Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért híztam a paleo diétával?

Miért híztam a paleo diétával?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete kezdtem el paleozni, pont a fogyás céljából. 5 kg-t szerettem volna leadni. Nem mindenben értek egyet a paleoval, szóval tejet iszok, házi natúr joghurtot, túrót eszek, és gyümölcsöt is (alma és mostanában narancs). Amit teljesen elhagytam az a krumpli, rizs, fehér lisztes termékek. Sok tojást eszem, húst, rengeteg zöldséget, csökkentett CH tartalmú magvas kenyeret csak reggelire. Paleo szerint készítem az édességet, mandula- és lenmag liszttel. De mégis híztam 2 kg-t. Mit csinálok rosszul? Elképzelhető, hogy a viszonylag nagyobb mennyiségű dió miatt híztam?
2014. nov. 1. 18:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
A mandula- meg lenmagliszt tele van olajjal, ami igencsak hízlaló.
2014. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A tojás, hús, maglisztek igencsak kalóriadús ételek, nem csoda, ha hízol tölük.
2014. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták a paleo tartalmaz igen kalóriadús ételeket. A fogyáshoz viszont kalóriadeficit szükséges, amit ez az életmód nem garantál:)
2014. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem. És köszönöm. De akkor miért beszél mindenki arról, hogy a CH elhagyása miatt gyors fogyás lehetséges? Ennyire sokat számít, hogy mellette a zsír bevitel emelkedik meg?
2014. nov. 1. 19:23
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
mert szénhidrát mellett a zsírt is el kell hagyni. pl halat és szárnyasokat fogyasztasz. Magvakkal pedig óvatosan bánsz ;)
2014. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A hús az szárnyas, hal és nyúl. Más húst nem eszek. De hogyan lehet egyszerre a zsírt és ch-t is csökkenti? Amiben kevés az egyik, sok a másik. PL. zab: sok ch, kevés zsír, mandula: kevés ch, sok zsír. Vagy akár a tojást is említhetném a maga igen kevés szénhidrátjával. Most már azt se tudom reggelire mit egyek.
2014. nov. 1. 19:39
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha túl sokat eszel, akkor teljesen mindegy, hogy milyen agyament divatnak hodolsz. A sovány hús meg a zabpehely nem azt jelenti, hogy napi 2 tonna ezekből nem hizlal.
2014. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat fogytam paleóval, mondjuk nem is ettem ilyeneket. Semmi lisztpótlót, meg cuorpótlót, csak amit korábban is ettem.
2014. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

Nézd, a dolog pedig nem bonyolult. A sovány húsok (csirke, pulyka), olajos halak (szardínia, makréla, lazac stb.), tojás, stb. alapvetően fehérjeforrások, melyben szénhidrát nincs. Az olajos halak ezenkívül esszenciális zsírforrások is. Zöldség kell a rost miatt, ásványi anyag és C,K,A vitamin miatt.


Külön zsírforrásra nincs szükséged (elég a hal), de fogyaszthatsz olívaolajat, mandulát, tökmagot, azaz nem esszenciális egyéb olajokat. Ezeknek a szív és érrendszerre van jótékony hatása, de a zsírt én például nem javaslom kalóriapótlásra.


A harmadik csoport lenne a szénhidrát. Ez az amit a paleó visszavág, szerintem hibásan. Bárki kiszámolhatja, szénhidrát nélkül csak diétáról lehet szó, mivel a szénhidrát adja a kalóriák 50-70%-át egy átlagos étrendben. Ennek elvonásával nyilván fogyni fogsz, de alapvetően nem diétában kéne gondolkozni hosszabb távon, hanem hosszú távon tartható egészséges étrendben. Ami szénhidrát nélkül logikailag azért megvalósíthatatlan, mert a kalóriamínuszt vagy zsírral, vagy fehérjével kell pótolni, és mind a kettőnek komoly hátulütői vannak.


Tehát ideiglegesen tudsz "paleo"-val is fogyogatni, pl. húst eszel zöldséggel (brokkoli, zöldbab, stb.), de egy normális kiegyensúlyozott étrendet ezzel nem tudsz fenntartani (ami kell sportoláshoz pl.).

Nem véletlen, hogy számosan oldják a paleo szigorú határait és beiktatnak rizset, krumplit az étrendbe.

Rizs nélkül én pl. kompletten nem tudnám elképzelni az étrendem, mert 85 kgos férfiként az edzéshez 3000 kalóriára van szükségem, ebből 600 kcal a zsír, 800 kcal a fehérje, a maradék 1800 kcal-nak pedig szénhidrátból kell bejönnie. Másképp emelhetném a zsírt, amit nem szeretnék. Ugyanis, a zsírnál sem a fehérje, sem a szénhidrát nem rakódik le nagyobb mértékben zsírként a testben. Ezért kell inkább emelni a szénhidrátot és csökkenteni a szírt. Kemény diétánál persze jó a szénhidrát drasztikus lecsökkentése, de ez csak ideiglenes és ilyenkor a zsírt is szinten alatt kell tartani. Azaz hús, hal, tojás és zöldség a fő menű.

2014. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Utolsó válaszolónak pedig külön köszi a teljes körű tájékoztatást!
2014. nov. 1. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!