Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleosok miért felejtik el,...

A paleosok miért felejtik el, hogy az egyes típusú diabosoknak az alacsony vércukorszint nem áll magától helyre?

Figyelt kérdés
Egyes diabos vagyok, próbáltam a paleot, de hiába fokozatosan csináltam, hiába nem adtam inzulint, mindig leesett a vércukrom. Amikor meg írtam fórumban, mit kaptam? "majd hozzászokik a szervezet". De könyörgöm, a hypoglikémia az nem áll magától helyre, ahhoz muszáj cukor, mert amúgy elájul az ember, kómába is kerülhet.
2014. aug. 10. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
... most te tényleg előbb hallgatsz egy trend-diéta fórumra, mint az orvosodra? :D amúgy nem hiszem, hogy voltak diabéteszes ősemberek a paleokorban.
2014. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hallgatok előbb :D pont azért kérdezem, hogy miért gondolják azt, hogy "majd megszokom". Hiszen a hypoglikémiát nem lehet megszokni, inkább elájulni, kómába esni.
2014. aug. 10. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Ne kérdezz ilyet, egy igazi paleos nincs tisztában a szervezete működésével és az anyagcserefolyamatokat is bele kell ebe érteni :-). Már bocs...de a legtöb paleos azt se tudja mi a diabetes.A diabetológuso, ha jó, akkor rá hallgass, az is felér egy paloval, de hülyeséget meg nem kell erőltetni még kérdés fomájában sem. .-)
2014. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolják ezt, mert lövésük sincs a cukorbetegségről.

Neked pedig valószínű azért nem ment a paleo, mert túlságosan elhagytad a szénhidrátot. Neked továbbra is kéne enni minden étkezésnél szénhidrátot, és emellett a vércukor értékeknek megfelelően csökkenteni az inzulin adagot. Szénhidrát nem csak a glutén tartalmú ételekben van.

Van szénhidrát a zöldségekben, magokban, maglisztes termékekben, gyümölcsökben. A nagy külömbség az, hogy lassan felszívódó szénhidrátok, így nem okoznak jelentős vércukor kiugrást, és így könnyebb kordában tartani a cukorbetegséget is.

Természetesen egy hypoglikémiás rosszullét esetén kell cukrot enni, de a cél inkább az, hogy a hosszan tartó lassú felszívódású szénhidrátokkal megelőzd a vércukor leesését.

Szerintem egy részletesebb, komolyabb felkészülés után érdemes lenne újra belevágnod a paleoba.

2014. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak zöldséget, gyümölcsöt és húst ettem. Mégis állandóan hypoztam, pedig addigra már elhagytam az inzulint :( Ha meg többet ettem, akkor muszáj volt gyorsabb GI-jű termékeket, akkor meg már kellett az inzulin.
2014. aug. 10. 15:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A paleo nem gyógymód a cukorbetegségre, hanem csak egy segítség a könnyebb élethez. Mivel nincs, vagy minimális az inzulin termelésed így szükséged van inzulinra. Az viszont nem mindegy, hogy mekkora vércukor ingadozás van, vannak e kiugrások stb....

Mikor elkezded a paleot, ugyanúgy számolni kell a bevitt ch mennyiséget, min máskor.

2014. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A paleo nem állítja sehol hogy ki lehet gyógyulni az 1-es típusú cukorbetegségekből!!!


Aki ilyet állít, az hazudik és fel kéne jelenteni!


Nem tudom hol olvastad, hogy elhagyhatod az inzulint?


1-es típusú cukorbetegnek továbbra is kell inzulint szednie!


Annyi történik, hogy mivel a paleo nem terheli agyon a hasnyálmirigyet a sok gyors felszívódású szénhidráttal, azért lehet hogy kicsit kevesebb inzulin is elég lesz!


Csökkenteni lehet az adagot, de nem elhagyni!!!


Kettes típusú cukorbetegséget lehet úgy kezelni, hogy gyakorlatilag el lehet hagyni a gyógyszert. Inzulinterisztenciát is.


De komolyan tisztában kell lenni a dolgokkal, mert ez komoly dolog.


Egy egyes típusú cukorbeteg a paleotól "csak" annyit várhat, hogy kevesebb inzulin kell...plusz egy csomó egyéb javulást.


DE NEM SZABAD ABBAHAGYNI AZ INZULINT!!


Aki mást állít, az egy felelőtlen ember.

2014. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor mégis hogy sikerült elhagyni az inzulint nekem??
2014. aug. 10. 16:20
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Elhagytad és rosszul voltál, nem? Nem azt írtad?


A paleo tök jó dolog, de csodára nem képes az sem.

Ha valakinek már semmi inzulint nem termel a hasnyálmirigye, azt a paleo sem fogja feltámasztani.


Ha még termel némi inzulint, akkor az a mennyiség lehet hogy még épp elég egy paleos élethez, mert ott jelentősen kevesebb ch-t eszünk.


De nagyon észnél kell lenni, ha valaki cukorbeteg (1-es típusú)...


Olyat, hogy bárki 1-es típusú kigyógyul a paleoval az nagy felelőtlenség bárki is híreszteli ezt. És tudom, hogy van aki ezt híreszteli. Nagyon merész kijelentés és nagyon felelőtlen. Remélem senki sem fog miatta kinyiffani.


Jelentősen lehet javítani az életminőségen, az biztos...de szükség lehet inzulinra, ha már nem termel a szervezet.


Paleo minden estben segít, de senkit nem gyógyít ki az 1-es típusúból.


Neked lehet termel még annyit, hogy épp elég paleo mellett.

2014. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De nem azért lettem rosszul, mert elhagytam, hanem mert leesett a vércukrom. Nagyon nem ugyanaz.
2014. aug. 10. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!