, hogy egy bizonyos felalitott kaloriakereten belul eszem, ez nekem jelenleg 1800-1900 kcal. Egyaltalan nem ehezem, finomakat sutok-fozok magamnak paleo alapanyagokbol, es az elmult 10 hetben zavartalanul ledobtam 10 kilot.
2014. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ki mondta, vagy hol olvastad hogy csak 1x szabad enni?

Nincs ilyen kikötés. Ez a módszer szerintem nagyon drasztikus és sokk a szervezetnek. Semmi akadálya annak, hogy 2x, vagy 3x is egyél. A lényeg az arányokon van.


Ha csak 1x eszel, akkor bőven lehet az a gond, amit fent írtam, hogy a szervezetet a tartalékolásra állt be, hiszen ritkán jut táplálékhoz. Egyél többször, ketogén diétát, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá.


Az, hogy a vizelet csík ketozist mutat, nem jelenti azt hogy a zsárpárnáidat égeti. Azt jelenti, hogy azt a zsírt égeti, amit kajával bevittél. Ez önmagában jó, de ahhoz hogy fogyj, kalória deficit kell...hogy a szervezet hozzányúljon a zsírpárnákhoz, mert kajából nem kap eleget.


Ilyen dtraszikusan étkezni (egyszer egy nap) totál értelmetlen szerintem és stressz terhelés a testnek. Egyél többször és néz meg mi történik.


Ha pedig ketogénezel, akkor mindenképpen javallott valami multivitamint is szedni hozzá. A húsban sok a vitamin, de a feldolgozott húsban nem sok marad meg belőle.


Felbonthatod az étkezéseket úgy, hogy nap közben mondju 10-6-ig eszel...de többször!!! nem egyszer és utána már nem eszel...ezzel is segíted a ketózist.


De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sosem állnék neki ketogénezni, csak ha valami durva egészésgügyi gondom lenne.


Sok sikert!

2014. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Már hogy a csudába ne lenne tápanyag abban, amit bevisz? A tojás pl. roppant értékes, s eszik egy csomó mást is. Ráadásul ciklikus ketogén, úgyhogy még szénhidrát is egész jelentős mennyiségű van, bár erre szerintem nincs szükség, maximum az adott ember máshogy nem képes a ketogén követésére (nekem azzal együtt se menne sokáig, nagy zöldségevő vagyok, próbálkozni azért szoktam).


Olajos magvakat pedig lehet enni ketogénben, mert némelyikben roppant kevés szénhidrát van, ha nem számítjuk az emészthetetlen rostokat. A lenmagban pl. szinte semmi, de a szezám is igen jó e szempontból, gyakorlatilag számolatlanul is ehetjük, túl sok úgyse fog bemenni. De még a kókusz is belefér, csak együnk mást is. Ja és olajos magról beszélek, a maglisztek szénhidrátdúsabbak és kalóriaszegényebbek, kevésbé alkalmasak ketogén diétára, de azért alkalmazhatók azok is. (Mondjuk én gyümölcsöt is eszem ketogén napokon, csak keveset és válogatottat :D 1-2g CH és megvan a nekem szükséges gyümölcsélmény.)

A ketogénbe hajló étkezésben semmi gondot nem látok, de a fogyáshoz szerintem számít a mennyiség is, egy ésszerű test nem építi le a tartalékokat, ha nincs rájuk szükség... Bár a leírásod alapján, kérdező, valószínűleg nem eszel sokat, hacsak nem nagy a második étkezés az egész szolid reggeli után... A tömény ételek trükkösek, nem is eszel nagy mennyiséget és már bőven 1000 kalória felett jársz az adott étkezésnél... Ha ezt a veszélyt kikerülöm, onnan jó szokott lenni, mert a zsír remekül laktat.

2014. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!