Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik PCOS-ban szenvednek,...

Akik PCOS-ban szenvednek, milyen diétával sikerült lefogyni? Próbáltam a 90 naposat de nem fogytam, hanem híztam tőle:- (

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Te tudod, mi az a PCOS?

Szerintem lövésed sincs, és ez nagy baj.

Anyagcserezavar, ami sokszor inzulinrezisztenciával társul.

Namármost... 90 napos: 4 napból 3-szor tömény szénhidrátot zabáltál (a gyüm.cukor, a keményítő is szénhidrát), örülj, hogy nem lett az inzulinrezisztenciából cukorbetegség.

Nekem pont úgy kellen számolgatni a szénhidrátbevitelt, ahogy a cukorbetegeknek.


A PCOS-nak van diétája, itt találod az Életmód alatt:

[link]

Ettől a betegséged is javul, és fogyni is tudsz.

Másképp nem fog menni.


+ Ha nőgyógyászod "elfeljtette" volna mondani: fordulj endokrinológushoz, mert ez nem nőgyógyászati betegség.

2011. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem 160 grammos ch diétát kell tartanom életem végéig+ gyógyszer. No, lehet kezdeni számolgatni.
2011. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bix ***** válasza:
52%
már feltetted ezt a kérdést. oda is le volt írva hogy beszéld meg szakemberrel. ha diagnosztizáltak akkor életed végéig diétáznod kell. innentől ne ide írkálj hanem húzz el orvoshoz
2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*életed végéig diétáznod kell


Nem "kell" neki, csak ajánlott, a saját jól felfogott érdekében, ha nem akar beteg, elhízott és meddő lenni.

De ha tényleg másodszor teszi fel a kérdést (és a tegnapi is ő volt), akkor erre elég kevés esély van, mert nem értette meg a lényeget, mégpedig hogy nem szórakozhat mindenféle divatsz*rral, mert sokkal többet árt vele magának, mintha egészséges lenne, és úgy csinálná. Akkor csak simán hízna pár kilót, így meg még betegebb is lesz.

2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Én is PCO-s vagyok, én a szénhidrátot hagytam el, szinte csak fehérjét ettem. Na jó,reggelire mindig volt 1-2 vajas kifli. 3 hónap alatt fogytam 14 kg-ot. Viszont én is ajánlom, hogy menj el egy endokrinológushoz, mert nekem inkább ő segített, mint a nőgyógyász!

2011. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bix ***** válasza:
a radikálisan alacsony szénhidrát és túlzott fehérjebevitel se mindig ideális. simán köszvény is lehet a vége a fehérje bomlásakor keletkező jelentős mennyiségű hugysav miatt. mellette pedig ha tényleg nagyon alacsony a szénhidrát simán az izmaid bánhatják, tehát csak ésszel kéne ezt is csinálni...
2011. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nem diétát javaslok, hanem tornát: [link]

Sokak gyógyultak már ennek a segítségével. Én is "beteg" lennék, de sem az endokrinolin, se a nőgyógyász nem mondta nekem, hogy mi is ez és mit kellene tennem. Valószínűleg nem olyan súlyos... , hogy különösebben foglalkozni kellene vele, nekem talán segíteni fog a torna, nem tudom, hogy a fenn említett esetekben tudna-e.

2011. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!