Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kigúnyolnak az életmódom...

Kigúnyolnak az életmódom miatt, mit tehetnék? Másokat is nap nap után ér atrocitás?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok tejterméket-gabonát fogyasztottam, meg is híztam rendesen. Most kiderült, hogy laktóz és glutén érzékeny vagyok, eleinte nem tartottam be a diétát, de 1 hónapja már igen (nagyon szigorúan), és azóta folyamatosan bánt, lehúz a lakótársam aki elvileg a legjobb barátnőm (talán csak volt). Olyanokat csinál, hogyha elmegyünk kávézni és én kókusztejből, vagy mandulatejből kérem akkor elkezdi hogy "De sok pénzed van!", meg mennyire undorító, holott én szeretem. Mondtam kóstolja meg, de csak fikáz. Ha veszek tökmaglisztet, vagy lenmagolajat akkor szintén undorodva beszólogat hogy "Nem ettől fogysz le!", holott 86 kilóról 55-re fogytam, és nyilván tudja hogy fájnak ezek a beszólások. Ma egyszerre csináltunk kaját, én banán-tojás palancsintát, ő tejszínes csirkét. Eszébe nem jutott, hogy talán nekem is csinálhatna natúran, de azért folyamatosan megjegyzéseket tett hogy undorító, büdös, ő ebből biztos nem enne, és mennyire isteni finom a tejszínes csirke, megjegyezte vagy hatszor hogy húúú ha ezt ő megeszi, de finom, még evés közben is direkt olyan hangosan ette, minden falatot kiélvezett.

Naponta ennek vagyok kitéve, és már nem sokáig bírom. Mindig mondom, hogy dehát finom, de szerinte biztos csak flancolok meg le akarok fogyni (165 centi, 55 kiló nem tudom hova fogyjak még...). Nagyon bánt ez az egész, minden kajámra fintorog, megjegyzéseket tesz, és nem érti nekem ez mennyire rossz, meg az hogy előttem zabálja a szendvicset, csokit, és közben engem gúnyol...

Titeket is értek atrocitások az életmódotok miatt? Hogy kezelitek ezeket a helyzeteket?


2014. jún. 2. 20:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egy hónap alatt fogytam ennyit, csak ez az életmód most segített leadni az utolsó plusz kilókat. :D
2014. jún. 2. 20:05
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem sok esze van a barátnődnek, ha olyanba pofázik amihez nem ért.
2014. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Többet ne találkozz ezzel a hülye libával. Nem érdekli, hogy te mit miért csinálsz, nem racionális vitát kezdeményez, csak bánt. Az ilyen dögöljön meg.
2014. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Elég bunkó lakótársad van. Nem tudsz visszaszólni neki? Ha folyton mondja, párszor már kapott volna tőlem érdekes dolgokat... Hú, a csirkéjét hogy le tudnám szólni, mondjuk nekem könnyű, én meg nem enném a csirkét... S ha azt mondja, de sok pénzed van, angyali mosollyal közölném, hogy "hát igen :D" (engem a mondatkezdő hát sem zavar). A kókusz- és mandutej roppant finom tud lenni, s ha őnagysága ezt nem hiszi, az a ő baja, nem a Tied. S ne fájjon, ha fogyásról gagyog, hisz lefogytál, csinos vagy, ő meg beszéljen irigyen, ki tudja, milyen kis komplexusai vannak :D

Edzésnek nem rossz a csaj, ha ezt kibírod, akkor már nehezen akaszt ki az emberek többsége... De ahogy írod, nem bírod jól :( Megpróbálhatsz beszélni vele, bár szkeptikus vagyok, tudhatja, hogy ez rossz Neked. Akkor pedig marad az, hogy Te változtatsz belül, nem foglalkozol vele, szellemesen visszavágsz, s miért ne élveznéd ki Te is a saját ételedet... Banán-tojás palacsinta, az remek (kár, hogy nem igazán paleo, a gyümölcs hőkezelése miatt, de oly finom, hogy néha én is megjátszom), senki tejszínes csirkéjéért nem adnám :D Én ártatlan bociszemekkel néznék rá, hogy elment az esze, méghogy undorító...

Ne hagyd, hogy gúnyoljon, szólj rá, de amúgy nagy ívben hanyagold, azt hiszem, az a legjobb. Nem is mennék kávézni az ilyennel...


Engem nem ér atrocitás, az emberek mit se tudnak az életmódomról. A párom, aki amúgy roppant aranyos és velem együtt a paleo rengeteg pontját betartja. Amíg ehet napi negyedkiló rizst, a többi étele akár majdnem teljesen vega paleo is lehet, jól bírja. Nem mondtam neki, hogy éljen így, csak jött utánam és főz az én étrendemnek megfelelően.

Na ő szokott néha megjegyzéseket tenni a fura szabályaimra, ami miatt nekem nehéz főzni, de csak ha ketogén napot akarok tartani s valóban nem nagyon tudok rendes főtt ételt enni... Most már nem erőltetem az ilyesmit, nekem picit túl drasztikus, de a tomboló csokis korszakaimban segített.

A párom anyja tud még az étrendemről, de ő normális, eszébe sincs beleszólni. A vega részt tolerálja és vega ételt főz direkt nekünk, ha megyünk, a paleo már túlzás, az már nincs a képben. Azt nem érti, de ennyi.

Jó nekem :)

2014. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a lakótársad, ez így tényleg nehezen bírható. Nem is tudom felfogni, hogy hogyan lehet valaki ennyire bunkó, mint a "barátnőd". Ilyen emberrel még életemben nem találkoztam és tényleg ámulok, úgyhogy ebben nincs tapasztalatom. Viszont ha tudsz, költözz el, ha erre nincs lehetőséged, akkor ha ilyeneket beszólogat egyszerűen ne válaszolj rá, egyáltalán ne szólalj meg. Ha így sem veszi észre magát, akkor ugye egy darabig nem beszéltek, de legalább nyugtod lesz, mert egy idő után úgyis megunja. Addig is tudd, hogy neked van igazad és hogy a melletted lévő ember egy mérhetetlen paraszt.

Amúgy pedig kösz, hogy beleírtad ezt a banán-tojás palacsintát, életemben nem hallottam róla, de nagyon jól hangzik, holnap már csinálom is. :)

2014. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jahogy lakótárs, szorri :D Úgy érdekes lesz vele nem találkozni... de hát vagy retorzió, vagy tűrés.
2014. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik nem bírják nézni, ha valaki másnak van elég akarata megfelelően táplálkozni, netán még el is ér vele valamit. Szerintem egy rosszindulatú irigy r*banc lehet.
2014. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szólj vissza neki, nyisd ki a szád. Lássa csak, hogy már nem a puszipajtásod, és tudja meg, hogy hol a határ... Mindenki tisztelje a másik embert, és az életmódját..


Vágj vissza a saját fegyverével. Csámcsogj oda neki a kajádból, és hümmögj, meg nyelj nagyokat!

Miközben eszi a sz*r kajáit, részletezzed, hogy milyen előállítással készül pl. a szendvicsbetétje (szalámi, virsli, stb).

2014. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Irigy!Tesóm barátnője is ilyen,állandóan beszólogat neki meg fikázza.Én már kihajintottam volna,mint macskát ...
2014. jún. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Julie S ***** válasza:
100%

Miert turod? Vagj vissza. Vermersekletedtol fuggoen tobbfele modon is reagalhatnal ra. En valoszinuleg minden kajajanal elmeselnem neki, hogy epp mit art vele maganak, milyen vackok vannak abban, amit eszik, stb. Penzes megjegyzesre meg szinten nyugodtan lehet mondani, hogy igen, te megengedheted magadnak. Ha o nem, akkor ossza be jobban a penzet. :) De ezt igy konnyu leirni... a valosagban szerintem megmondanam, hogy fogja be a pofajat es inkabb tomje magat a sz*r kajaival, legalabb addig is kuss van.


Amugy engem a csaladom piszkalt sokaig, de azert nem ilyen stilusban. Azota sem bekeltek meg az etkezesemmel, de mar legalabb nem piszkalnak. En megmondtam, hogy nekem igy jo, lathatoan egeszseges vagyok ujra, ugyhogy ne akarjanak nekem rosszat azzal, hogy visszarantananak a megszokott sz*rba.

2014. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!