Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nehéz paleo kenyeret sütni?

Nehéz paleo kenyeret sütni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én néztem recepteket, azok alapján nem nehéz.
2014. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, mint normálisat (nagyon sok éve magam sütöm a kenyereimet, bő egy éve szinte mindig paleósat és mindig gluténmenteset), illetve attól függ, mit vársz tőle. Egy kilós laza tömb, mint a normál kenyerek esetében nekem nem megy (sokszor nem próbáltam, az igaz, valamint a tojással is takarékoskodom kenyér terén), de muffinsütőben vagy lapos formában teljesen jók lesznek :)
2014. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajna nem elég csak nézegetni a recepteket. :D


81% - Milyen fajta maglisztből készíted? :) És te mihez eszed? Mert gondolom akkor neked se megy úgy, pl a rántotta, hogy kenyér nélkül. :) (meg ilyen, hogy szalonna, hát az se..)

2014. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

rosszkislány_: Maglisztet csak rövid ideje használok nem elhanyagolható mennyiségben, de tetszenek. A szezámliszt a kedvencem (no meg a kókuszliszt, de azt másra használom, nem kenyérbe, abba csak nyomokban), de szinte sosem sütök olyat, amiben csak 1-2 féle olajos mag vagy annak lisztje szerepel. Olajos magként is a szezám a favorit :)

Ó, nem erről van szó, a rántottát remekül eszem zöldséggel a kezdetektől. Az eleve zöldséges rántottát körberakom 3-4 féle, különböző színű nyers zöldséggel, csodálatos! :D A magkenyereket nagyon gyakran magában eszem, ha túl egyszerű vagy száraz fajta, akkor vegazsírral (az mekkora találmány már :D nagyon szeretem. azt a fajtát, amiben sok szezám és napraforgó van megpirítva növényi zsírban). A magkenyérféle a jóllakásomhoz célszerű, nagyon nehéz lenne hosszútávon nélküle, de szeretek is szárazabb dolgokat enni, a tojás és a zöldség pedig nem olyan. Olykor zöldségételhez is eszem, de elsősorban a kalória miatt, mert megenném én magában is, max. zöldséggel. Pl. a tojásos lecsó nyers zöldséggel nekem teljesen jó kombó :D Csak jóllakni nehéz vele. Pedig olyan jó lenne annyit főzni, hogy 3 napig ehessük... De ehhez általában kicsi még a 8 literes bogrács is. Úgyhogy jól jön a magkenyér, amivel alig van munka, napokig rájárhatunk s úti ételnek is remek. Az olajos magvak pedig remélhetőleg hasznosabbak, mint nem. Eddig a testem nem panaszkodott, sőt, jobban érzi magát így, de annyi tényező megváltozott az életmódváltásomkor...

2014. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szia!

Nem nehéz, a mi családunk paleo-n táplálkozik szóval mi már megszoktuk, de tényleg nem nehéz..zabkenyeret viszont ne csinálj, mert az blee :D

2014. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz, szerintem könnyebb, mert nem kell keleszteni.

Amúgy én a szalonnát, tepertőkrémet kenyér nélkül, zöldséggel eszem. Van, akinek ez nem jelent gondot. :)

2014. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs a zabkenyér ízével, csak a fele szezám legyen :D A szezám-rizsliszt is szuper, megfelelő tojásmennyiséggel. Néha ilyenekkel próbálkoztam a párom számára (nekem is ízlett, de ugye a szénhidrát és a fogyásom... a zab ízét nem szeretem, emiatt sosem ettem, de szezámmal érdekes módon jó). Egyiket sem tartom paleónak, a zabosat sem, de nekem aztán mindegy, én a szénhidrátot mérséklem. Viszont akinek belefér s olcsóbb kenyeret akar, ami nem nagyon-nagyon zsíros (mert a magliszt helyett olajos mag alkalmazása az :) szerintem elég rejtetten, úgyhogy elbírja a vegazsírt is magán, de a páromnak nem volt jó), annak opció lehet.


Én is meg tudom enni a vegazsírt zöldségekkel, ha arról van szó. De magkenyérrel/magropogóssal azért jobb :)

2014. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, sőt tök egyszerű.


viszont minek :-D.


Utálom a paleos kenyeret, pedig paleozom. Nekem hasmenést okoz, ha túk sokszor eszek. Lenmagliszt nem jó barát.

2014. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hmm.. akkor még sem olyan jók ezek a paleos kiegészítők :(
2014. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jók, de úgy hébe-hóba használni.


Napi szinten paleos kenyeret enni és sütiket majszolni sajnos nem jó. Napi többször kenyér póltónak használni meg totál nem jó.


Néha teljesen okés.


Nekem fél év alatt sikerült atom megutálni a paleos kenyereket...annyira megutáltam a lenmaglisztet is,fúúúúj....meg a tojás ízt. Jó lehet tojás nélkül is.


De megmondom őszintén totál nem hiányzik a boldogságomhoz.

Zöldséggel enni mindent nekem sokkal jobb...


De megértem, hogy a kezdő paleosoknak jó tudat, hogy van kenyér...én is így voltam ezzel...úristen, még ízlett is nekem :-D...(hazudtam magamnak :-D)...


Persze attól még másnak lehet nem okoz gondot és ízlik.

Nem akarok senkit sem lebeszélni róla...de általában pár hónap paleos főzőcske mellé már nem lesz kedve még sütögetni kenyeret is :-D.


De vannak kivételek is.


Azért kipróbálni érdemes őket!

2014. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!